Евгения Горева “Аватар. Легеда об Аанге” – глазами астролога

Jevgēnija Goreva - “Avatārs, Leģenda par Āngu” – astrologa acīm

18 12 09 01

Saturs

Vienkārši un saprotami par iepriekšējām dzīvēm un Zodiaka Zīmēm

Multfilmas varoņi – astrologa acīm

Āngs – Gaisa mags

Katara – Ūdens cilts mags

Princis Zuko – Uguns mags

Tofa – Zemes maģijas ģēnijs

 

Vienkārši un saprotami par iepriekšējām dzīvēm un Zodiaka Zīmēm

Pirmā neapstrīdamā multfilmas “Avatārs, Leģenda par Āngu” (Avatar: The Last Airbender arī Avatar: The Legend of Aang)[1] labā īpašība ir vēstījuma detaļām bagātais reinkarnacioniskais pamats.

Lieliskā multfilmu seriāla galvenais varonis ir Avatārs – zēns, vārdā Āngs, pēdējais Gaisa mags.

Viņa dvēsele – savos iemiesojumos pilda Avatāra lomu; viņš pārvalda visas četras stihijas: zemi, ūdeni, uguni un gaisu.

Avatāra uzdevums – uzturēt stihiju balansu un glabāt mieru uz zemes sava iemiesojuma laikā.

18 12 09 02

Avatārs Āngs – visas stihijas

Āngam ir saiknes ar savām iepriekšējām personībām, viņam ir pieeja viņu pieredzes laukam, viņš var no jebkuras no viņām saņemt noderīgu padomu un palīdzību.

Visbiežāk Āngs sazinās ar avatāru Roku, uguns magu – savas Dvēseles iepriekšējo iemiesojumu.

Tomēr Āngam dažreiz nākas atbildēt par savu iepriekšējo dzīvju nodarījumiem.

Piemēram, kādā no salām, kuru kādreiz pārvaldīja Avatāra Kioši, Āngu arestē un apsūdz noziegumā, kuru it kā reiz, pirms 300 gadiem, ir izdarījusi viņa priekšgājēja.

Redzams, mūsu dzīvē arī mēs varam saņemt resursus un enerģijas informācijas veidā no saviem iepriekšējiem iemiesojumiem.

Turklāt pieredze rāda, ka, iegremdējoties savu iepriekšējo iemiesojumu atmiņā, mēs varam risināt problēmas, kuru aizmetņi ir tālā pagātnē, taču rada mums neērtības tieši tagad, pašreizējā dzīvē. Tieši tā Āngs mijiedarbojās ar savu pagātni, dabiski un praktiski.

“Avatārs, Leģenda par Āngu” – ārkārtīgi vieds stāsts, kas netraucē tam būt jautram un ļoti, ļoti aizraujošam. Bērnus un daudzus pieaugušos no tā “aiz ausīm neaizvilkt”!

 

Multfilmas varoņi – astrologa acīm

18 12 09 03

Caur savu astrologa profesionālo filtru es redzu vēl vienu zīmīgu seriāla “Avatārs, Leģenda par Āngu” informācijas slāni. Tik precīzu, skaidru un pilnīgu, ka pēc tā var vienkārši pētīt stihiju astroloģijas pamatus.

Runa ir par ārkārtīgi izstrādātajiem galveno varoņu – dažādu tautu – gaisa, ūdens, uguns un zemes – magu – raksturiem.

 

Āngs – Gaisa mags

18 12 09 04

Viņa rakstura izpausmēs var saskatīt šīs vieglās un kustīgās stihijas astroloģiskajās zīmēs:

Dvīņi. Āngs nu gan ir šaudīgs un draiskulīgs puisēns, kuram ļoti patīk rotaļas un joki. Apķērīgs, sabiedrisks, viegli iet uz kontaktu, viņam patīk mācīties. Dod padomus citiem, dalās informācijā.

