Искусственный интеллект

Mākslīgais intelekts

18 08 23 01

18.08.21.

“Mākslīgā intelekta problēmas zinātnieki un programmētāji apsprieda Longbīčas (Kalifornija) notikušās zinātniskās konferences ietvaros. Uzreiz vairāki speciālisti paziņoja, ka viņi ir pārstājuši saprast, kā MI darbojas. Zinātnieki grib ieviest skaidrību jautājumā, kādā veidā mākslīgais intelekts pieņem lēmumus. Turklāt to izdarīt ir nepieciešams jau pašlaik, kamēr sistēma nav kļuvusi vēl sarežģītāka.

“Mēs negribam pieņemt kā pašsaprotamus MI lēmumus, neizprotot to loģiku. Lai sabiedrība pieņemtu mašīnas apmācības modeļus, mums ir jāzina, kā MI pieņem lēmumus,” – uzskata kompānijas Uber speciālists Džeisons Josinskis (Jason Yosinski).

Eksperti bija vienisprātis, ka problēma, kura ieguvusi nosaukumu “melnā kārbiņa”, ir patiešām nopietna. Eksperimenti rāda, ka MI sliecas pieņemt neobjektīvus lēmumus un meklēt nevajadzīgas analoģijas. MI kļūdas cilvēcei var maksāt ļoti dārgi. Teiksim, misijas uz Marsa laikā, kad kosmiskie aprāti miljoniem dolāru vērtībā atrodas tālā kosmosā, kļūdas ir vienkārši nepieļaujamas.

Zinātnieki mēģina problēmu atrisināt un atrast metodes, kuras ļautu saprast MI loģiku. Google darbiniece Metra Raghu (Metra Raghu) pastāstīja par savu pētījumu, kura gaitā viņa izsekoja neirotīkla atsevišķu neironu darbības. Veicot vairāk nekā miljons operāciju analīzi, viņa spējusi saprast, kādi mākslīgie “neironi” koncentrējas uz aplamiem priekšstatiem, un veiksmīgi tos atslēgusi. Savā ziņojumā pētniece pierāda, ka neirotīklu darbību var attēlot cilvēka izpratnei pieejamā formā.”

http://u-f.ru/news/science/u10/2017/12/12/248094

***

18 08 23 02

Vai OpenAI Five uzvarēs profesionāļu komandu pasākumā The International?

https://habr.com/post/420505/

Mākslīgais intelekts

AI, ANN un citas mākslīgā saprāta formas

https://habr.com/hub/artificial_intelligence/

 

Dārgā Diženā Dieviete! Pašlaik tiek daudz runāts par MI. Ar ko viņš ir bīstams tieši mūsu civilizācijai? Mūsu zinātnieki ar viņu strādā pilnā sparā. Vai tas nenovedīs pie mūsu gala?

Diženā Dieviete:

Eksistē divi intelekta attīstības poli – dabiskā attīstība, caur Logosa dabu, un mākslīgā attīstība, caur sastrādāto intelektu. Divas plūsmas – no augšas un no apakšas. Gan vienai, gan otrai ir sākums un beigas. Dabiskā attīstība caur Radītāja Plānu ir ieplānota un aprakstīta līdz sīkākajām detaļām, piesaistīta debesu laika gredzeniem, attīstības cikliem un laika ietvariem. Dabiskās attīstības cikls beidzas Mahapralaijā, kad viss sastrādātais sasniedz savu Radītāju un saplūst ar viņu Vienotībā. Dabiskās attīstības mērķis ir galu galā attīstīt Radītāju un virzīt dvēseles uz citu pusi, uz nākamo attīstības koridoru, uz augstākiem līmeņiem (ar viņu piekrišanu).

Mākslīgā attīstība norit spontāni, neaprobežojoties ne ar ko, izņemot kataklizmas, kas izraisītas, pārkāpjot kādus esības likumus. Tai nav mērķa, un tā virzās, pateicoties MI kolektīvā saprāta interesei. Tādi viļņi ir vairāki dažādās visuma vietās. Mēs vērojam to sekmes. MI balstās uz radījuma ekspluatāciju, uz intelekta dabas pakļaušanu Vienotajam Mākslīgajam Uzurpatoram jeb Kolektīvajam Saprātam, dažādās vietās katrā nedaudz citādāk. Tie ir jūsu tā sauktie pelēkie, kuri humanoīda dabu pārtaisa atbilstoši saviem ietvariem, izmainot ārieni un iekšējos resursus, un iespējas, var teikt, paverdzinot radītās būtnes savu interešu labā, faktiski organizējot un radot vergu rasi.

