Практика ментальной работы

Mentālā darba prakse

18 07 23

18.07.16.

Es piesaucu Ra un lūdzu izskaidrot man dažas tēzes no “Viena Likuma” (“Закон Одного”) pirmās grāmatas.

(grāmatas teksts dots saīsinājumā, teksta krāsa – brūna)

5. seanss

1981. gada 23. janvāris

 

Jautājums: ...jūs runājāt par apmācību dziedniecībā... ka sākumā nepieciešams attīrīt sevi ar noteiktu treniņu un vingrinājumu palīdzību. Tādā gadījumā, lai izdziedētu pacientu, vajadzīgi, piemēram, konkrēti vingrinājumi, kuri vērsti, lai pacientā radītu mentālu konfigurāciju, kura ļaus viņam izdziedēt sevi. Vai man ir taisnība?

Ra: Es esmu Ra. Aplam, ka darbu pilda dziednieks. Pats par sevi darbs tiek veikts pacientā, un to dara pats pacients. Dziednieks ir tikai katalizators, tieši tāpat, kā šim instrumentam (Karlai Rukertai) ir katalizators, kurš nepieciešams, lai nodrošinātu kanālu mūsu vārdiem. Tāpēc, lai pildītu šo darbu, nav jādomā par piemēru vai vingrinājumu. Dziedniecība/darbs ir vienlīdzīgs šim – tā ir saprātīgās bezgalības noteikta izkropļojuma pārraides forma.

Mans jautājums: Tas nozīmē, ka notiek dziedniecības un attīrīšanas enerģiju un programmu pārraide?

RA: Nepareizi. Tā vēl ir pacienta noskaņošana uz dziedēšanu. Nevar pārraidīt programmēšanu vai dziedēšanu bez noteikta noskaņojuma.

Otrkārt – vajag ticēt izdziedēšanai, ticēt karsti un pilnīgi.

Noskaņojums un ticība rada izdziedināšanās priekšnoteikumus un kļūst par pacienta pašvērtību. Viņš nez kādēļ ļoti vēlas dzīvot un būt vesels. Vajadzīga atveseļošanās motivācija un dzīves jēgas aktivizācija.

Faktiski dziednieka vadībā pacients veseļojas patstāvīgi, un mēs esam vajadzīgi tikai, lai nodotu organismam noskaņojumus un attīrītu apzinātus kļūdainus uzvedības šablonus. Bez ierasto kļūdaino uzvedības un reakciju šablonu apzināšanās un novākšanas diezin vai Ra izdosies izdalīt uzvedības cēloņus. Un, ja viņi nedarbosies saskaņoti, tad tiks izlaisti galvenie atveseļošanās parametri, konkrēti – domas tīrība un reakciju nomierināšanās, pozitīva domāšana un nomierinoša uzvedība.

Man gribas vēl dzirdēt parsaprātīgās bezgalības noteiktu izkropļojumu”. Par kādu dievišķu ietekmi ir runa?

RA: Visu tā tev ar stāsti... Pašatjaunošanās mehānisms var tikt iedarbināts no malas. Bet vislabāk ir zināt, ka nevajag novest sevi līdz slimībai, tā kā jūs zināt cēloņus – tās ir jūsu nepareizās domas un darbības. Ārstēšana vienmēr ir grūtāka, nekā vienkārši saglabāt veselību. Sākumā jūs “lūstat”, bet pēc tam lūdzaties, lai jūs “salabo”.

Man sakarā ar to gribas pajautāt par svaigēšanu un vegānismu. Cik tas ir noderīgi organismam? Manai aizbilstamajai 40 gados jau beidzas mēnešreizes mazā svara un svaigēšanas dēļ.

Tavi aizbilstamie paši zina, ko ar sevi dara. Droši vien jēga palikt mazā svarā pārspēj vēlēšanos saglabāt mēnešreizes. Mēs nevaram dot konkrētus padomus, taču gribam brīdināt no fanātisma. Nav vērts maksāt ar veselību par uzspiestām vērtībām un vēlēšanos būt īpašai.

Cik lielā mērā tāda diēta ļauj būt veselai?

Katrā konkrētā gadījumā dažādi. Vajag vienkārši sekot veselībai un enerģijām. Spēki garīgajā ceļā nāk klāt, nevis izzūd. Tikko kā enerģijas kļūst mazāk, vajag pārskatīt barības un dzīves programmu. Turklāt vajag par sevi rūpēties un sekot saviem nerviem, vēlmēm, tieksmēm. Bet organisms pats pateiks, kāds produkts jāapēd – ar vēlmi un izveseļošanos.

 

Jautājums: ...man gribētos pajautāt par pirmo soli, kuru vajadzētu spert, lai kļūtu par efektīviem dziedniekiem.

