Болит спина? Вас ударили копьём 700 лет назад
Sāp mugura? Jums iedūra ar šķēpu pirms 700 gadiem
Viens no pašiem populārākajiem ASV ārstiem pasaulē, Braiens Vaiss (Brian Weiss), savus pacientus ārstē ar sensacionālu metodi: hipnozi uz pagātnes dzīvi.
…”Vaisa METODE” tiek uzskatīta par strīdīgu – speciālisti par šo tēmu diskutē jau diezgan sen. Šķiet, tā netiek apstrīdēta tikai Indijā, ASV un Ķīnā, kur kopš seniem laikiem tic, ka katram cilvēkam ir pagātnes dzīve.
Vaiss braukā pa visu pasauli ar hipnozes seansiem (daži tika rādīti TV tiešajā ēterā) – viņa pacienti redz sevi Senajā Grieķijā, Ēģiptē un viduslaiku Eiropā.
Viņš ir izdevis piecas grāmatas, kas veltītas viņa ārstniecības paņēmienam. “Argumenti i fakti” tikās ar doktoru Vaisu Maiami štatā, lai detalizēti uzzinātu, vai viņš patiešām palīdz cilvēkiem.
Viņa ieraudzīja, kā slīkst senā upē
– VISPIRMS gribēju pajautāt, kāpēc jūs esat tik pārliecināts, ka pagātnes dzīve dabā vispār eksistē? Daudzi par to šaubās, tajā skaitā arī es.
– Faktiski tas atklājās pēkšņi. 1981. gadā pie manis hipnozes seansā bija sieviete. ASV tiek bieži praktizēts, ka psihoterapeits pacientu iegremdē hipnotiskā stāvoklī un mēģina noskaidrot viņa bērnības detaļas.
Dažreiz bērni zemapziņā liek sev aizmirst ar viņiem notikušas briesmīgas lietas: kad viņi izaug, tad neko neatceras. Taču bailes vai fobija var palikt uz visu dzīvi.
Šai sievietei bija paniskas bailes no ūdens[1]. Es teicu viņai: “Atgriezieties tajā laikā, kad jums sākās šīs bailes.”
Un pēkšņi viņa hipnozē sāka man teikt, ka dzīvojusi grieķu salā Krētā pirms trīs tūkstošiem gadu, aprakstīt ielas, pilis un ēkas… un pēc tam iekliedzās, ka redz sevi bangojošā upē: bija plūdi, viņa noslīka.
– Jūs nepieņemat, ka tā zināmā mērā bija viņas fantāzija?
– Tieši tā es uzreiz arī nolēmu. Taču pēc tam, kad sieviete atguvās no hipnozes, viņas bailes no ūdens, bezmiegs bija pazuduši – un vairs neatgriezās. Mēs abi bijām satriekti.
Es ilgi sēdēju medicīnas bibliotēkā un lasīju viduslaiku grāmatās aprakstus par incidentiem, kad cilvēki negaidīti “iekrita” pagātnes dzīvē.
Kopš tā laika man ir bijis tūkstošiem pacientu, es gremdēju viņus hipnozē un viņiem kļuva labāk: tika noskaidrots, no kurienes cēlušās vecas psiholoģiskas traumas.
– Jūsu pirmā paciente, protams, iztēlojās sevi kā Krētas ķēniņieni?
– Nē. Tie vispār ir ļoti izplatīti maldi – katrs no mums domā: o, pagātnes dzīvē es biju Napoleons vai Kleopatra. Taču patiesībā viss ir daudz vienkāršāk. Es personīgi neesmu sastapis tādus pacientus, kuri pagātnē lēma pasaules likteņus.
– Es domāju, cilvēki ir vīlušies… Katrs grib būt Cēzars, nevis staļļa puisis.
– Viss ir dažādi. Atminos, viens no maniem pacientiem hipnozē sīki stāstīja par niknu kauju, kareivju formu, ieroču sistēmām XIX gadsimta franču armijā.
Šis cilvēks tik intīmās detaļās pavēstīja par Napoleona paradumiem, ka es sāku šaubīties, vai tik viņš nav bijis kāds no Bonaparta brāļiem.
Taču atkārtotā hipnozē izrādījās, ka viņš ir tikai ierindnieks. Apbrīnojami, taču fakts: ja cilvēki redz, kas viņi bija pagātnē, tad viņiem kļūst labāk – viņi atbrīvojas no kompleksiem zemapziņā, kuri vajājuši viņus daudzus gadus.
– Jūs pieņemat, ka daudzas bailes cilvēks “velk” sev līdzi no pagātnes dzīves?
– Tieši tā. Ne jau tā, ka visi, bet paprāvs skaits. Teikšu jums vairāk: mēs atnesam no “ārienes” ne tikai psiholoģiskus stresus, bet arī smagu traumu sekas.
Dažreiz ārsti nevar saprast sāpju rašanos muskuļos: rentgens neparāda cēloni.
Manos seansos izrādījās, ka tādi cilvēki ir guvuši nopietnas traumas pagātnes dzīvē. Es pazīstu kādu ārstu – gudru un inteliģentu cilvēku. Viņam ilgu laiku bija stipras sāpes mugurā, un absolūti nekas nepalīdzēja.
Es iegremdēju viņu hipnotiskā miegā, un viņš ieraudzīja sevi pirms 700 gadiem, viduslaiku kaujā: kāds bruņinieks iedūra viņam ar šķēpu jostas vietā.