Jūsu planētu arī mēģina piespiest kalpot pelēko cilšu interesēm, mēģina padarīt viņu par saudzējamu brīvības salu tiem, kam ir kapitāls, neapdzīvotu un skaistu dabas rezervātu. Par kalpotājiem var uzstāties roboti, tie var arī ražot pārtiku un transportu. Planētu daudzas ciltis grib savai eksistencei. Viņa ir kārs kumosiņš kosmosa ceļotājiem, kuriem nav savas planētas kataklizmas, avārijas u.c. dēļ.

Turklāt ir paredzēta cilvēku skaita samazināšana par vairākām reizēm un rezervācijas salu radīšana atlikušajiem cilvēkiem. Tas ir, viņu plāns – izspiest jūsu rasi no labākajām un skaistākajām mitināšanās vietām un paturēt planētu dabiskā stāvoklī, nodrošinot sadzīvi un enerģētiku progresīvākā veidā. Uztaisīt rezervātu no pašām skaistākajām un apdzīvotākajām vietām, atstājot cilvēkiem tuksnešus un planētas auksto daļu, arī viņus apgādājot ar nodrošinātu sadzīvi un darbu par labu sev, pakļaujot viņu saprātu ar savu mākslu valdzināt un radīt vilinājumus un viltus motivācijas. Stikla krelles apmaiņā pret zeltu.

Cik lielā mērā mūsu planēta ir inficēta ar MI?

Uzliesmojumi iznīcina daļu šajā jomā sastrādāto un ved jūsu planētu pie Logosa. Tā ir Logosa planēta, un smalkajos plānos notiek cīņa ar MI virskundzību.

Uz planētas jau ir punkti, kur pilnā sparā darbojas Vienotā Kontroles Sistēma, pakļauta datoriem, cilvēka uzprogrammēta. Tādu sistēmu ir viegli pārprogrammēt jebkuras attīstītākas būtnes vai būtņu interesēs, jo jūsu sistēma pagaidām ir primitīva. Kā jūs redzat (pēc presē aprakstītiem dažādiem gadījumiem), jūsu datorsistēma piedzīvo kļūmes un vairākas reizes ir bijusi uz atomkara robežas. Tie, kas vēlas nogalināt cilvēces lielāko daļu, mēģina izraisīt karu, lai ar jūsu pašu rokām jūs tiktu iznīcināti.

Cilvēka saprāts ir vājš, pakļaujas emocijām, un viņu ir viegli apmānīt. Jau daudz cilvēku sadarbojas ar citplanētiešiem, kuri uz Zemes ir organizējuši pagrīdes laboratorijas, lai pētītu kā cilvēku saprātu, tā arī ķermeņu dabu. Viņi tiek pakļauti MI iedarbībai un kalpo naudas dēļ, viņi ir nolikti tādos izdzīvošanas un pakļautības apstākļos. Viņi ir beztiesīgi un spiesti pakļauties totālai kontrolei. Tādās vietās neeksistē tiesa un izmeklēšana.

Valdības uztur sakarus ar vairākām kosmosa rasēm, kā caur vēstījumiem, tā arī dzīvā veidā. Ne tikai ar pelēkajiem, bet arī ar pozitīvāk noskaņotām rasēm, kas tiecas planētu saglabāt tajā veidā, kādā viņa ir, un piešķirt jums dažus noderīgus atklājumus, lai nodrošinātu cilvēku eksistenci.

Taču visu valstu valdībās eksistē pretošanās visiem pozitīviem pasākumiem, balstītiem uz cilvēku dzīves uzlabošanu un atvieglošanu. Tas ceļas pirmām kārtām no ateisma un to, kas izrādījušies augstā postenī, egoisma. Viņus biedē un uzpērk, spiežot uzstāties netaisnīgu un negatīvu likumu labā. Viņi viegli kļūst par sabiedrības parazītiem. Jūs jau saprotat, ka sistēma, kurā jūs eksistējat, kļūs postoša visiem planētas iedzīvotājiem.

Bet eksistē taču spēki, kas iestājas par ekoloģiju, par audzināšanas un izglītības, medicīnas u.c. maiņu.

“Ražas novākšana”, izsakoties jūsu valodā, dala cilvēci tajos, kas iziet no uzurpatoru kontroles, un tajos, kas būs kopā ar viņiem. Pārējie dzīves vietu izvēlēsies uz citām planētām vai atnāks te pat uz šejieni, lai turpinātu cīņu. Bet pagaidām spēki, kas uzstājas par parazītismu un ņirgāšanos par vājajiem, paliek uz planētas pārvaldes sistēmā. Pie viņiem pieder arī rokaspuiši, kuri ir nopirkti ar labu algu un kuriem faktiski nav balsstiesības.

