Print

Altajs. Teļeckas Ezers

 

Altajs

 

 

Teļeckas Ezers

 

 

2016. g. 15.-29. jūlijs

16 03 01 01

Ceļojumi un ekskursijas,

 

ceremonijas,

 

Natālijas Koteļņikovas

 

semināri un meistarklases

16 03 01 02

Teļeckas ezers ir paslēpies Kalnu Altaja ziemeļaustrumos, milzīgā tektoniskā krāterī, absolūtajā augstumā 436 metri. Ezera akvatorijs ir izstiepies 78 kilometru garumā no ziemeļiem uz dienvidiem, bet tā dziļums līdz galam tā arī nav izmērīts. Ūdens tīrībā tas sacenšas ar pašu Baikālu, un saimniece šeit ir Daba, cilvēks viņai tikai pakļaujas. Teļeckas ezers ir neviennozīmīga vieta, kur viss ir savstarpēji saistīts: daba un cilvēki, pagātne, tagadne un nākotne. Teļeckas ezera ielejā ir saformēts īpašs, ezera klimats. Vasarā šeit ir vēss un mitrs, bet dienas un nakts temperatūras lēcienus izturēs ne katrs tūrists.

Pirmā diena

Tilana kalns (гора Тилан) Ekskursija 

- Tikšanās ar ekskursiju vadītāju tūrisma kompleksā (iepazīšanās, stāsts par gaidāmajām ekskursijām, atbildes uz jautājumiem, kuri radīsies). 

- Iepazīšanās ekskursija uz panorāmas Tulana kalnu: iziesim cauri Vecā Artibaša (Старый Артыбаш) gleznainajai ielejai ar ne pārāk grūtu un ļoti aizraujošu uzkāpšanu panorāmas kalnā 741 metru augstumā. Šo kalnu tagad sauc Tilan-tu (Čūsku kalns), Vilku kalns.

Pateicības ceremonija kalnu zemes Glabātājiem un vietējiem Altaja gariem.

16 03 01 03

Vakara programma

Iepazīšanās vakars. Praktiskās programmas sākums. 

Meditācija-čenelings ar Teļeckas ezera un Kalnu Altaja Glabātājiem. Uguns ceremonija (uguns-iešana (огнехождение) vai ugunskurs)

 

2. diena

Ekskursija par vēsturiskām Altaja tēmām

Pusdienās nacionālās virtuves ēdieni, Fotografēšanās nacionālajos kostīmos.

A. Jūs gaida iepazīšanās ar Altaja seno tautu mistiskā Visuma tēlu, iegremdēšanās apgarotajā Dabas pasaulē, iepazīšanās ar Altaja dievu panteonu. Jūs uzzināsiet, kā Altaja šamaņi ceļoja ārpus laika un telpas, veicot Uļgeņju (Ульгеню) (Altajiešu Augstākā dievība) rituālu, kā pareizi uzsiet djalamu (дьяламу). Ekskursijas maršruts ietver Sudraba avota apmeklējumu. XIX gadsimta vidū šo avotu iesvētīja Altaja garīgās misijas misionārs – Ņevas Makārijs (Макарий Невский). Cilvēku valodas saka, ka avota ūdens satur sudrabu, un tam piemīt dziedinošs spēks.

16 03 01 04

B. Jūs iepazīsieties ar Altaja ziemeļu etnosa – tubalāru – sadzīves tradīcijām, nobaudīsiet īpašā veidā pagatavotus nacionālos ēdienus un dzērienus, apmeklēsiet altajiešu tradicionālo mitekli – ailu, piedalīsieties nacionālās ceremonijās, iziesiet pa šamaņa taku un paklausīsieties brīnišķīgas Altaja leģendas tautas teicējas-kaiči izpildījumā.

“Ortošs” (“Ортош”) – brīvdabas muzejs, visa ekskursijas programma notiek apbrīnojami skaistā vietā – starp augstām priedēm un ar kalnu upes nomierinošo šalkoņu.

Vakara programma

Diženās Dievietes dziedināšanas seanss, atbildes uz jautājumiem, personīgas konsultācijas, brīvais laiks

 

16 03 01 05

3. diena

A. Apskates ekskursija motorizētā kuterī “Teļeckas ezera dienvidu krasts”

16 03 01 06

B. Seminārs “Kā iemācīties pārvaldīt savu enerģētiku”

C. Augšupcelšanās Krēsls

 

4. diena

“Arčas gaišzilās tāles” (pārgājiens ar uzkodām)

Pārbrauciens automobilī VAZ pa koku vešanas ceļu (laiks turp-atpakaļ apmēram 5 stundas).

Uzkāpšana Arčas kalnā (гора Арча), Abakanas grēdas sniegoto virsotņu uzņemšana video, pastaiga pa alpu pļavu un augstkalnu tundru, melleņu un zālīšu lasīšana; uzkodas pie ugunskura, stāsts par Teļeckas apkaimes taigas dzīvnieku un augu pasauli.

