Сделайте усилия

Pielieciet pūles

18 08 25

18.08.25.

Dārgā Diženā Dieviete! Parunāsim par iekšējo balansu. Vakar no Sadhguru izdzirdēju, ka iekšējā balansa iemantošana ir obligāta visiem, kas tiecas būt laimīgi un apskaidroti. Ko tu par to vari teikt?

Diženā Dieviete: Kas ir iekšējais balanss? Tā ir neitralitāte gan jūtās, gan domās, gan rīcībā. Pirmām kārtām nevērtēšana, nenosodīšana un atbildības par visu, kas notiek jūsu dzīvē, uzņemšanās.

Arī pret sevi – nevērtēšana un nenosodīšana.

Ir vēl arī termins “nespriešana”. Vai ir starpība?

Nespriešana – tas nozīmē atslēgt domu košļeni: labi, slikti, kā vajadzēja, kāpēc tas ir mani, par ko un kā varēja u.c.

Tiesāt sevi vai citu – tas jau ir nenosodījuma trūkums. Esmu slikts, neesmu pietiekoši labs, es kļūšu par īstu egoistu, ja tā domāšu, mani neviens neiemīlēs u.c. Šeit, no vienas puses, ir sevis nepieņemšana, no otras – bailes no tālākām darbībām un rīcības.

Ko likt vietā? Vērsieties pie sevis neviltotā un šķīstā. Pie tās sevis daļas, kura jums patīk visvairāk, kura neskrāpē jūsu sirdsapziņu par tiem nodarījumiem, kurus esat veikuši, vai par tām domām, kuras jums nav patikušas. Pie tās sevis daļas, kura netaisās nevienam atriebties vai atmaksāt un domā par to, cik labi ir visapkārt, cik lieliski un mīļi, cik patīkami un mierīgi. Tā tad arī ir nespriešana. Tā tad arī ir atgriešanās pie sevis – pie savas dvēseles, kurai pār jums ir vara – salda vara, spēcīga un patīkama. Jūs atlaižat domu procesus un vienkārši pieņemat sevi, kāds jūs esat – nepilnīgs, nepārdomāts, kļūdas pieļaujošs, ne gludi ejošs pa dzīvi…

Dvēselei jūsu ķermeņa iekšienē nav jācieš jūsu dēļ. Izdariet visu iespējamo, lai dvēsele priecātos. Nomieriniet domas par sevis salīdzinājumu ar citiem. Jūs atnācāt tāds, kāds jūs esat. Jūs neatnācāt kā Īlons Masks (Elon Musk), Drunvalo Melhisedeks vai Vasīlijs Lanovojs (Василий Лановой).

Katrs, kurš ir atnācis uz Zemi dzīvei, ir vērtība pirmām kārtām savai dvēselei. Jums tika iedots instruments dzīvei – ķermenis, kuram nav jāvada jūsu dvēsele, nav jānosoda dvēsele, nav jāpavairo viņas ciešanas un nav jāved pie visas dzīves kraha.

Bet jūs varat arī sākt uzvesties tā, lai pēc iespējas spilgtāk izpaustu sevi jaunradē un sagādātu savai dvēselei iedvesmas, atklājumu, insaitu, atklāsmju un mīlestības momentus. Tam jums tomēr ir jāiezīmē sev, kas jūsu dzīvē ir tāds iedvesmotājs – zinātne, māksla, bērni, garīgums, citu audzināšana vai pat čenelings? Uz ko sliecas jūsu dvēsele?

Bet lielākā daļa cilvēku nedzird dvēseli un vienkārši dzīvo sociumā.

Nav tiesa. Tiek uzskatīts, ka jūs nedzirdat dvēseli. Bet tā nav taisnība. Daudzi negrib vai nesaprot, ka tas ir dvēseles sauciens. Dvēsele ved pie skaistā, mierīgā, priecīgā dzīvē. Dvēsele meklē laimi un mierīgumu. Viņa arī grib izpaust sevi savā veidā, citādi, nekā citas. Kādām tas vienkārši ir maigs raksturs, zelta raksturs, kā saka citi. Kādam tā ir tieksme uz pilnību, dziņa uz svētumu un apskaidrību. Kāds tiecas izpaust sevi zinātnē, palīdzēt cilvēcei izrauties līdz tehniskai pilnībai. Un, ja dvēsele ir atradusi saikni ar domāšanu, tāds cilvēks var strādāt nenogurstoši, ja viņa citā veidā sevi nevar izpaust. Dvēsele dod enerģijas plūsmu, iedvesmu un spēku, lai atstātu pēc sevis kaut ko izcilu. Cilvēks pakļaujas šim saldajam gūstam, radot kaut ko ievērojamu visiem cilvēkiem.