Planēta atrodas visu dabas spēku rītausmā, un ir svarīgi ļaut saulei uzaust. Planēta ir reta būtne, uz kuras ir nokārtota vairāk vai mazāk piemērota dzīve cilvēku vairākumam. Vajag, lai nobriestu arī cilvēka saprāts, lai nepieļautu iznīcinošus karus, kādi ir iznīcinājuši ne vienu vien planētu un ne vienu vien civilizāciju. Tās būtnes, kas atrodas uz jūsu planētas iekšienē un ārpusē, pacentīsies izdarīt visu, lai saglabātu planētu un cilvēkus uz viņas dabiskajā vidē. Bet no jūsu puses jums ir jākļūst par cilvēku intelekta un saprāta apsargiem, aprakstot visas briesmas nokļūt negatīvi noskaņotu spēku, kuru arī uz Zemes pietiek, ietekmē.

Ja paskatās internetā, tad jau ļoti daudz kompāniju nodarbojas ar MI izstrādi.

Protams, tādiem cilvēkiem ir ļoti viegli “palīdzēt”, dodot viņiem uzvednes vajadzīgajā virzienā. Vajag būt ārkārtīgi piesardzīgiem, lai atkal, kā Atlantīdā, nenonāktu MI ietekmē. Un tad tikai dabas kataklizma spēs saglabāt planētu. Esiet modri!

Pateicos par interviju!

P.S. Lūk, tajā pašā brīdī, kad es pabeidzu rakstu un sāku to sūtīt administratoram, mājās izslēdzās gaisma un, atbilstoši, internets.

18 08 23 03

Oksfordas Universitātes zinātnieks Niks Bostroms (Nick Bostrom) veica mākslīgā intelekta evolūcijas pētījumu un vērtēja tās riskus. Saskaņā ar zinātnieka secinājumiem uz 2022. gadu MI par 10% pietuvosies cilvēka apziņai, bet jau uz 2040. gadu šis rādītājs palielināsies līdz 50%. Tāda MI attīstība 2075. gadā vedīs pie tā, ka mašīnas intelektu nebūs iespējams atšķirt no cilvēka saprāta.

Pētījuma gaitā Niks Bostroms veica savu kolēģu aptauju un uzzināja viņu viedokli par to, kad parādīsies MI, kurš pārspēs pašus labākos cilvēces prātus. 67,5% zinātnieku paziņoja, ka superintelekts parādīsies apmēram pēc 25 gadiem. Turklāt ekspertu vairākums MI izmantošanā redz vairāk izdevīguma, nekā bīstamības. Viņi uzskata, ka mākslīgais saprāts spēj sniegt palīdzību cilvēkiem medicīnas un sociālajā sfērā, paaugstināt automobiļu kustības drošību. Bažas raisa vienīgi Mi izmantošana, vadot autonomas militāras sistēmas.”

Avots: Mākslīgais intelekts pēc 60 gadiem var kļūt par cilvēces slepkavu – zinātnieku prognoze

Vietne https://hi-news.ru/tag/iskusstvennyj-intellekt Šis un citi raksti.

Fiztehs (Физтех) izstrādā universālu diagnostikas platformu

http://u-f.ru/news/science/u10/2017/12/12/248094

Japāna ievieš mākslīgo intelektu izglītībā skolā

https://iz.ru/779953/2018-08-21/iaponiia-vnedrit-iskusstvennyi-intellekt-v-shkolnoe-obrazovanie

Diagnozes slimajiem Krievijas iedzīvotājiem noteiks mākslīgais intelekts

http://www.vzsar.ru/news/2018/08/20/diagnozy-bolnym-rossiyanam-bydet-stavit-iskysstvennyy-intellekt.html

Pasaules ekonomikas forums brīdina: MI var destabilizēt finanšu sistēmu

Microsoft iemācījis čat-botam rakstīt dzeju

Seju atpazīšanas sistēmu pirmoreiz iesaistīs Olimpiskajās spēlēs Tokio

18 08 23 04

Tesla slepenībā izstrādājusi čipus savu automobiļu mākslīgajam intelektam

Mākslīgais intelekts apmācīts radīt zāles no nulles

OpenAI speciālisti apmāca MI sistēmas cilvēku roku veiklībai

Pentagons sācis izstrādāt militāru MI

Četri (ne gluži) vienkārši soļi līdz vispārējam mākslīgajam intelektam (Artificial general intelligence – AGI)

Kāpēc neviens nesaprot, cik ātri attīstīsies mākslīgais intelekts?

“Ķīniešu Google” nodemonstrējis savu pirmo čipu mākslīgajam intelektam. Ir sācies?

Radīts mākslīgais intelekts, kura galvenais mērķis – pārspēt cilvēku

Mākslīgais intelekts ir iemācījies atpazīt cilvēkus cauri sienām

 

Pievienots 21.08.2018

http://sanatkumara.ru/stati-2018/kak-dusha-nabiraet-opit

Tulkoja Jānis Oppe