Планы Земли

Zemes plāni

Nodaļa no grāmatas “Dzīvo un mīli[1]

19 06 20

Sanats Kumara: Zemei ir trīs slāņi. Apakšējais – apakšzemes, vidējais – fiziskais un augšējais – abstraktais jeb Eņģeļu plāns. Cilvēks dzīvo vidējā, fiziskajā slānī, kuram, izņemot fizisko ķermeni, ir vēl seši smalko ķermeņu slāņi.

Astrālā pasaule dalās zemākajā un augstākajā un aptver fizisko pasauli no visām pusēm jeb caurauž to. Astrālajā pasaulē ir daudz dzīvnieku, cilvēku, zemāko Eņģeļu – elfu, goblinu, rūķu. Daudz putnu, kukaiņu un citu būtņu. Cilvēki tur dzīvo pusizpaustā veidā, viņiem ir Dvēsele un smalks ķermenis bez fiziska apvalka. No grāmatas “Teloss[2]”: “Vidējā un iekšējā Zemē mīt daudzu ļoti senu civilizāciju pārstāvji, kuri pirms eoniem gadu ieradās no citām pasaulēm un visumiem. Viņi visi atrodas augšupceltā apziņas stāvoklī, kaut arī dažas no šīm civilizācijām saglabā noteiktu fiziskuma pakāpi. Viņi dzīvo galvenokārt piektās un sestās dimensijas apziņā un augstāk. Agarthi tīkls sastāv no 120 “pazemes” Gaismas pilsētām, kuras galvenokārt apdzīvo hiperborejieši, četras pilsētas – lemūrieši un dažas pilsētas atlanti.”

Apakšējais astrālais slānis krasi atšķiras no virszemes slāņa. Tā ir asu vibrāciju sfēra, tur norit cīņa par izdzīvošanu, struktūras ir stipri bojātas. Par apakšzemes iedzīvotāju visu nelaimju vaininiekiem kļuva konflikti, ķildas, tieksme pagrābt sev un nedot nevienam, iedzīvoties uz citu rēķina. Karš nevis uz dzīvību, bet uz nāvi – tā ir dzīves norma. Šodien – pagrābt, bet rīt – nomirt. Tur plaukst ļaunums, vardarbība, bailes, cīņa – pašas zemākās emocijas un mentālie uzstādījumi. Tas ir tas dibens, no kura pakāpeniski pacēlās cilvēks un izdzīvo šī līmeņa pēdējos pilienus sevī, tos verga pilienus, kurus tad arī dienu pēc dienas jāspiež ārā no sevis.

Virszemes astrālā pasaule izceļas ar krāsainību un jutīgumu, tiekšanos saprast pasauli caur sirdi, sajust to caur krāsām un aromātiem, skaņām un garšu, redzes tēliem un citām sensorām iespējām – uztveri ar ķermeņiem, vibrācijām, enerģijām, gaismas gradācijām, radioviļņiem, gravitācijas atšķirībām, enerģētiskās plūsmas saspringumu un vājinājumu, tās koncentrāciju jutīguma sfērā. Miera un prieka, sajūsmas vai bēdu vētras jēdzienu attīstība, jūtu un emociju spektra paplašināšana, to liela daudzveidība. Pāriešana pie pozitīvu emociju un jūtu bagātināšanas izvēles.

Ar ko cilvēks atšķiras no Eņģeļa astrālajā pasaulē?

Eņģeļi mīt Budhi plānā. Viņi astrālā nolaižas tikai, lai palīdzētu cilvēkiem. Viņus arī astrālajā pasaulē nevar redzēt, ja viņi speciāli nevēlēsies būt redzami. Cilvēka astrālais ķermenis – tas ir diezgan rupjš apvalks, kuram iekšā nav cieta ķermeņa, bet tā vietā neliels retinātas telpas dobums. Ja šis dobums pakāpeniski piepildās ar Svēto Garu, tad cilvēks ātri aug un pāriet mentālajā ķermenī. Bet, ja to nepiepilda, tad tas izkalst un samazinās, piepildās ar savienojošajiem audiem. Tas ir kā slimība. Cilvēks nevar tālāk attīstīties. Ķermenis sāk mirt.

Arī astrālajā pasaulē eksistē inkarnācijas, taču ķermenis izpaužas viens un tas pats, bez fiziskām atšķirībām. Atšķirība ir tikai apvalka attīstītībā, krāsu, aromātu, formu daudzumā, taču būtība nemainās. Ir vīrieši un sievietes, ir ļaunais un labais, ir skumjas un prieks, ir neierobežota jaunrade. Astrālajai pasaulei ir tādi paši uzdevumi kā fiziskajai – Zemes Apziņas, viņas kultūras attīstība, attīrīšanās un pāriešana uz citām dimensijām.

