Аскынская Ледяная пещера

Natālija Koteļņikova - Askinskas Ledus ala

Aicinām ceļojumā uz Askinskas Ledus alu

19.-22. augustā

18 08 09 01

18.08.09.

Mūsu dārgie draugi! Mūsu otrais brauciens pa Baškīriju nesa mums daudz interesantu iespaidu un daudz noderīga. Viens no brīnumiem, kurus mēs redzējām, bija Askinskas Ledus ala (Askin ice cave), kas atrodas Baškīrijas sirdī. Mēs guvām lieliskus iespaidus ne tikai no pašas alas, kura pašā karstumā bija īstas ziemas drumsla, ar apbrīnojamu akustiku, ar milzīgām ledus figūrām, bet atstājām arī daļiņu sirds tajā apvidū, kurš apjož alu. Tā ir patiešām pirmatnēja daba, piepildīta ar putniem, daudzveidīgiem kokiem un zālēm, klusumu un skaistumu.

Mums dzima lēmums – palīdzēt jums to visu ieraudzīt, kamēr ļaudis nav nobradājuši apvidu un sabojājuši visu skaistumu un tīrību. Pārgājiens uz alu, pelde upē, kontakts ar upīti, ar kalniem, meditācija pie ugunskura, atbildes uz jūs interesējošiem jautājumiem, piepildīšanās ar šīs lieliskās Baškīrijas Spēka Vietas enerģiju – tas ir tas, ko mēs gribam jums piedāvāt.

Atpakaļceļā jūs varat iebraukt pēc īsta baškīru medus no attālas vietas.

Neskatoties uz apvidus pirmatnīgumu, taka uz alu ir aprīkota ar tiltiņiem un uz alu ierīkotu ceļu. Pašā alā nāksies nostiept virvi nokāpšanai, kuru Vladimirs paņems līdzi, jo pakāpieni ir pilnīgi noledojuši.

Brauciens sāksies svētdien, 19. augustā, kad laika prognoze Baškīrijā sola 29°. Brauciens beigsies 22. augustā, trešdien.

Mūsu mašīnā bez vadītāja ietilpst 4 cilvēki, bet var ceļot arī savā mašīnā. Telts un tūrista paklājiņi, katliņi un gāzes plītiņa tiek nodrošināti.

Līdzi jāņem lukturītis, guļammaiss, higiēnas piederumu, pārtika un personiskie trauki. Līdzi jābūt nelielām pudelītēm ūdenim un sēdeklīšiem.

Lai nolaistos alā, nepieciešams lukturītis, silts apģērbs, cepure, vienkārši cimdi un ērti apavi, kas ļauj staigāt pa ledu – zābaki vai silti sporta apavi un siltas zeķes.

Ierobežojums – nolaišanās alā tikai pieaugušiem veseliem cilvēkiem. Pārējie alu var vērot no augšas.

Brauciena izmaksas 7 000 rbļ.

Ceļojot savā mašīnā 5 000 rbļ.

Pieteikumi uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Visas detaļas pa telefonu

8 919 392 85 93 Vladimirs.

18 08 09 02

Askinskas ala (Аскинская пещера) – liels Dienvidu Urālu maisveidīga tipa dobums. Viskrievijas nozīmes dabas piemineklis. Askinskas ala ir netālu no Ufas – vārdu tā dabūjusi no Askinas strauta, kurš tek netālu no alas.

Atrodas Karanjurta (Каранъюрт) strauta (Skimkas (Скимка) upes kreisā pieteka) ielejā, divus kilometrus no Solonci (Askino) (Солонцы (Аскино)) ciema Baškortostānas Arhangeļskas rajonā.

Alu veido liela zāle: garums 104 metri, maksimālais platums 61 metrs, bet alas augstums sasniedz 25 m. Gandrīz visu zāles grīdu aizņem ledājs. Stāva noeja no alas ieejas ir klāta ar ledu apmēram 20 m dziļumā. Alā atrodas gigantiski ledus stalagmīti, kas sasniedz 8-11 m augstumu, diametrs pie pamatnes ir līdz 5 m. Alā cauru gadu temperatūra turas zemāk par 0°C.

Ala ir karsts, kas veidojies devona un karbona kaļķakmens nogulumos. Ieeja atrodas apmēram 70 m virs Mazās Askinas upes līmeņa.

Neskatoties uz salīdzinoši nelielajiem izmēriem, šī ala ir ļoti interesants tūrisma objekts, jo tās ieejā atrodas relikts ledājs, kurš saglabājas cauru gadu, pat pašā karstākajā vasarā. Šis brīnums ir kļuvis iespējams, pateicoties alas veiksmīgajai atrašanās vietai – Uraltau (Уралтау) grēdas austrumu nogāzē – tā grotu aizsargā no sasilšanas.

Grotas tālajā galā ir vairāki satecējumi, kuri noteiktā leņķī atgādina sanbernāra un briesmoņa galvas, bet, ja sper pāris soļus sānis – tad nelielu cilvēku. Tomēr viss ir atkarīgs no skatītāja fantāzijas. Bet grotas centrā paceļas milzīgs ledus stabs – alas “rozīnīte”. Šī gigantiskā stalagmīta augstums sasniedz 15 metrus – tā ir īsta Sniega karaliene! Ļoti iespaidīga ir arī pazemes zāles unikālā akustika, kura pastiprina pat pašas vājākās un tikko sadzirdamas skaņas.

Kopš 2017. gada ieeja alā ir ierobežota, ala tika iznomāta Krievijas ģeogrāfijas biedrībai, lai atjaunotu mikroklimatu un saglabātu ledus reliktus.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B0

https://nashural.ru/mesta/bashkortostan/askinskaya-ledyanaya-peshhera/

https://www.ufa.kp.ru/daily/26570.4/3585361/

18 08 09 03

18 08 09 04

 

Pievienots 09.08.2018

http://www.sanatkumara.ru/stati-2018/askinskaya-ledyanaya-peschera

Tulkoja Jānis Oppe