Iešanas kājām laiks – 4-6 stundas (atkarībā no laika apstākļiem un grupas sagatavotības) abos virzienos, pārgājiens ir sarežģīts, prasa labu fizisko sagatavotību.

Vakarā atpūta.

16 03 01 07   16 03 01 08

 

5. diena

Ekskursija uz kalnu upes Oirokas (Ойрок) aizu

16 03 01 09   16 03 01 10

Dabas dziedinoši spēki

Netālu no Jogačas (Иогач) ciema blakus upes krastam, aiz paparžu audzēm un vecu kritalu sagāzumiem ir dabas slēptuve: ledains avots ir izskalojis kalna nogāzi un parādījis pasaulei senas zilā māla iegulas. Tautas medicīna ir pārliecināta, ka zilajiem māliem piemīt dziednieciskas īpašības.

Jogačas upes labajā krastā ir daudz plašu noru ar smaržīgām zālēm, ir labas vietas atpūtai un peldei – ūdens Jogačā ir siltāks nekā Teļeckas ezerā. Makšķernieki pa īstam spēs novērtēt zivju vietas, kuru Jogačā ir ne mazums.

Mūsu ekskursijas programmā – svētītā dziednieciskā avota, zilo mālu – vissenāko mālu – atradnes apmeklējums, atveseļojošas procedūras, peldēšanās Jogačas upē, dabas veidojuma – Akmens vārtu – apmeklējums.

16 03 01 11

Vakarā meistarklase “Piedošanas prakse”

 

6. diena

“Akmens sēnes”

16 03 01 12

Trakts Akurums (Аккурум) (Ak-Korum), slavens ar savām akmens “sēnēm”, atrodas Altajā, Čulišmanas (Чулышман) upes labajā krastā, netālu no tās ietekas Teļeckas ezerā.

Šīs “sēnes” ir izaugušas apmēram tā: bluķis no izturīga ieža ir kalpojis kā savdabīgs lietussargs savam balstam. Mīkstāko iezi ap pamatu ir skalojuši nokrišņi, bet “kāts” pakāpeniski ir audzis daudzu gadu garumā.

Lai aplūkotu tuvāk vai pat pieskartos neparastajam dabas veidojumam, nepietiks ar pārcelšanos uz labo krastu, vēl vajadzēs pārvarēt stāvas nogāzes taku, 120 metru augstu. Ekskursijas, kura, kā likums, ilgst stundu, pusotras, laikā varēs izdarīt fotosesiju ar sēnēm. Zinātnieki izvirza minējumu, ka pēc dažiem gadu desmitiem tamlīdzīgs brīnums var izzust no zemes virsas, jo “sēnēm” taču ir raksturīgi sabrukt. Tās negatīvi ietekmē arī zemestrīces, tāpēc vajag steigties ieraudzīt dabas apbrīnojamo lolojumu.

Vakarā meistarklase “Kvantu dziedniecība”

 

7. diena

Etno-ekoloģiskā vizīšu centra “Altaja ails” apmeklējums (+pusdienas)

16 03 01 13

Katuņas rezervāta centrālajā lauku sētā atrodas Altaja kultūras etno-ekoloģiskais muzejs. Muzejs ir izveidots astoņstūru guļbaļķu ailā – altajiešu tradicionālajā miteklī.

Šeit izvietota ekspozīcija ar tradicionāliem sadzīves priekšmetiem – nacionālie tērpi (sieviešu un vīriešu), trauki, mūzikas instrumenti, medību un lopkopības aprīkojums u.c.

Pastaiga. Altaja rezervāta relikti un endēmiķi, ciedru, lapegļu, lapkoku sugas. Fenoloģisks laukumiņš zinātniskiem novērojumiem, Jailinskas (Яйлинская) terases augļudārzi, skatu laukumiņš – panorāma līdz 80% no Teļeckas ezera akvatorijas no putna lidojuma.

Prakse: savienošanās ar augiem un akmeņiem, ar vēja stihiju.

16 03 01 14

 

16 03 01 15

Ala Vilku miga

16 03 01 16   16 03 01 17

Altaja ala – liekākā un dziļākā ala Altajā un Rietumu Sibīrijā, viena no pašām apmeklētākajām un izpētītākajām Altaja novada alām. Ala tiek saudzēta kā ģeoloģisks dabas piemineklis.

Dziļums 240 m, eju summa 4175 m, dziļākā ala Altajā, sarežģītākā ala Sibīrijā. Atklāta 1978. gadā. Ieeja alā atrodas karsta piltuves, kura savieno gravu ar strautu, sienā. Strauts pazūd ezerā, kurš atrodas pie barjeras pamata, un pēc tam parādās alā. Ieeja – vertikāls caurums 45 cm diametrā.