Mentālais slānis – pats plašākais planētas slānis, kuram ir daudz apakšlīmeņu. Mentālā ir viegli sazināties ar jebkuru planētas slāni – gan ar astrālo, gan ar Budhi, gan pat ar cilvēcisko. Tas ir kopīgais slānis šiem līmeņiem, viegli caurejams. Mentālā dimensija ir domjūtu lauks. Emocijas šeit ir pašas mērenākās, līdzenākās, tās uztur jūtas, pārvēršot tās domās, jēdzienos. Tas ir augstākais slānis salīdzinājumā ar astrālo. Šeit pirmajā vietā nostājas cildenums, saprātīgums, atturīgums, mērenība, taisnīgums, pateicīgums, kalpošana, upurēšanās, tiekšanās izzināt patiesību, tiekšanās atdot visu, ko esi sastrādājis, nesavtīgi.

Kaislības un spēcīgas emocijas ir palikušas astrālā. Tas ir miera un ražīga darba apgabals, tīrās vibrācijas jau iepriekš izjūt prieku par gaidāmajām Dievišķās mīlestības vibrācijām Budhi plānā. Koncentrētība un prāta aktivitāte, domas darbs, vērsts uz izziņu un atklājumiem, zinātnēm un mākslām, ķermeņa psiholoģijas un dzīves, dabas un Kosmosa, esības likumu pētīšana ir ikdienas nodarbes, kam tiek dota priekšroka.

Eņģeļu jeb abstraktais slānis ietver sevī Budhi un Atmu. Šajā slānī ir iespējams viss, nav nekā, kas nenotiktu uzreiz, pietiek tikai padomāt. Doma dzemdina izpausmi. Tur ir pilnīgi citāds, abstrakts skatpunkts, pasaules globālas pilnības ideja. Cilvēks un skudru pūznis – pieejamā abstrakcija attieksmei pret mūsu saprātu. (Šeit tiek domāta augstākā saprāta – kā novērotāja attiecībā pret izpausto pasauli – pozīcija. Ko jūt cilvēks, vērojot skudru pūzni? Izņemot savu spēku un saprātīgumu?)

Tad Jūs gribat, lai skudra izzinātu cilvēku?

Jā, gribam. Šeit ir ne gluži adekvāts salīdzinājums. Mēs ar to domājam abstrahēšanos no dzīves procesa mazā atsevišķā Zemes gabaliņā. Skudra ir vieda būtne, bet kolektīva. Tur vēl nav dalīšanās individualitātēs, tāpēc skudra, pārgājusi dzīvnieka stadijā, izaugusi līdz pāriešanai un citām pasaulēm, var ar laiku kļūt par cilvēku, bet cilvēks – par Eņģeli. Varbūtība ir ļoti augsta, jo pasaulē viss tiecas pilnveidoties.

Budhiālais slānis – tas ir pats bagātākais slānis uz Zemes izpausmju daudzveidības ziņā, pats daudzveidīgākais. Kā tikai šeit nav! Būtnes no visām planētām, pašas neredzētākas formas dzīvnieki. Dzīve mutuļo, un saziņa notiek gaismas ātrumā un vēl ātrāk. Šī pasaule ir ne tikai uz Zemes. Tā ir apkārt visām planētām un visur apdzīvota. Sakari ir momentāni un daudzšķautņaini, daudzkanālu. Doma pārnes uz jebkuru Visuma vietu, uz jebkuru pasaules-ēku.

Ir vēl augstāki plāni, kur nonāk būtne no Budhi – Logoiskais, Monādiskais. Vienmēr ir plāni augstāk, lai kur nenonāktu apziņa. Vienmēr. Viņa ir arvien universālāka un daudzšķautņaināka, ietilpina sevī arvien lielāku pilnību, spēku un tīrību, Viedumu, Zināšanas un Radošumu, Mīlestību un Skaistumu. Dzīvo savas dzīves, piesātinoties ar enerģiju, rotaļājoties un mirdzot, strūklojot enerģiju un pludinot apziņu.

Dzīvi veido pasaules, kurā tu mīti, izzināšana, vislielākajā pilnībā un daudzveidībā. Neierobežo sevi, un tu sapratīsi, ka dzīves izpausmes ir pats dārgākais no tavas šodienas pieredzes. Nebaidies dzīvot, ciest, priecāties, iegrimt dzīvē pāri galvai. Bet nezaudē galvu. Vienmēr turklāt esi ar mums, ar sevi pašu – Gaismas Eņģelis, izpletis spārnus pār fizisko realitāti un stiprinošs šo realitāti ar savu eksistenci.

 

Pievienots 20.06.2019

http://www.sanatkumara.ru/glavi-iz-knigi/plani-zemli

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/images/Sanat_Kumara/Books/Zhivi_i_ljubi.pdf (Tulk. piezīme)

[2] Skat. https://naturalworld.guru/avtor_aureliya-luiza-djouns.htm (Tulk. piezīme)