Kā tu dzīvo, Ukraina?

Pretrunīgās informācijas pa dažādiem kanāliem apstākļos es vēlējos izdzirdēt savus draugus no Ukrainas. Es uzrakstīju vēstules trijiem saviem draugiem, bet, ja kāds lasītājs vēlēsies, tad lūdzu uzrakstīt man uz pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. par savu tagadējo dzīvi. Sastādīsim neatkarīgu atlasi no jūsu domām un stāstiem. Lūk, pirmā bezdelīga no Luganskas.

14 06 22 04

Luganska, Vladimirs Mazničenko

Dārgā Natālija, paldies, ka neaizmirstat. Jūs rakstāt, ka par Lugansku pārraida visādas šausmas, un interesējaties, kā šeit ir patiesībā.

Jūs zināt, ka katrs uztver informāciju no savas uztveres, pasaules sapratnes utt. redzes viedokļa. Pateicoties internetam, ir milzīgas iespējas pieejai informācijai, un man ir svarīgi pareizi to izmantot. Cenšos kaut vai pavirši, taču caurskatīt jaunumus Ukrainas, Krievijas un citos kanālos, kā no valsts, tā arī no dažādiem neatkarīgiem avotiem, tas dod vairāk iespēju objektīvai situācijas novērtēšanai, kaut arī nesagādā prieku. Bez tam ekstremālas situācijas liek cilvēkam spilgtāk paust savu būtību, un tas arī var būt labs lauks pētījumiem. Pirmkārt ir ērti vērot sevi, savas domas, rīcību (kā rakstīja K. Kastaņeda, “izsekot sevi pašu”), kā arī apkārtējos un ar tevi kontaktējošos cilvēkus. Jo gala rezultātā problēmu avoti slēpjas mūsu psiholoģijā.

Tagad par Lugansku, daudz var uzzināt internetā, kaujas norisinās apgabalā un pilsētas nomalēs, kaut gan pilsētā viss it kā rit savu gaitu, strādā transports, veikali un daži uzņēmumi, taču ļoti ierobežotā veidā, uz ielas cilvēku ir maz. Bieži dzirdamas lielgabalu zalves un automātu kārtas, kādā pakāpē, – ir atkarīgs no tā, kurš – kur dzīvo. Lokālās kaujas lidlaukā un pilsētā ir izklāstītas internetā, bet, lūk, par marodierismu un laupīšanām runā mazāk. Sestdien universitātes kopmītnes ieņēma “zemessardze” pēc Krievijas, un “teroristi” pēc Ukrainas masu informācijas līdzekļu definīcijas, saveda ieročus, munīciju. Pāri ielai piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabā izvietoja munīcijas noliktavu. Universitātes administrācija ir evakuēta uz citu pilsētas rajonu, kaut arī nav garantijas, ka tur būs labāk. Universitātes un mācību iestādes nestrādā, cilvēku noskaņojumi ir ļoti dažādi, lielākā mērā vilšanās un pat panika, bet dažreiz (kaut arī ļoti reti) var sastapt arī slēptu prieku. Izbraukt aiz pilsētas robežām ir problemātiski. Aizvakar biju bērēs, vakar centrā divi cilvēki maskēšanās tērpos nošāva divus inkasatorus, kaut arī naudas pie viņiem neatradās. Jūs zināt, nav vēlēšanās aprakstīt detaļas, viss tas ir diezgan skumji, iet bojā cilvēki gan vienā, gan otrā pusē.

Man ieteica izklāstīt savu informāciju kā inovācijas mācību līdzekli, man šī doma iepatikās, tāpēc ar to tagad arī nodarbojos, pārformatēju savus darbus šajā virzienā. Vienalga karš reiz beigsies, un vajadzēs virzīties Kristus-apziņas virzienā, tā kā iemīsim jaunas taciņas.

Ar cieņu, Vladimirs.

 

Daži jaunumi no notikumu vietas

http://espreso.tv/news/2014/06/19/na_luhanschyni_shakhtari_vidmovylysya_voyuvaty_na_boci_terorystiv

http://espreso.tv/news/2014/06/19/kryminalni_khroniky_luhanschyny_za_mynulu_dobu

 

Pievienots 22.06.2014

http://www.sanatkumara.ru/stati-4/kak-ti-zhivesh-ukraina

Tulkoja Jānis Oppe