Vakarā seanss “Tikšanās ar Sanatu Kumaru”

 

8. diena

“Altaja zelta kalni” (pārgājiens ar uzkodām)

Programmā – pārbrauciens automobilī pa maršrutu Artibašs-Kaličaks-Artibašs (80 km, 3-4 stundas), pieturvietas divos skatu laukumiņos ar kalnu grēdu – Sumultinskas, Abakanskas, Korbu – un Kaličaka kalna virsotņu panorāmu, pastaiga pa alpu pļavu, foto un video uzņemšana, ārstniecības zāļu lasīšana; uzkodas pie pārgājiena ugunskura (zāļu tēja ar medu un prjaņikiem) ar stāstu par ārstniecības zālēm.

Iepazīšanās ar zelta ieguves vēsturi, stāsts par Kaličaka raktuvēm. Interesenti var iegremdēties kalnraču pasaulē un ar savām rokām pamēģināt paskalot zeltu. Zelta rūdas ciematam Kaličakam, zeltraču brigāžu organizētam divu upju Samišas un Kaličakas sateces vietā 1500 metru augstumā, ir simtgadu vēsture (no 19. gadsimta beigām līdz 20. sākumam). Eksistē dokumentāli apstiprināti fakti, ka Teļeckas kalnu dziļumā ticis atrast zelta lietnis 8 kg svarā.

“Zelta” meditācija

16 03 01 18

Vakarā – konsultācijas.

 

9. diena

“Keiteka kalna akmens vaibsti” Laivošana pa Bijas upi

16 03 01 19   16 03 01 20

Laivošana pa Bijas upi

Laivošanas laikā jūs pārvarēsiet septiņus II kategorijas sliekšņus – “Jurtuks”, “Kabirovskis”, “Pižinskis”, “Ščeki” utt. un raftā (liela gumijas laiva) nopeldēsiet 25 km pa ūdeni – no Artibaša līdz Kebezeņas ciemam. Laivošana atļauta pat bērniem, tiesa, sākot no 8 gadiem un vecāku pavadībā.

Laivošana pa Biju būs piemērota laivotājiem iesācējiem. Tiem, kam jau ir kalnu upju iziešanas pieredze, ekskursija sagādās lielu estētisku apmierinājumu – laivošana norit pa ļoti gleznainām Bijas upes vietām.

16 03 01 21   16 03 01 22

Vakarā – konsultācijas

 

10. diena

Atgriežamies rezervātā

Beļinskas terase (+ pusdienas)

Atgriežamies Karagaiskas (Карагайский) liegumā un Kirsaja (Кырсай) zemesragā, pastaiga pa Čulišmanas (Чулышман) upes ielejām un grīvu, pie Zelta kalna Altin-Tuu (augstums 2298 m). Beļinskas (Белинская) terase ir unikāls dabas klimatisks un etnogrāfisks veidojums. Ezera terase, pirms tūkstošgadēm pašas dabas radīta, ir kļuvusi par rezervāta maza ciemata Bele atrašanās vietu. Belē ir liels augļudārzs, kur aug un augļus ražo daudzveidīgas ābeļu, bumbieru un par aprikozu šķirnes. Ekskursijas pa Beļinskas terasi laikā jūs gaida apbrīnojamu augļudārzu, Altaja rezervāta vizīšu centra, rezervāta zinātniskā laukumiņa apmeklējums, iepazīšanās ar ļoti seniem tjurku perioda pieminekļiem – “Kezer-Taš” (akmens-kareivis) un “It-Baš” (akmens-suns).

16 03 01 23   16 03 01 24

Vakarā – Meistarklase “Akašas Hronikas”

 

11. diena

“Baltā gulbja leģendas”

16 03 01 25   16 03 01 26

Seanss-čenelings “Meditācija ar Saules Brālību – Gulbja zvaigznāja pārstāvjiem” (hiperbrejiešiem)

 

12. diena

“Dusošā drakona grēda”

No kalna Kaj-taš, 900 metru virs jūras līmeņa augstumā, atklājas lieliskas upes Bijas, daudzšķautņainās grēdas Altin-tuu un Kokuja kalna ziemeļu nogāžu panorāmas. Fotoamatieriem – tas ir vienkārši atradums!

Ekskursijas laikā Jūs ieraudzīsiet Bijas upes ieleju visā tās krāšņumā, dzirdēsiet leģendas par Dusošo Drakonu, izmēģināsiet laimi pie Dāsnā Akmens – Tatak-taš, pacelsieties uz stāvvietu “Divi Ciedri”, kur, pēc leģendas, atveras ieeja citā dimensijā. Kalns Kaj-taš atrodas Artibaša ciemata apkaimē. Nogādāšana līdz kalna pakājei mikroautobusā, gājiens kājām aizņem ekskursijas lielāko daļu, iekļauj uzkāpšanu un nokāpšanu. Tiek rekomendēts veselīgiem cilvēkiem, vecākiem par 14 gadiem.