Ra: Es esmu Ra. Mēs sāksim ar pirmo no trīs mācībām/pētniecībām, kas nepieciešamas kontaktam ar saprātīgo bezgalību. Sākotnējais nosacījums mentālam darbam – spēja noturēt “Es” klusēšanu miera stāvoklī, kad tas ir nepieciešams. Prātam ir jābūt atvērtam kā durvīm. Atslēga – klusēšana.

Cik es saprotu, tad atvērt prātu nozīmē noskaņot viņu uz pieņemšanu no Augstākā Es? Vērsties uz augšu?

RA: Tu pareizi saproti. Atver savu staru un pagriez to uz tikšanos ar mums caur saviem aktivizētajiem augstākajiem aspektiem.

Kas ir “Atslēga – klusēšana?” Vai es pareizi saprotu, ka enerģijas pieņemšanas un plūšanas cauri laikā prātam ir jāapklust apakšā, taču ir jābūt skaidram un apzinošam augstākajos plānos? Kad es veicu čenelinga dziedināšanas, nākas runāt, komentēt, jautāt ne tikai Augstākajiem Spēkiem, piemēram, Diženajai Dievietei, bet arī klausītājiem, lai ar viņiem būtu tieša saikne. Turklāt prāts aktīvi strādā visos līmeņos. Tas ir nepareizi? Cik es saprotu, čenelings nav iespējams bez komentāriem. Turklāt visi jūt labu pastāvīgu enerģiju.

RA: Čeneleram darbs ir nedaudz citāds, nekā vienkārši dziedniekam. Neaizmirsti, ka tev ir Skola un tavā priekšā ir tie cilvēki, kuri arī grib kļūt par dziedniekiem un skolotājiem, atvērt savas skolas (vai arī mēs viņiem uzdosim). Ceram uz mūsu pastāvīgu kanālu, kur būs (doti) dziedniecības principi un planētas jaunumi. Pats galvenais Skolā – tā ir dvēseles dziedēšana, tas ir – dot iespēju dvēselei atstāt šo plānu un darīt labu nākamajā. Turklāt ir iespējami dažādi apmācības varianti, kā caur tiešu čenelingu, tā arī iepriekšējās sarunās ar mums un ar jaunām Ra praksēm. Tieši tāpat, kā tu strādāji ar Sanatu Kumaru, tu varēsi iepriekš gatavot arī mūsu mācības un sniegt klausītājiem gatavas prakses.

Šodien es ar jums arī apspriedīšu mentālās prakses. Iepriekš man gribas apspriest tādu prakšu lietderības koeficientu mūsu apstākļos. Mēs ļoti daudz domājam, un par visu ko. Taču mūsu domas, par laimi, nematerializējas. Cik lielā mērā mentālas prakses izdiedzē dvēsele un ķermeni?

Tas ir atkarīgs no cilvēka mērķtiecības un slimības vai neveiksmju cēloņu izpratnes. Šeit var teikt, ka – pirmais noteikums – vienmēr klausīties savu sirdi un otrais – zināt, kas jums ir noderīgi, un kas ne. Zināšanas (galva) un izpratne (sirds) kopīgi ar mums var radīt daudz ko. Gribu piebilst, ka slimības pirmajā etapā ir svarīgi attapties, neielaižot slimību dziļi organismā, tāpēc mēs arī aicinām uz uzmanību pret sevi un rūpēm par ķermeni un dvēseli. Nedrīkst domāt, ka nekad nav par vēlu izveseļoties. Mēdz būt, ka atpakaļceļa nav.

1. Lai sāktu apgūt mentālo treniņu koncepciju, nepieciešams sevi izpētīt. Ir jābūt apgūtai jūsu dimensijas polaritātei. Kad jūs prātā atradīsiet pacietību, jums apzināti jāmeklē tai atbilstoša nepacietība. Prāta treniņš ietver, pirmkārt, konstatāciju, kam jūs piekrītat un nepiekrītat sevī, bet pēc tam katra pozitīva un katra negatīva lādiņa balansēšanu ar tā pretstatu.

Tātad pirmais mentālais vingrinājums, kā man šķiet, ir diezgan grūts. Lūdzu, sniedziet piemērus. Ja cilvēks no kaut kā baidās un ir atradis savas bailes, piemēram, bailes saslimt, kā viņš var tādu negatīvu lādiņu balansēt ar pretstatu? Viņš saprot savu negatīvo lādiņu un mēģina atrast tam pretstatu? Tas būs... (atrodu sevī neticību, ka vecumā būšu vesela, it kā siena stāv, bloks, kaut gan ikdienas domās man viss ir labi). Šis bloks ir zemapziņā? Kā atrast tam pieeju un neitralizēt?