Svari. Gaisa stihijas avatārs mēģina visu atrisināt miermīlīgi, harmonizēt situāciju. Pat pašās stāsta beigās zēns meklē paņēmienu, kā nomierināt Uguns Saimnieku, neatņemot viņam dzīvību. Turklāt kopš jaunības Āngs augstu vērtē partneriskās saiknes, ir ļoti ētisks un delikāts attiecībās. Viņš svārstās atzīties Katarai savās jūtās.

Ūdensvīrs. Avatārs Āngs, pat būdams pusaudzis, meklē nestandarta risinājumu visās situācijās. Apgūst jaunus maģijas paņēmienus un metodikas. Ūdensvīra altruisms un draudzīgums – viņa rakstura augstais pamats. Draugu labā – stāv kā siena, ļoti augstu vērtē Appu – savu lidojošo bizoni. Pastāvīgi lido uz “Augstajām pasaulēm”.

 

Katara – Ūdens cilts mags

18 12 09 05

Paskatīsimies, kā Ūdens stihija atklājas varones raksturā caur zodiaka zīmēm.

Vēzis. Katara – smalkjūtīga un jutīga meitene, kura par visiem rūpējas. No paša sākuma viņa mums parādās kā vispārēja aizbildne, emocionāli atbalsta Āngu un mātišķi rūpējas par brāli Sokku. Viņas vajadzība radīt mājas jebkurā vietā, iekrāt provīziju, uztver tuvākos, kā savu ģimeni, – tipiskas Vēža saimnieciskās zīmes īpašības. Ļoti emocionāla. Tuvinieku aizstāve.

Skorpions. Kataras rakstura dziļums un spēks izpaužas sarežģītās un viņai nepatīkamās situācijās. Tad viņa sakrāj emociju kritisko masu, kas raksturīgs fiksētajam Ūdenim, un pēc tam kvantitāti transformē kvalitātē – mainās un maina situāciju uz labāku pusi.

Visuzskatāmāk tas ir parādīts ainā, kur Katara apgūst reto un bīstamo asins maģiju. Meitene atrod sevī iekšēju spēku un spēj pretoties spēcīgajam magam ar unikālu senu prasmi un, vēl vairāk, – uzvarēt.

Zivs. No šīs zīmes Katarai ir žēlums pret visiem, vēlme visiem palīdzēt, dažreiz ar briesmām sev pašai. Upurēšanās, kā arī ticība labākajam cilvēkos un situācijās. Tieši Katarai piemīt dziedināšanas spēja, ārstējot visu kompāniju.

 

Princis Zuko – Uguns mags

18 12 09 06

Un ar Uguns zīmēm ir pārklāta ne tikai viņa apdegusī seja, bet arī Dvēsele.

No Auna prinča raksturs – ass, taisns, impulsīvs. Ar to viņš pastāvīgi kaitē pats sev, īpaši multfilmas pirmajā daļā. Reizi pēc reizes “aplauž ragus”, bet atkal ieskrienas un lido taisni, neslēpjot savus nodomus. Ja nebūtu viņa viedā tēvoča Airo, nepaglābtu princis savu karsto galviņu. Viņam raksturīgas arī depresijas, kas piemīt šai zīmei.

Lauva. Zuko ir cēlsirdīgs, pašlepns, necieš žēlošanas izpausmi pret sevi. Mierīgi uzņemas atbildību, visa seriāla garumā mēs vērojam, kā formējas Uguns tautas nākamā valdnieka raksturs – uzticams un pārliecināts par sevi.

Zuko tēlā mēs redzam Lauvas zīmes plusus, kamēr viņa māsa Azula – Uguns tautas princese – demonstrē vairāk negatīvo Uguns polu – cietsirdību, niknumu, agresiju.

Strēlnieks. Strēlnieka iekšējās īpašības kļuva par pamatu zēna strīdam ar tēvu – Uguns tautas Saimnieku –, kad Zuko kara padomē plānotajās kara darbībās saskatīja netaisnību attiecībā pret kareivjiem.