16 03 01 27   16 03 01 28

Atvadu vakars

 

13. diena

Braukšana uz lidostu

16 03 01 29

 

Semināra cena

Ceļazīme №1

Ceļazīme №2

Cena  24 561 rbļ.

(+ dzīvošana + ēdināšana + ceļš)

Ceļazīmes cenā ietilpst:

Koteļņikovas semināru cena

tūre Vilku Kalna noslēpums

tūre Altaja Mīti un Šamanisms

tūre Kalnu upes Tūras kanjons

tūre Dabas dziedinošie spēki

tūre Keiteža kalna akmens vaibsti

tūre Svētā Drakona grēda

Cena  41 361 rbļ.

(+ dzīvošana + ēdināšana + ceļš)

Ceļazīmes cenā ietilpst:

Koteļņikovas semināru cena

tūre Altaja Ails

tūre Akmens sēnes

tūre Arčas gaišzilās tāles

tūre Teļeckas ezera dienvidu krasts

tūre Ala Vilku miga

tūre Altaja zelta kalni

LAIVOŠANA pa UPI

Tūre Beļinskas terase

Tūre Baltā gulbja leģendas

 

 

 

15. jūlijs-29. jūlijs

 

1. Neietilpst braucienā: Jūsu atbraukšana no mājām līdz Altaja novada tūrisma bāzei.

2. Tur, kur uzrādītas uzkodas vai pusdienas – tātad tās ietilpst cenā, ja nē, tās jāņem līdzi.

3. Pārējā ēdināšana braucienā ir patstāvīga.

 

Dzīvošana

Tūrisma bāze “Sudraba sils” (cenā neietilpst)

16 03 01 30

16 03 01 31   16 03 01 32

Līdz 30. martam bāzes saimnieks gaida vietu skaitu, kurš mums būs nepieciešams, pēc tam organizators apmaksā numuru rezervāciju, un mēs ar pārliecību braucam un zinām, ka mums ir vietas.

Vietu skaits ierobežots!!!

2 mājiņas, blakus ir Teļeckas ezers.

1. Vasaras mājiņa. Pavisam 4 numuri, pa 4 guļamvietām (divguļama gulta un izvelkamais dīvāns) = 4 cilvēki.

Izmaksas uz 1 cilvēku ir 525 rbļ. diennaktī. Tualete viena ir iekšā, otra ārā, duša ārā, baseins pagalmā, televizoru nav.

Ir virtuve, gatavojam paši.

2. Ziemas mājiņa: 4 Lukss numuri pa 2800 rbļ. diennaktī (dušas kabīne, tualete utt.)

5 vienvietīgi numuri - 1800 rbļ. diennaktī (dušas kabīne, tualete utt.)

Baseins pagalmā visiem!!!

Ja līdz 30. martam jūs neizvēlaties mājiņu, tātad, ir vairāki varianti:

1. Jūs dzīvojat numurā, kāds ir palicis (šajā tūrisma bāzē)

2. Sameklējat blakus tūrisma bāzi (šeit to ir daudz)

3. Jums ir telts, un jūs dzīvojat tajā, nebaidoties no temperatūras svārstībām kalnu apvidū.

http://www.zilber-ra.ru/ Numuru apraksts

 

5. Ko ņemt sev līdzi:

termoveļu, jaku, rudens cepurīti, siltas zeķes, bikses, džemperi, higiēnas līdzekļus, smēri pret odiem, aptumšojošas brilles, mazu pārgājiena mugursomu, ūdens trauku, traukus līdzi nesamam ēdienam, labus apavus ar cietu, pārgājieniem piemērotu, zoli, naudu, ūdensnecaurlaidīgu somu dokumentiem, peldkostīmu, dvieli.

6. Cenas un nosacījumi var mainīties.

 

7. Priekšapmaksa:

50% par ceļazīmi līdz 15. martam (netiek atgriezta).

(Iepriekš tiek apmaksāts tūru transports).

50% par dzīvošanu līdz 30. martam (netiek atgriezta).

Iepriekš tiek apmaksāta guļamvieta.

Kad esat apmaksājuši, atsūtiet paziņojumu ar norādi “Teļeckas ezers” un uzvārdu.

Čekus saglabājiet!!!(lai izvairītos no pārpratumiem)

 

Organizators:

Ņina Pugačova

16 03 01 33

8 914 319 9821 (МТС), 8 924 115 0503 (мегафон)

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Pievienots 01.03.2016

http://sanatkumara.ru/seminari-i-drugie-sobitiya-shkoli/altay-teletskoe-ozero

Tulkoja Jānis Oppe