Dmitriy Peresvit Ментальное тело

Dmitrijs Peresvits - Mentālais ķermenis

17 09 06 01

Ko nozīmē Mentālais ķermenis, un kam viņš domāts? Kā viņš izskatās, kā viņu tīrīt, uzturēt tīrībā un attīstīt? Šos jautājumus mēs mēģināsim atklāt šajā rakstā.

Raksta saturs:

1. Cilvēka mentālais ķermenis – kas tas tāds ir

 

Cilvēka mentālais ķermenis – kas tas tāds ir

17 09 06 02Mentālā pasaule – tā ir visuma noteikta daļa, kas eksistē paralēli fiziskajai pasaulei, aptver un daļēji iespiežas fiziskajā pasaulē, bet nav redzama un uztverama ar fizisko redzi, jo tā sastāv no citādas kārtas matērijas. Tā ir saprāta, ideju un domformu pasaule, kā arī sapņu un nosapņojumu pasaule. Tā ir tā vieta, kur ielikta Apziņas, Dievišķās Klātbūtnes sēkla. Mentālais ķermenis sastāv no vēl smalkākas matērijas nekā astrālais un ēteriskais ķermenis.

Personības nesējs mentālajā plānā – apakšējais, konkrētais prāts. Mentālajā ķermenī notiek apzināšanās, sevis un pasaules jušana, Dievišķā būtība – domāt un pieņemt pasauli ar Sirdi, nevis ar prātu. Tajā dzimst domas un priekšstati. Pasaules uztvere caur domām un tās atspoguļojums izpaužas ar valodu, runu, racionālo un loģisko domāšanu.

Mentālā ķermeņa atmiņas šūnās glabājas visas zināšanas, visa informācija, kuru cilvēks ir dzirdējis, lasījis, uztvēris, iegaumējis. Turpat glabājas arī notikumības virkne. Visas atmiņas arī tiek ierakstītas tavos ķermeņos un paliek pie tevis.

 

Kā izskatās mentālais ķermenis

Darbojoties kopā ar citiem ķermeņiem, saprāta ķermenis tomēr nav fiziskā cilvēka precīza kopija (kāda ir astrālais ķermenis). Viņam ir ķermeņa mazāk precīza kopija, ovāls kontūrs, pēc formas līdzīgs olai, viņš caurauž fizisko un astrālo ķermeni, ieskaujot viņus. Viņš ir vēl plašāks par astrālo ķermeni, samērā ar savu attīstību iegūs mirdzošu auru, kura kļūst arvien lielāka un lielāka cilvēka intelektuālās un garīgās pilnveidošanās procesā.

Viņa iekšienē atrodas domu tēli, visbiežāk tie ir dažādas formas un spilgtuma sabiezējumi. Sabiezējuma krāsa ir atkarīga no domu tēla emocionālā satura.

Attīstoties cilvēka augstākajām domāšanas spējām, šī olveida forma pārvēršas arvien skaistākā un diženākā objektā. Viņu nav iespējams ieraudzīt ar astrālo redzi, viņa ir pieejama tikai augstākajai redzei, kas pieder šai pasaulei un augstāk.

17 09 06 03

Tas, kādā stāvoklī ir saprāta ķermenis, kuru mēs iemantojam nākamajā inkarnācijā, ir atkarīgs no tā, ko mēs paspēsim izdarīt ar mūsu pašreizējo saprāta ķermeni, no šejienes arī izriet tā tiešā cilvēka evolūcijas atkarība no tā, kā viņš izmantos savu saprāta ķermeni savas zemes plāna dzīves turpinājumā. Mēs nevaram atdalīt vienu dzīvi no otras, tāpat kā nevaram maģiskā veidā kaut ko radīt no nekā. Karma nes ražu atbilstoši iesētajam: vai raža būs trūcīga vai bagāta, – ir atkarīgs no tā, cik labi sējējs sagatavoja augsni un kādas sēklas piemeklēja.

