Планетарная культура воды

Planetārā ūdens kultūra

18 07 01 01

Nesen es saņēmu no Ņinas Terehovas (Нина Терехова) vēstuli ar norādi uz rakstu: Nataša, ko tu par to zini? “Golfa straume ir izmainījusi virzienu. Kādas tam ir sekas?” http://earth-chronicles.ru/news/2018-06-26-117054

Raksta fragmenti:

Globālās sasilšanas rezultātā kūst arktiskie ledi, tajā skaitā Grenlandes ledi, kuri sevī glabā milzīgi daudz saldūdens. Līdz ar to ūdens Ledus okeānā zaudē sāļumu, piemēram, Labradoras straume, kura sākas Arktikas baseinā, arī zaudē sāļumu. Plūstot pretī Golfa straumei, tā kādā momentā var noslēgt Golfa straumes ceļu uz ziemeļiem. Pašlaik tās satiekas Ņūfaundlendas sēkļa rajonā.

Šodien, kamēr Golfa straume vēl darbojas, neskatoties uz to, ka Labradoras straume jau ir mazāk sāļa, tā panirst zem Golfa straumes, traucē tai plūst uz ziemeļiem, kā rezultātā Golfa straume apsilda visu Eiropu, Krieviju un pat visu Āziju un Ameriku. Tāpēc pie mums ir relatīvi labvēlīgs klimats.

Speciālu krāsvielu, kura nekaitē okeāna florai un fauna, ielēja konteineros, kuri noteiktā dziļumā uzsprāgst, un tādā veidā izsekoja ūdens masu plūsmas. Golfa straume kā eksistējoša plūsma konstatēta netika. Taču, kā izrādījās, pašregulējošā sistēma ar nosaukumu Zeme ir “nostrādājusi” arī šoreiz. Pētījumi parādīja, ka plūsma ir “pārlīdusi” par 800 jūdzēm (1481 kilometru) uz austrumiem attiecībā pret bijušo Golfa straumi. Uzņēmumi no pavadoņa rāda, ka šīs plūsmas temperatūra ir palielinājusies attiecībā pret Golfa straumi. Pēc pēdējiem pavadoņu datiem Ziemeļatlantijas straume bijušā veidā vairs neeksistē. Kopā ar to ir izzudusi arī Norvēģu straume.

Kopumā Golfa straume Eiropai un ASV – tā ir karaliska dāvana to ekonomikām un iedzīvotājiem. Dzīvo un baudi. Bet te sākās liela mēroga nepatikšanas. “Bezmaksas” Golfa straume sāka niķoties. Laikapstākļu virtuve atrodas Ziemeļatlantijā un Ziemeļu Ledus okeānā. Apsildes sistēmas lomu spēlē okeāna siltā Golfa straume, kuru bieži sauc par “Eiropas krāsni”.

Tā kā kļūst aukstāks un draud nenovēršams pārtikas deficīts, katram cilvēkam no “zelta miljarda” nāksies tērēt par 3-4 tūkstošiem dolāru gadā vairāk. Tas ir 3-4 triljoni dolāru. Lai pielāgotu infrastruktūru, būs vajadzīgi 15-20 triljoni, lai uzturētu to darba stāvoklī ziemā – vēl pāris-trīs triljonu “zaļo”.

Bet ne tas ir pats šausmīgākais. Nāksies kaut kur ņemt trūkstošo siltumu, lai ziemā apsildītu un pabarotu šo cilvēku “zelta” miljardu. Pašlaik ASV un Eiropa eksportē 150 milj. t labības gadā, kaut kur nāksies iepirkt tādu pašu daudzumu graudu. Lūk, te nu ir sākusies drudžaina slepena gatavošanās klimata kolapsam.

Jau pirms 3-4 gadiem sākās mini-bagātnieku emigrācija – no ASV brauca prom tikai “vidējās turības” miljonāri – tie, kas, neskatoties uz relatīvi lielo naudu, tomēr neizlemj patiešām nopietnus jautājumus. Amerikāņu super-oligarhi (uzmanību!) ar ne-ebreju izcelsmi Čīlē un Argentīnā pērk zemi. Viņu skaitā (tas ir skaidri zināms) ir Rokfelleri, Teds Tērners, Holdrens (Holdren), Fordi un citi. Tas nozīmē, ka ir palielinājusies izgarojumu jauda siltajā zonā virs okeāna.

Es atradu vēl vienu rakstu: “Golfa straume vairs neeksistē”. http://earth-chronicles.ru/news/2013-04-03-41609

Es sapratu, ka vajag pakonsultēties ar skolotājiem.

Es vēršos ar jautājumu pie Saules Brālības. Ko jūs varat teikt par Golfa straumes kustības izmaiņām?

SB: Pirmais, ko mēs varam teikt par cēloņiem – ūdens vispārēji ir kļuvis siltāks, un pastāv neliela siltās un aukstās plūsmas starpība. Tieši starpība plūsmu temperatūrā radīja tādas straumes uz planētas. Pasiltināšanās cēloņi ir ūdeņu vispārējs piesārņojums, temperatūras paaugstināšanās uz planētas kopumā, magnetosfēras un planētas ass nolieces izmaiņas.