Strēlnieka, Jupitera ietekmes var saskatīt Zuko priekšstatos par paša godu, kuru viņš cenšas atjaunot, sagūstot Avatāru.

Un, visbeidzot, ar laiku prinča dvēselē iedegas Strēlnieka vieduma oglītes, kuras uztur viņa pacietīgais tēvocis Airo, kurš, izrādās, ir slepenā Ordeņa “Baltais lotoss” līderis.

 

Tofa – Zemes maģijas ģēnijs

18 12 09 07

Tofa – akla meitene, dzimusi kā Zemes maģijas ģēnijs. Tieši šī maģija Āngam padevās visgrūtāk.

Viss Zemes trigons[2] ir parādīts šīs varones tēlā.

Vērsis. Tofa – savā ziņā emocionāla, mēģina būt skaista, vēlas patikt zēniem. Ļoti neatlaidīga, nebaidīšos no šī vārda, stūrgalvīga. Pirmajās iepazīšanās dienās viņas stūrgalvīgais egoisms tracināja Kataru, atšķirībā no Tofas, rūpējās par visas viņu mazās vienības ērtībām, ne tikai par savu komfortu.

Aklums Tofu padara par taustes sajūtu ģēniju. Viņa no bezveidīgās Zemes matērijas rada – blīvas formas.

Viņai patīk nauda, viņa prot to iegūt, multfilmā – pārējie draugi itin bieži pavedas uz viņas idejām – kā var palielināt savus materiālos resursus.

Jaunava. Sākumā nomāc kaut kāda kopīga Tofas piezemētība un “bezspārnainība”, kas ir tipiskas Jaunavas vizītkarte. Bet tas ir līdz tam laikam, kamēr neieraugām viņas praktisko efektivitāti.

Bieži pamana trūkumus apkārtējos cilvēkos un viņu plānos. Garlaicīgi un metodiski māca Āngam Zemes maģiju.

Mežāzis. Tofa, īpaši pirmajās nedēļās, ceļojot kopā ar Āngu un kompāniju, parāda sevi kā ļoti drūmu un patvaļīgu cilvēku, taču ļoti ievainojamu dvēselē.

Maksimāli mērķtiecīga: visu, ko nolēmusi, – sasniedz. Patstāvīgi uzkāpa Zemes maģijas meistarības virsotnē, būdama akla maza meitene. Neļāva sevi salauzt, pat ieslodzīta dzelzs būrī, apguva metāla maģiju.

 

Pats mazākais, ko māca šī multfilma: atšķirt dažādu stihiju atšķirības; palīdz noteikt to dominantes apkārtējos cilvēkos. Kādēļ to darīt un vai viņam to vajag – katrs nosaka sev pats.

Un, protams, ka rakstā ir aplūkots tikai mazumiņš no mākslas darbā ieliktās informācijas. “Kam ausis dzirdēt, tas lai dzird.”:)

Atliek piebilst, ka pēc multfilmas 1. sezonas ir uzņemta mākslas filma “Stihiju pavēlnieks (The Last Airbender)”, 2010.

Šī multfilmu seriāla turpinājums ir seriāls “Avatārs: Leģenda par Koru (The Legend of Korra)” –, kuras galvenā varone ir meitene, Ūdens maga Koras, – Avatāra Ānga nākamais iemiesojums. Arī ļoti interesants stāsts.

18 12 09 08

Pievienots 09.12.2018.

https://gor-evgeniya.ru/avatar-legeda-ob-aange/

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. https://en.wikipedia.org/wiki/Avatar:_The_Last_Airbender (Tulk. piezīme)

[2] Skat. Trigons / Lengkeks https://altitudetvm.com/lv/alat-musik/36-10-macam-alat-musik-jawa-barat-beserta-penjelasannya-sudah-tahu.html (Tulk. piezīme)