Kā savienoti patiesība un skaistums

Patiesība nevar būt neglīta. Patiesība var būt tikai skaistuma ideāls, tavs paša ideāls. Ne cita ideāls, bet tavs ideāls.

Mēs esam audzināti uz svešiem ideāliem. Mums kā paraugu piedāvā savāktu tēlu, kurš summē ideālus, pielāgo tēlu mākslīgi radītiem paraugiem. Tavs ideāls var būt pavisam cits, tavs bērns, piemēram, tu pati... Tu taču tiecies visvairāk atbilst savam ideālam, nevis sadomātam, vai ne tā? Un centies savā bērnā ielikt tieksmi atklāt savu ideālu un sekot tam.

Kā atrast savu skaistumu? Vairāk pētīt sevi, pilnveidot sevi, attīstīt apzināšanos. Bieži mēs esam aizņemti ar visu pasaulē, izņemot sevi.

Nodarboties ar sevi, veltīt sev laiku ir kļuvis par sliktu toni, par egoismu un par citām sliktām lietām. Iemācies nodarboties ar sevi nevis steigā, nevis kā ar pašu pēdējo, bet kā pašu galveno, kas tev ir jāizdara dzīvē.

Protams, jēdziens „nodarboties ar sevi” ir plašs. Šeit ir gan atveseļojoši pasākumi, gan mīlestība pret sevi, cieņa pret savām nodarbēm, organisma un smalko ķermeņu attīrīšana, dvēseles miera saglabāšana, kad tu neej pavadā dramatiskiem draugiem un radiniekiem.

Tās ir regulāras meditācijas ar Augstāko Es un Skolotājiem, tīra barība un ēdiens. Tā ir apzināšanās, pieaugoša ar katru dienu.

Ja tu iemācīsies ievērot un cienīt sevi, tad tādas pašas jūtas tev būs pret tādiem pašiem cilvēkiem. Pašapzināšanās ved pie tīrības un skaistuma, pie pilnveidošanās garīgajās jomās, pie prieka un skaistuma, pie tā, kas tev ir patiess.

Tas, kas ir patiess tev, ir skaistuma virsotne. Nevis ārējā skaistuma, bet skaistuma, kurš sāks starot no tevis kā no cilvēka. Un kļūs nesvarīgs sejas ovāls vai augums, kalsnums vai resnums, modīgs apģērbs un aprīkojuma prestižs.

Pirmajā vietā nonāks veselība, labs noskaņojums, optimisms un enerģiskums, centieni aiziet līdz saviem mērķiem un planētas kopienai atnest savu devumu, savu ieguldījumu.

 

Pievienots 29.05.2010, atjaunots 28.06.2010

http://sanatkumara.ru/stati/kak-soedinena-istina-i-krasota

Tulkoja Jānis Oppe