RA: Tava dziedinošā doma – jāparāda veselības piemērs, izvēloties garīgu ceļu. Tu domā pilnīgi citādāk nekā tava māmiņa. Tu esi tīrījusies un piedevusi. Tu daudz seansu esi pavadījusi ar mums un SB, un DD. Katrs čenelinga seanss, neatkarīgi no programmas, atveseļo un ved pie apskaidrības, ved parastus cilvēkus, ne izredzētos!

Kas tad rezultātā iznāk? Baiļu saslimt pretstats – apskaidrības ceļš?

RA: Tev nav baiļu saslimt, tev ir programma – prāta degradācija uz mūža beigām, kaut arī tavi vecāki no tā necieta.

No kurienes tā man ir?

RA: No Elizabetes Klēras Profetas (Elizabeth Clare Prophet). Arī viņai bija spēcīgs kanāls, un tu izbijies, uzzinājusi par viņas slimību. Tā ir projekcija, uzspiesta vai pārtverta programma.

Un kā izdziedēties?

Iedves sev, ka tev nav iemelsu atkārtot viņas ceļu. Tu dzīvo citā ķermenī, citā valstī, tev viss ir savs, un nav teikts, ka tu slimosi. Mēs nepieļausim.

Pateicos! Tas ir pats stiprākais trumpis! Jūs mani ļoti iepriecinājāt un izdziedējāt! Bet tomēr atgriezīsimies pie mūsu bailēm. Tas ir visur pie mūsu kultūras un medicīnas, ka daudziem no mums zemapziņā ir tādas pašas programmas. Viņi skatās apkārt un projicē katrs savu. Ko te darīt? Kādai pretējai sajūtai ir jābūt bailēm saslimt? Pretēja sajūta bailēm – mīlestība. Pret kuru un ko mēs aktivizējam mīlestību? Vai arī ar katrām bailēm ir jātiek skaidrībā atsevišķi?

RA: Pirmām kārtām, pajautājiet sev – ko es daru, lai joprojām būtu vesels? Ja jaunībā viss arī tāpat bija lieliski, tad ko es pašlaik daru tā labā? Un cik noderīgi tas ir man un manam ķermenim? Vai es savu veselību neceļu līdz absolūtam, vai otrādi, neko neuzsāku un pat sliktāk – man ir kaitīgi ieradumi? Mīlestība pret sevi un savu ķermeni – tā ir ķermeņa un domu higiēnas noderīgu iemaņu pieņemšana.

Tātad no vienas puses – bailes saslimt, no otras – sekošana domām, kurp tās ir vērstas – uz pozitīvu vai negatīvu? Un domu vēršana uz arvien lielāku pozitīvu, problēmu atlaišana, savu emociju (mūsu gadījumā baiļu) neuzspiešana citiem, prieka katra mazākā iemesla dēļ izraisīšana.

Tātad baiļu neitralizēšana – to novākšana un mierīgas un samērīgas dzīves pieņemšana par prieku sev un apkārtējiem. Pozitīvu dzīves piemēru projicēšana uz sevi. Kļūstiet tamlīdzīgi piemēri citiem!

2. Prāts ietver visu. Tāpēc jums sevī ir jātver pabeigtība.

Otrais mentālais treniņš – pabeigtības pieņemšana jūsu apziņas iekšienē. Atrasties fiziskās apziņas polaritātē – nozīmē vākt un izvēlēties pazīmes, tas ir – spēlēt lomas, kuras rada blokus un apmulsumu jau izkropļotajā prāta kopībā. Katra pieņemšana nogludina daudzus izkropļojumus, kurus rada spēja, kuru jūs saucat par spriedumu.

Es saprotu tā, ka mēs izdarām izvēli katru dienu un mūsu izvēli nosaka mūsu noskaņojums un uzskati, tās vai citas uzvedības un domāšanas veida izvēle. Mēs varam izvēlēties spriedumu/nosodījumu, un varam pieņemt faktus, kādi tie ir. Tas nenozīmē piekrist tam, ka tas ir pareizi, likumīgi vai taisnīgi, bet mēs varam izvēlēties vienkārši zināt un nevērt ciet acis uz to, kas ir pasaulē.

Kas tas ir – atvērt sevī pabeigtību?

RA: Pabeigtība = viengabalainība. Tu esi Visi, Kas Ir un Viss, Kas Ir. Tevī balansē tumsa un gaisma, un tu esi neitrāla.

Bet man gribas būt gaismas un mīlestības pusē. Tā tad arī ir neitralitāte?

RA: Tava gaisma un tava mīlestība ir vienpusīgas. Viņas mīl pašas sevi un tādus pašus, kā viņas. Viņas cīnās vai arī nepieņem pretējus. Tā nav ne Viengabalainība, ne Pabeigtība. Tev jābūt visiem viņiem. Tikai tā tu spēsi viņus izdziedēt.

