Евгения Горева Карта Таро Дурак (Шут)

Jevgēnija Goreva - Taro kārts Muļķis (Āksts)

19 01 04 135

Aplūkosim Taro Nulles arkānu Muļķis (Nejēga, Āksts) – visi to uztver dažādi, traktējumu tam ir daudz, turklāt tie cits no cita atšķiras. Vieni tarologi fokusējas uz kārts pozitīvajām nozīmēm, citi – otrādi.

Es pastāstīšu jums par šo kārti visu, kas nepieciešams tās izpratnei salikumā.

Saturs

Taro kārts Muļķis astroloģiskā atbilstība

Vienkārša un īsa kārts Muļķis nozīme sadalījumā

Kārts iekšējā jēga

Arkāns Muļķis – kā personības simbols

Taro Muļķis – kā cilvēka izaugsmes un attīstības gada simbols

 

Taro kārts Muļķis astroloģiskā atbilstība

19 01 04 136

Arkāns ir saistīts ar Lejupejošo Mēness Mezglu, ar neapzinātām lietām.

Apraksta stāvokli cilvēkam, kurš iestrēdzis starp pasaulēm, kā otrgadniekam.

Kaut kas nelaiž tevi uz nākotni, uz jaunu dzīves loku, nevari atbrīvoties no vecās pasaules. Kārts rāda: tu kaut ko neesi izdarījis līdz galam tajā situācijā, kurā pašlaik atrodies.

Nulles arkāns izpaužas:

  • Muļķis – raksturojot mūsu iekšējās īpašības,
  • Āksts – aprakstot mūsu sociālo lomu.

 

Vienkārša un īsa kārts Muļķis nozīme sadalījumā

19 01 04 137

Cilvēka stāvoklis ir nedaudz dīvains, viņam pašam ir ļoti viegli dzīvot un virzīties – tāpēc viņš nedomā par atbildību, reālijām un tml. Ja kārts ir kājām gaisā – cilvēks uzvedas infantili un egoistiski.

Naudas jautājumiem – kārts nav laba, naudu nenoturēt, būs zaudējumi, bet cilvēkam ir “pofig”. Galvenais – process, piedzīvojumi.

Kārts iekšējā jēga

Vēlme – just dzīvi un tās procesus. Tās ir tīras slāpes pēc iespaidiem – jebkādiem, vismaz kaut kādiem. Cilvēks – pagaidām bez pretenzijām, bez šķirošanas – pieņem visu.

Stāvoklis “Muļķis” – ir katrā no mums. Tā ir tā mūsu daļa, kura ir kā aušīgs, rotaļīgs, spontāns bērns, kurš ir iedvesmots un satraukts no tā, ko redz, un vienmēr ir gatavs uzsākt darbību.

Āksts vienmēr atrodas ceļojumā, sava piedzīvojuma spēlē. Viņš, kā Taro nulles arkāns, pārstāv cikla sākumu un beigas, tā pāreju – bezgalīgu un neizzināmu.

19 01 04 138

Muļķa eksistences mērķis un uzdevums – pārvest pieredzi no zemapziņas pasaules uz apzinošos daļu. Viņš uzsāk darbību, vadoties pēc savas zemapziņas, savas intuīcijas un entuziasma. Viņš sāk ceļojumu spontāni un virzās bez bailēm turp, kur viņu gaida izaicinājumi un izmaiņas.

Šī kārts, iekritusi cilvēkam, rāda viņu kā nenopietnu personāžu. Viņš vienmēr savu ceļojumu sāk vieglā un laimīgā manierē, bez jebkādiem plāniem vai piesaistēm pagātnei. Un, protams, ka bez jau eksistējošās pieredzes balsta. Viņš parāda reinkarnāciju vistīrākajā formā.

Taro nulles arkāns potenciāli ietver visas iespējas. Dziļajā līmenī tā padoms – uzticēties sev, izmantojot savas iedzimtās zināšanas, apvienotas un nolīdzsvarotas ar spontānumu un apzinātību.

Tas grib, lai mēs riskētu un ticētu, nebaidītos pieļaut kļūdas. Ja kaut kas neizdosies vai izies greizi – vajag atkal piecelties, noslaucīt asaras un virzīties tālāk.

19 01 04 139

Nejēgam ir vienalga, ko par viņu un viņa piedzīvojumiem domā citi cilvēki. Viņš darbojas no savas būtības, viņam galvenā patiesība – tā, kas viņa sirdī, un viņš to neslēpj.

Muļķim vienmēr ir ticība tam, ka viss būs labi, ne uz ko nebalstīta. Viņam nav pieķeršanās viņa ceļojuma rezultātam. Tāpēc viņš ceļā sastop daudzus atklājumus.

Kārts pārstāv izredzes, situāciju, kad vajag ielēkt nezināmajā, sekojot tikai savam iekšējam impulsam, uzticoties savām sajūtām. Spert soli savā personiskajā piedzīvojumā ar sirds vieglumu un dvēseles apzināšanos, lai intuīcija ved cauri visiem piedzīvojumiem, kuri ir priekšā.

 

Arkāns Muļķis – kā personības simbols

Pārstāv cilvēku, kurš ir drosmīgs, bezbailīgs un gatavs iet uz risku. Viņš vienlaikus simbolizē gan zemapziņas stihisko viedumu, gan kustības pa kaklu pa galvu muļķīgumu.

Viņš dzīvi neuztver pārāk nopietni, saprotot, ka dzīve – tas ir ceļojums, kurā mēs pastāvīgi mācāmies un kurš piedāvā cilvēkam izvēles iespēju.

Tas ir tas, kurš dzīvo savu dzīvi reizēm neparastā manierē, mēģinot visas jaunās idejas uz sevis, uz “savas ādas”. Cilvēks, kurš atvērts visam neparastajam, kurš meklē piedzīvojumus un ir gatavs riskēt, kad citi bīstas un kavējas. Viņa entuziasms var iedvesmot apkārtējos uz darbību.

19 01 04 140

 

Taro Muļķis – kā cilvēka izaugsmes un attīstības gada simbols

Ja jūs esat izvēlējušies nulles arkānu kā kārti savas dzīves periodam, tad šis laiks – var kļūt par kādu jūsu agrāk neapgūtu mācību atkārtojumu.

Jūs piekritīsiet šī arkāna universālajiem principiem: naivitātei un/vai muļķīgumam, piedzīvojumiem un/vai nepiesaistei rezultātam, bezatbildīgumam un/vai brīvībai.

Kārts padoms: esiet uzmanīgi, centieties tomēr mācīties no savām kļūdām, neatkārtot tās.

 

Rubrika: Taro vecākie arkāni[1]

 

Pievienots 04.01.2019.

https://gor-evgeniya.ru/taro-karta-durak-shut/

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/birkas/taro-vecakie-arkani (Tulk. piezīme)