Pamostoties izrādījās, ka sāpes ir pilnīgi pārgājušas. Kopš tā laika ir pagājuši seši gadi, bet viņam vairs nav sarežģījumu.
Vēl viens apbrīnojams gadījums. Sievietei no Kanādas stāvēja priekšā ķirurģiska operācija, taču pēc hipnozes seansa tā viņai vairs nebija vajadzīga.
Bērni pēkšņi sāk runāt mirušā valodā
– ZINIET, tam ir grūti noticēt. Es varu piekrist, ka cilvēki atbrīvojas no kaut kādām neizskaidrojamām fobijām un stresiem spēcīgā hipnozē, bet man ir grūti pieļaut, ka nepieciešamība pēc operācijas tā vienkārši ņēma un izzuda.
– Jūs varat viegli sazināties ar šo sievieti vai viņas ārstu. Es it nemaz neapgalvoju, ka kas tāds notiek vienā baltā gabalā, tamlīdzīgi gadījumi ir ļoti reti.
Mūsu smadzenes un ķermenis ir saistīti – pateicoties pareizai saprāta noskaņošanai, cilvēks var atbrīvoties no slimības: eksistē pierādīti gadījumi, kad ir notikusi izārstēšanās no vēža, lai arī tas ir milzīgs retums.
Tā sauktais “placebo efekts”, tas ir, pacienta izdziedēšanās ar viņa pārliecības spēku, – medicīnā zināma lieta.
Taču, kad cilvēks atnāk pie manis, cerot, ka viņa audzējs pēc seansa izzudīs, es uzreiz viņam paskaidroju: nekādā gadījumā nepārtrauciet savu ārstēšanos, visbiežāk hipnoze nepalīdz.
Es varu pieņemt, ka vēzis dažreiz rodas no pagātnes dzīves…
Taču tā ir pārāk nopietna un smaga slimība, nekā neizskaidrojamas bailes, kuras var ārstēt psiholoģiskā veidā.
– Kādu piemēru jūs uzskatāt par pašu eksotiskāko jūsu praksē?
– Man pieņemšanā bija meitene no Ķīnas, viņa atnāca ar tulku, nevarēja angliski pateikt pat “labdien”.
Es iegremdēju viņu hipnozē ļoti dziļi, panācu pilnīgi atslābumu. Un viņa atminējās savu dzīvi Kalifornijā 1850. gadā, pat sāka aktīvi strīdēties ar toreizējo vīru.
Taču viņa strīdējās ar viņu angliski, visai mundri, turklāt tieši tajā dialektā, kādā notika saziņa Kalifornijā XIX gadsimtā!
Sk. arī Ksenoglosija – atmiņas fenomens.[2] Neizskaidrojama parādība, kad cilvēki atminas valodas, kuras agrāk nezināja. |
Otru gadījumu es novēroju Kolumbijas Universitātē – kādam profesoram sapnī viņa trīs gadus vecie bērni, zēni-dvīņi, runāja vārdus dīvainā bezjēdzīgā valodā.
Viņš atveda viņus uz universitāti izmeklēšanai, un izrādījās, ka tā ir mirusi valoda – aramiešu, tajā runāja Palestīnā Kristus laikā.
Bet kā bērni varēja to iemācīties, ja tā netiek lietota sabiedriskajā dzīvē? Mīkla. Taču kas tāds notiek ārkārtīgi reti, es zinu tikai trīs gadījumus no četriem tūkstošiem pacientu.
– Vai viņi visi viegli pakļaujas jūsu hipnozei?
– Nē. Tas ir atkarīgs, cik dziļš ir iegremdējums miegā. Kāds nevar atslābināties, un nekas neiznāk.
Bet gadās arī pilnīgi negaidīti momenti: cilvēks nejūt pagātnes dzīvi, taču jūt sevi… mātes dzemdē[3], neilgi pirms dzimšanas.
Mūsu apziņa ietilpina sevī visu gandrīz kopš pašas apaugļošanās, un te galvenais – atcerēties. Nu bet atmiņas par sevi divu, trīs mēnešu vecumā hipnozē – jau nu ir pavisam parasta lieta.
Georgijs Zotovs (Георгий Зотов)
“Argumenti i fakti” (Аргументы и факты)” 21. laidiens (1386) 2007. gada 23. maijā.
P.S. Jums ir bijusi sajūta, ka jūsu neizskaidrojamajiem stāvokļiem ir senāka vēsture, kura iziet aiz pašreizējās dzīves ietvariem?
Reinkarnacioloģijas Akadēmijas projekts. Mūsu uzdevums – ar piemēriem no dzīves pastāstīt, kā dvēseles pieredzes atmiņas, sakrātas iepriekšējās dzīvēs, var uzlabot pašreizējo dzīvi. |
Pievienots 28.04.2015.
https://ru.journal.reincarnatiology.com/gipnoz-v-proshluyu-zhizn-izbavit-ot-boli-v-spine/
Tulkots ar lapas administrācijas atļauju
Tulkoja Jānis Oppe
[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4031-bailes-no-udens-kops-atlantidas-laikiem (Tulk. piezīme)
[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/alla-sirko/11-dazadi/3779-alla-sirko-ksenoglosija-atminas-fenomens (Tulk. piezīme)
[3] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/kristine-nikitina/11-dazadi/3856-kristine-nikitina-dzimsanas-pieredze (Tulk. piezīme)