Daži cilvēki ir apstājušies attīstībā un pārgājuši mūžīgo mācekļu – garīgo zināšanu patērētāju – kategorijā. Ko viņiem var pateikt iedvesmai?

Paklausieties savu dvēseli. Novāciet bailes būt nepilnīgam un kautrīgumu, kas stindzina jūs. Padomājiet par to, ka jums ir garīguma rezerve, kura guļ bez kustības, dārgums, kurš nolikts pieliekamajā. Jūs ne vienu dzīvi vien krājāt šo potenciālu, bet tagad kļūstat līdzīgi magnātiem, kuri cilvēcei nedod pieeju bezmaksas enerģijai, tāpēc ka viņiem tā ir izdevīgi. Protams, jums izdevīgāk ir sēdēt mājās un nodarboties ar to, ar ko nodarbojas vairums cilvēku. Tas nav briesmīgi, tas ir droši, neviens it neko nezina par jūsu interesēm, bet, ja zina, tad baksta ar pirkstu pie deniņiem. Un kā tādā gadījumā rīkoties?

Atrast tos, kas būs priecīgi un laimīgi izdzirdēt no jums labas vēstis. Savienojieties ar tiem, kas iet ar jums pa ceļu. Pielieciet pūles, lai atrastu tādus – ne obligāti pilsētā, ciemā, bet internetā, skaipā, braucienos pa planētas sakrālajām vietām, pa jūsu valsts spēka vietām u.c. Pielieciet pūles.

Pielieciet pūles.

Jums reizēm liekas, ka visam ir jāuzgāžas jums uz galvas pašam. Ne vienmēr tā mēdz būt. Pūles no jūsu puses parādīs jūsu Palīgiem, ka jūs esat gatavi un meklējat draugus. Dvēseles impulsi sāks vadīt jūsu meklējumus – man gribētos braukt uz semināru… Un seminārā jūs netēlojat neaizskaramo… meklējat domubiedrus, lai kontaktētos un radītu savu ligzdu.

Meklējiet tos, kas ir nenosodījumā un pieņemšanā.

Iemācieties klausīties savu runu – ko jūs runājat un kā. Strādājiet ar sevi, lai jūsu runa kļūtu gluda un vienkārša.

Atrodiet savu enkuru dvēselē: tas man ir pa spēkam un visu laiku palīdz man augt un pilnveidoties. Šeit es augu un plaukstu. Šeit es jūtos atvērta pārmaiņām dzīvē, iekšējai izaugsmei. Es neslēpjos ne no sevis, ne no draugiem.

Es priecājos par brīžiem, kad ir saikne ar dvēseli – par tīrajiem siltuma un prieka brīžiem sevis iekšienē, kad manī iedegas mīlestības un pasaules pieņemšanas ugunīgais zieds. Arī pasaule ir nepilnīga. Taču, ko jūs pasaulē redzat – skaistuma un mīlestības vai nepilnības, kara un vardarbības momentus?

Pasaulē ir viss, orientējiet sevi uz mīlestību un prieku. Pagriezieties pret tiem ar seju. Pārlieciniet sevi, ka – kā es domāju, tā es arī dzīvoju. Ko es pastiprinu/piebaroju sevī, to arī audzēju. Kurā virzienā vērsts mans skatiens, turp es arī eju. Ko es redzu, to arī pamanu.

Pielieciet pūles un pagriezieties ar seju/dvēseli pret prieku un mierīgumu. Neticiet tiem, kas nosoda jūs un salīdzina jūs ar kādu. Iemācieties atbildēt tādiem cilvēkiem viedi un mierīgi. Iemācieties atbildēt arī sev tāpat.

Tā tad arī ir sajūga ar dvēseli veidošana – dot viņai visu to, pēc kā viņa atnāca.

Tātad apkoposim rezultātus.

1. Nespriešana un nenosodīšana.

2. Atrodiet sevi īsteno savā dzīvē.

3. Pielieciet pūles un atrodiet domubiedrus, ar kuriem jūs varēsiet priecāties par dzīvi kopā.

4. Orientējiet sevi uz mīlestību un prieku.

5. Atrodiet savu enkuru dvēselē: tas man ir pa spēkam un visu laiku palīdz man augt un pilnveidoties.

 

Pievienots 25.08.2018

http://sanatkumara.ru/stati-2018/sdelayte-usiliya

Tulkoja Jānis Oppe