Pats galvenais cēlonis – vispārējs piesārņojums kā okeānu, tā arī okeānus barojošo upju ūdeņos. Piesārņojums, sākot no pašas pirmās iztekas, no pašiem pirmajiem strautiem un akām. Īpaši neizturami tas ir zivīm un jūras dzīvniekiem, kuri mīt tīros ūdeņos. Arī floras un faunas panīkumam ir tieša nozīme Golfa straumei, jo kopējā ekosistēma ir sākusi brukt. Tiek traucētas ierastās barības ķēdītes, izzūd augu un dzīvnieku sugas. Parādās mutanti. Cilvēks palēnām rok sev bedri.

“Siltā ūdens” upe, kura plūst no Karību baseina zemēm, netiek līdz Rietumeiropai, tā nomirst koreksīta dēļ – tā ir ķīmiska viela, kuru Baraka Obamas administrācija ļāva izmantot koncernam British Petroleum (BP), lai slēptu mērogus tam postam, kādu radīja urbšanas platformas uzsprāgšana pagājušā gada (2012. g.) aprīlī.

Apmēram 2 milj. galonu koreksīta, kā arī vairāki miljoni galonu citu dispergatoru, tika pievienoti vairāk nekā 200 miljonu galoniem jēlnaftas, kura vairākus mēnešus izplūda no naftas urbuma, kuru BP bija izurbusi Meksikas līča dibenā. Tā izdevās efektīvi noslēpt liekāko naftas daļu, nolaižot to dibenā, un cerēt, ka koncernam BP izdodies nopietni samazināt federālā soda apmēru, kurš ir atkarīgs no naftas katastrofas apjoma. Pašlaik nav paņēmienu, kā efektīvi “attīrīt” Meksikas līča dibenu. Turklāt nafta ir tikusi līdz Amerikas austrumu piekrastei un tālāk ietecējusi Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, un arī tur nav nekādas iespējas notīrīt dibenā guļošo naftu…

18 07 01 02

Kā var apturēt globālu katastrofu? Attīrot okeānu ūdeņus un īpaši sadzīves un ražošanas notekūdeņus. Katram cilvēkam ir jāsaprot, ka no viņa daudz kas ir atkarīgs. Viņam ir jāpieprasa, lai tiktu tīrīti un novēroti ūdeņi kontinentu iekšienē. Cilvēcei ir jāpāriet uz citu enerģiju, un viņa nedrīkst vairs ar naftu piesārņot okeānus. Viņai ir jāatsakās no ķīmiskajiem un bakterioloģiskajiem ieročiem.

Kam ir jānotiek, lai šis scenārijs kļūtu reāls?

Pirmkārt, lētas enerģijas atklāšana. Tā nav saistīta ar ražošanām un nodrošinās ūdeņu attīrīšanu no sadzīves un ražošanu piesārņotājiem. Bērni jāaudzina, ka par tīrību ir jācīnās un jāizprot silto straumju dziļais savstarpējas sakars ar cilvēku darbību.

Jums ir pa spēkam palēnināt un pat atjaunot Golfa straumes ierasto plūsmu, ja nāksiet pie prāta.

Kā to izdarīt?

Novākt katastrofas sekas ar citām metodēm, lai arī ļoti dārgām. Tas ir planētas un visu iedzīvotāju mērogs kopumā. Iepotēt citu attieksmi pret ūdeni. Ja jūs zinātu, kas tā ir par vērtību – ūdens!

Tādu pašu jautājumu es uzdodu Sanatam Kumaram. Kā izdarīt, lai straume neapdzistu?

SK: Pacelt cilvēku apziņu, aiznest līdz katram, ka ūdens – tā ir dzīvība. Iedzīvotāju kultūra pirmām kārtām ir saistīta ar ūdens, kā dzīvības avota, godāšanu un izpratni. Netīrs ūdens – zemas cilvēku vibrācijas, tīrs ūdens – augsta cilvēku apziņa un apzināšanās – mēs esam atkarīgi cits no cita, vienoti gribā un vēlmēs.

18 07 01 03

Varbūt tam ir sakars ar to, ka fiziskais plāns uz Zemes izzūd?

Pagaidām nav izzudis. Jūs vienalga dzīvojat ūdenī, jebkurā līmenī. Tikai ūdens kļūst citāds.

Es zinu, ka ir tehnoloģija, kas attīra ūdeni no netīrumiem un pat no radiācijas. Kāpēc joprojām mums nav šādas tehnoloģijas?

SK: Skaties, ko tu liec priekšā – lai jūs kā agrāk attiektos pret ūdeni, visādā veidā to piesārņojot, un kāds jūsu vietā ūdeni tīrītu. Kādēļ tas viņam? Kamēr jūs paši nesāksiet saudzīgāk izmantot ūdeni, attīrīt un reģenerēt to, pirms izlaist dabā, neviens jums nepalīdzēs. Tas ir jādara no paša sākuma, no iztekas, nevis no fināla.