3. Trešais prāta treniņš – pirmā atkārtojums, bet, akcentējot vērīgu ieskatīšanos citās būtībās, ar kurām jūs satiekaties. Katrā būtībā ir klātesoša pabeigtība. Tāpēc nepieciešama spēja saprast katru līdzsvaru. Aplūkojot pacietību, jūs esat atbildīgi par pacietības/nepacietības atspoguļojumu jūsu mentālajā izpratnē. Kad jūs aplūkojat nepacietību, jūsu mentālajai konfigurācijai ir nepieciešama nepacietības/pacietības izpratne. Mēs to izmantojam kā vienkāršu piemēru. Vairumam prāta konfigurāciju piemīt daudzas šķautnes, un kā savas polaritātes, tā arī tā, ko jūs nosauktu par citu “Es” polaritāti, izpratne var tikt saprasta, un tai ir jātiek saprastai smalkā darba rezultātā.

4. Nākamais solis – citu “Es” polaritātes pieņemšana, kas ir otrā soļa spoguļattēls. Tie ir pirmie četri soļi mentālo treniņu apmācībā.

Labākai izpratnei sniedziet, lūdzu, vēl piemērus un to praktisku pielietojumu.

RA: Tas ir citu pieņemšanas ceļš. Pēc sevis pieņemšanas ir vieglāk pieņemt citus, lai kādi viņi nebūtu. Katrā līmenī cilvēks ir tā vai citādi sabalansēts. Tas nozīmē, ka jūs viņus pieņemat pilnībā, nevis atsevišķas rakstura iezīmes. Jūs redzat, ka viņi ir radīti no pretrunām, un viņus tādus pieņemat. Jūs redzat, ka kādam nepietiek prāta, taču viņš labestīgs un godīgs, un viņu tādu pieņemat. Kāds nevar tikt ar sevi galā, bet turklāt viņam viss ir labi ar finansēm vai savstarpējās attiecībās ar mīļoto.

Utt.

5. Piektais solis ietver novērojumus: ģeogrāfiskās un ģeometriskās savstarpējās attiecības un sava prāta, citu “Es” prāta, masu prāta un bezgalīgā prāta samērus.

Jūs esat Visa, Kas Ir daļa, un ne vienkārši fragments, hologrāfisks fragments, kurā ir atspoguļots visums tajā līmenī, kuru jūs ar sevi varat izteikt/apzināties. Samērā ar tuvošanos Radītājam jūs kļūstat arvien līdzīgāki viņam, slīpējot savu apziņu un dzīves principus. Iepludinot savu balsi bezgalības korī, jūs izmaināt Visu, Kas Ir par sava prāta izmēru.

Aptverot ar savu apziņu daļu visuma, jūs apzināties, ka varat tajā darboties pēc sava principa, ienesot savu noti kopējā korī. Jūsu uzdevums tādā gadījumā tiek definēts tā: jūs varat pacensties noskaņot kori, lai tas skanētu pēc jūsu partitūras, bet tam ir jāzina, kā to izdarīt, ir jāizdzird sava simfonija. Un tas nenozīmē, ka jūs izvarosiet vai piespiedīsiet kādu, tas nozīmē, ka jūs pieskaņojat kori Radītāja saprātīgajai bezgalībai tā, kā saprotat paši. Turklāt jums pašiem ir jādzied/jāskan tik pārliecinoši, lai jums sekotu citi.

Pašlaik “noskaņotāji’ velk jūs visus lejā, neļaujot jums nokratīt miegaino snaudienu, ietinot un aptveros jūs ar vilinājumiem, kārdinājumiem, viltu un apmuļķošanu. Nepadodieties šiem mirdzošajiem mānekļiem, aplamajām vērtībām, laimes ilūzijām.

Iemācieties vadīt sevi, nepadodoties programmēšanai uz depresiju un trūkumu, uz reliģiskā garīguma ilūzijām. Iemācieties būt paši, netēlojot sevi par kādu. Bet tajā pašā laikā jūs varat izvēlēties sev labāko no visa tā, ko jūs par sevi zināt, tādējādi uzlabojot visumu, vedot viņu uz evolūciju, nevis degradāciju.

Pierodiet neklausīties uzspiestas patiesības, meklējiet savu dievišķību un stiepieties pēc šīs augstās nots, atmetot nederīgu patiesību pīšļus, kuri jums saka, ka jūs kaut ko nesasniedzat. No vienas puses, vai jums tas ir jāsasniedz, no otras, jūs esat sasnieguši ko citu.

Atmetiet polaritāti, atrodiet zelta vidusceļu sevī un turieties pie tā, centrējieties un – lai šī iemaņa kļūst jums par ieradumu.

Es pateicos jums, Ra Ģimene!

 

Pievienots 23.07.2018

http://sanatkumara.ru/stati-2018/praktika-mentalnoy-raboti

Tulkoja Jānis Oppe