 

Mentālā ķermeņa tīrīšana. Kā attīrīt, atjaunot un izdziedināt savu mentālo ķermeni

Kā likums, līdz ar gadiem cilvēkiem pārpildās astrāli-mentālais piepildījums, un, ja to neizlādē, tad ar laiku kļūst grūti pilnvērtīgi dzīvot un mainīt savu dzīvi, domāšanu, uzvedību, orientēties jaunā informācijā, piemēram, mainīt profesiju, uzskatus, viedokļus, atbrīvoties no atkarībām un citu cilvēku, spēku, dažādu avotu ietekmes.

Astrāli-mentālā slāņa pārpildītība var būt dažāda: gan enerģētiska, gan informāciska. Ķermeņi zaudē savu piepildītību, spēju izstarot enerģiju, vizuāli kļūst tumšāki, kā likums, veidojas kādi informācijas vai enerģijas sabiezējumi, kas izskatās kā dažādas formas un blīvuma tumši plankumi. Ja smalkajā plānā pieiet sabiezējumam, tad var nolasīt informāciju (emociju, sajūtu, atmiņu), saprast, par ko ir runa un kas ir sakrājies konkrētajā vietā.

Tā kā informācija sadalās pa visu ķermeņa perimetru, tad tam pievienojas fizioloģija un psihosomatika, informācijas atrašanās vieta ietekmē orgānus un apkārtējās sistēmas, radot noteiktas piesaistes.

 

Mentālā ķermeņa dziedināšanu veicina un viņu nostiprina:

 • Meditācijas un koncentrēšanās prakse. Būt domu un domjaunrades (мыслетворчество) novērotājam!
 • Savu domu apzināšanās visas dienas garumā.
 • Nevajadzīgu un negatīvu domu apturēšana.
 • Meditācijas. Garīgās prakses.
 • Negatīvu programmu un ticējumu atrašana un izstrādāšana.
 • Domu novērošana “no malas” un rezultātā prasme atkāpties no domām (saprast, ka es – neesmu domas).
 • Izpratne, ka katra doma velk aiz sevis karmiskas sekas.
 • Veselīga atpūta. Veselīgs miegs un pareiza “dienas režīma” ievērošana.
 • Kontaktēšanās ar harmoniskiem un patīkamiem cilvēkiem, pēc iespējas pārtraucot kontaktus ar negatīviem cilvēkiem.
 • Mērenas fiziskas slodzes. Fiziskā ķermeņa attīrīšana, gavēnis, norūdīšanās.
 • Grāmatu lasīšana.
 • Atrašanās dabā.
 • Patīkamas domas un stāvokļi.

 

Mūsu mentālo ķermeni piesārņo un vājina:

 • Nemierīgs prāts. Pārmērīga rosība, prāta klejojumi, domāšana par nevajadzīgām un neaktuālām lietām. Pārāk daudz domu.
 • Negatīva domāšana.
 • Negatīvas programmas un ticējumi, apzināti vai neapzināti.
 • Identificēt sevi ar domām vai domāšanas procesiem.
 • Negatīvas domas, idejas vai ticējumi.
 • Kontaktēšanās ar negatīviem cilvēkiem. Citu cilvēku negatīvas domas, vērstas uz cilvēku.
 • Lepnība un Egoisms.
 • Pārliecīga iegremdēšanās savos sapņos un ilgās.
 • Pārdomas par to, kam priekš jums nav nozīmes, piemēram, kā risināt problēmas tālā nākotnē, vai tukšas domas par pagātni.

 

Kā attīrīt mentālo ķermeni

Vajag iemācīties transformēt iekšējos emocionāli-mentālos blokus. No jauna apjēgt to, kas mūs kaitina, tracina, to, ko mēs nevaram paciest, to, no kā baidāmies u.c. To, ko mēs reiz nepieņēmām vai kas mūs “aizskāra”.