18 07 01 04

Kādas sekas ir tam, ka siltā straume apstāsies?

SK: Pilnībā ūdens apstāties nevar, tas var palēnināties un aiziet pa citu ceļu. Tas, kas ir rakstīts rakstā, nedaudz pārspīlē sekas, bet kā variants tas var arī notikt.

Mēs tomēr redzam tīrības jēdzienu paaugstināšanos visās nozīmēs, vispārējās kultūras un higiēnas paaugstināšanos. Netīrs ūdens ne tikai iniciē vispārēju enerģētisku piesārņošanos, bet dažādas infekcijas un parazītiskus piesārņojumus kā cilvēkos, tā arī dzīvniekos un augos. Kopumā – dzīvības izmiršana. Tas ir jāapgūst no šūpuļa.

Es vienā no komentāriem par rakstu par Golfa straumi atradu tādus vārdus:

“Klimats ir atkarīgs ne tikai no straumēm okeānos, jo tie paši ir atkarīgi no Zemes spējas saglabāt pašas siltumu, kurš tiek iegūts: “viena trešdaļa no saules un pat mazāk… uz tā rēķina, ka sadeg meteorītu magnētiskie putekļi, kuri papildina Zemes atmosfēru.”

Pasiltināšanās, kā “Akmeņogļu periods”, vai apledošana, ir pilnīgi atkarīgi no Zemes atmosfēras (planētas kažoka) biezuma. Pašreizējais periods ir saistīts ar Saules sistēmas ieiešanu starpzvaigžņu telpā, kurā ir palielināts jonizētās vielas blīvums. Pat mūsu SS nepiederoši putekļi arvien vairāk ielauzīsies Zemes atmosfērā, sadegot un palielinot atmosfēras gāzu apjomu. Tā saka Mahatmas “Mahatmu vēstulēs” (“The Mahatma Letters to A.P. Sinnett”).

Palaistie “Voyager”-i tikai apstiprināja, ka telpa piesātinās ar vielu! Mūs uz Zemes sagaida viscaur subtropisks klimats.”

SK: Viscaur viens un tas pats klimats nav iespējams, kaut vai dažādu teritoriju nolieces pret Sauli dēļ. Planetārās sfēras apkaimēs ir uzstādīti daži filtri, kas nelaiž noteiktas vielas uz Zemi. Tā kā pukoties uz atmosfēras blīvuma palielināšanos kā uz cēloni, ka apstājas siltās straumes, nevar. Blīvuma palielināšanās ir, bet tas nav īpaši izmainījies tālos attālumos no Zemes.

“Pētnieki domā, ka mazā ledus laikmeta iestāšanās apmēram pirms 1300 gadiem bijusi saistīta tieši ar Golfa straumes plūsmas palēnināšanos. Ap 1310. gadu Rietumeiropa, spriežot pēc hronikām, pārdzīvoja īstu ekoloģisku katastrofu. Pēc 1311. gada tradicionālās siltās vasaras sekoja četras apmākušās un lietainas vasaras 1312.–1315. gados. Spēcīgas lietusgāzes un neparasti bargas ziemas veda pie vairāku ražu bojāejas, kā arī pie augļu dārzu izsalšanas Anglijā, Skotijā, Ziemeļfrancijā un Vācijā. Skotijā un Ziemeļvācijā toreiz iznīka vīnkopība un vīnu ražošana. Spēcīgas salnas sāka pat uzbrukt Ziemeļitālijai. F. Petrarka un Dž. Bokačo ir fiksējuši, ka XIV gs. Itālijā nereti ir uzsnidzis sniegs.” https://mirtayn.ru/golfstrim-vliyaet-na-nyneshnee-izmenenie-klimata/

Mums bija ļoti auksts pavasaris, un viss palēninājās apmēram par mēnesi. Vai tas ir saistīts ar klimata izmaiņām, vai arī tā vienkārši ir dabas kļūda?

Tas nenozīmē, ka klimats jau ir izmainījies, kaut arī tendence kļūt aukstākam būs arī jūsu teritorijā. Karstums nav paredzams, bet arī liela aukstuma pagaidām nebūs. Viss mainīsies pakāpeniski.

Vai būs vēl viens mazais ledus laikmets?

Pakāpeniski visur kļūs aukstāks, kamēr netiks sakārtota siltā straume. Daba atjaunojas, un viņai ir palīgi. Arī jūs varat apturēt silto straumju izzušanu, jums ir tādas iespējas. Tie ir planetāri meklējumi un vēršanās pie citām civilizācijām. Viss ir iespējams, bet kādam pie tā ir jāķeras. Visas valdības vienmēr norāda ar projektu dārdzību. Tās vienkārši nestādās priekšā tuvojošās katastrofas mērogus un maksas par kavēšanos palielināšanos.

http://www.iksinfo.ru/stati/nauka-i-tehnika/item/162-golfstrim-ostanovilsja.html

Golfa straume ir apstājusies

 

Pievienots 31.07.2018

http://www.sanatkumara.ru/stati-2018/planetarnaya-kultura-vodi

Tulkoja Jānis Oppe