Svarīgi pārstāt domāt negatīvi un koncentrēties uz slikto. Būtu jāiemācās sekot savām domām un stāvokļiem. Ir ļoti labi pieradināties domāt labi par sevi, citiem cilvēkiem un dzīvi kopumā!

Svarīga ir arī informāciskā badošanās un attīrīšanās. Kad kādu periodu tu ne tikai nelieto barību, bet arī informāciju. Tu visu savu ķermeņu šūnas attīri ar ūdeni un lūgšanām, tas ir, ar ūdens palīdzību vāc ārā negatīvus datus un programmas un piepildi savu ķermeni ar augstu enerģiju caur lūgšanām.

Ļoti svarīgi ir būt apzinošam un klausīties sirdi, viņa daudz var pateikt priekšā!

 

Kā attīstīt mentālo ķermeni. Mentālā ķermeņa trenēšana un attīstīšana

Domas – tas ir materiāls, no kura mēs būvējam savu mentālo ķermeni; attīstot savas mentālās spējas, domāšanas procesu, pilnveidojot savas radošās iespējas, savas augstākās emocijas, mēs burtiskā nozīmē būvējam savu saprāta ķermeni; un šis process turpinās dienu no dienas, mēnesi no mēneša un gadu no gada daudzu dzīvju laikā. Ja neattīstām savas mentālās spējas, tad domāšanas sfērā esam tikai plaģiatori, nevis radītāji. Ja pastāvīgi aizņemamies domas no ārienes, tā vietā, lai izstrādātu tās paši, no iekšienes, soļojot pa dzīvi, piepildām savu saprātu tikai ar svešām domām, tad saprāta ķermenis vienkārši nespēs augt un katru savu kārtējo dzīvi cilvēks beigs faktiski turpat, kur viņš to sāka.

Attīstot savu saprātu, radoši izmantojot savas spējas, pilnveidojot tās, pastāvīgi tās izmantojot un nesasprindzinot, var savu saprāta ķermeni attīstīt un pavirzīties pa evolūcijas ceļu.

Tikko kā jūs sāksiet to apzināties, jūs sāksiet sekot saprāta darbībai. Un, tikko kā tas notiks, jūs konstatēsiet, ka, kā jau tika teikts augstāk, lielākā daļa jūsu domu nebūt nepieder jums pašiem. Un tās it tikai tas, kā jūs uztverat citu cilvēku domas un idejas.

Pamēģiniet koncentrēties uz to tieši pašlaik un pēc tam visu atlikušo dienu centieties ievērot, par ko jūs domājat! Tāda krasa pārmaiņa visdrīzāk vedīs pie tā, ka jūs konstatēsiet – izrādās, ka jūs nedomājat ne par ko (visbiežāk sastopamais rezultāts), vai arī, ka jūsu domas ir tik nenoteiktas, ka uz to, ko jūs drosmīgi saucat par savu saprātu, tās rada ne pārāk pamanāmu iespaidu.

Pietiekami daudzas reizes to apzinoties (šī operācija jau pati par sevi veicina jūsu pašapzināšanās attīstību), jūs iemācīsieties atpazīt atsevišķas domas, kas atrodas jūsu saprātā, un varēsiet pamanīt atšķirību starp to, kādā stāvoklī atradās šīs domas, kad iekļuva jūsu saprātā un pazuda no viņa, tas ir – ar ko jūs paspējāt tās papildināt, kamēr tās bija ar jums. Rezultātā jūsu saprāts spēs kļūt patiešām aktīvs, un viņa radošās spējas attīstīsies.

Pirmām kārtām atlasiet tās domas, kurām jūs ļaujat pastāvīgi atrasties savā saprātā; tālāk – ja jūs savā saprātā atrodat labu domu – pakavējieties pie tās, bagātiniet un nostipriniet to, pacentieties to vēl vairāk pilnveidot un pēc tam nosūtiet uz astrālo pasauli kā savu potenciālu palīgu; bet, ja jūsu saprātā parādīsies kāda nelaba doma, tad izdzeniet to no turienes pēc iespējas ātrāk.

Drīz jūs konstatēsiet, ka samērā ar to, kā jūs ielaižat savā saprātā arvien vairāk labu un labdarīgu domu un atsakāties ielaist viņā nelabas domas, labas domas no ārienes nāk pie jums arvien biežāk, kamēr nelabas domas jūsu saprātā iekļūst arvien retāk un retāk.

Tamlīdzīgs efekts ir izskaidrojams ar to, ka, arvien vairāk pārvēršoties par labu un noderīgu domu krātuvi, jūsu saprāts, līdzīgi magnētam, arvien spēcīgāk no apkārtājās pasaules pievelk tādas pašas līdzīgas domas; un, jo drīzāk jūs atteiksiet pajumti visvisādām nelabām domām, jebkuri mēģinājumu tām iekļūt jūsu saprātā būs novērsti jau automātiski. Saprāta ķermenis iegūst spēju no apkārtējās atmosfēras piesaistīt visas labās domas un atgrūst visas nelabās. Tādējādi saprāts pilnveidos tikai labas domas, turklāt pastāvīgi papildinot apjomu mentālajam materiālam, no kura tiks veidots viņa ķermenis, gadu no gada arvien vairāk bagātinoties un palielinoties pēc izmēra.

Mums ir jāpieradina sevi domāt precīzi un secīgi un neļaut savam saprātam patvaļīgi lēkāt no viena priekšmeta uz citu un tērēt savu enerģiju daudzām maznozīmīgām domām.

Tā ir ļoti noderīga prakse – kārtot domas secīgā virknē, kurā katra nākamā doma dabiskā veidā izriet no iepriekšējās; tas ļauj mums attīstīt sevī tās intelektuālās īpašības, kuras padara mūsu domāšanu secīgu un tāpēc – savā pamatā racionālu; darbojoties tādā veidā (kad viena doma nomaina otru noteiktā, sakārtotā secībā), saprāts pārvērš sevi arvien efektīvākā īstenās Būtības, kura darbojas saprāta pasaulē, instrumentā.

Tamlīdzīga domāšanas spējas pilnveidošana, koncentrējot un kārtojot domāšanu, izpaužas arvien iezīmētākā un attīstītākā saprāta ķermenī, viņa paātrinātā izaugsmē, līdzsvarotībā un sabalansētībā. Pieliktās pūles simtkārtīgi tiek atalgotas ar tām sekojošo progresu.

 

Mentālo ķermeni palīdz attīstīt:

 • Apzinātība, domu un ticējumu kontrole. Sekojiet savam domāšanas procesam! Negatīvās domas, idejas vāciet prom, pozitīvās kultivējiet!
 • Domāšanas procesa (prāta klejošanas, domāšanas par nevajadzīgām un neaktuālām lietām) apturēšana.
 • Nodarboties ar prāta darbību, trenēt prātu, risināt loģiskus uzdevumus.
 • Cēlas Domas un Idejas.
 • Meditācijas, koncentrēšanās un vizualizācijas.
 • Astrālā ķermeņa attīstīšana un attīrīšana.
 • Fiziskā aktivitāte, nodarbošanās ar sportu.
 • Gribasspēks, drosmīgums, atbildīgums, pašdisciplīna.
 • Gavēnis, fiziskā ķermeņa attīrīšana.
 • Draudzīga saziņa un diskusijas ar cilvēkiem, prasme aizstāvēt savu pozīciju.
 • Grāmatu lasīšana, jaunu ideju un domu uztveršana.

Ja jums raksts par mentālo ķermeni šķita interesants un noderīgs, dalieties sociālajos tīklos. Ja jums ir ko piebilst, rakstiet komentāros. Esiet apzinoši un centieties domāt labi pēc iespējas biežāk!

 

Pievienots 06.09.2017., atjaunots 17.11.2019

https://sun-craft.org/samopoznanie/mentalnoe-telo/

Tulkoja Jānis Oppe