Ņina Terehova un Sergejs Bubļiks - Vakar mēs apglabājām Tihoplavu Vitāliju Jurjeviču…

Ar visdziļākajām skumjām pavēstām, ka no dzīves ir aizgājis Vitālijs Jurjevičs Tihoplavs (Виталий Юрьевич Тихоплав) – padomju un krievu zinātnieks (tehnisko zinātņu doktors), pasniedzējs, rakstnieks.

15 10 09

Gribētos viņu atcerēties kā cilvēku, kurš, būdams zinātnieks, nonāca pie Dieva, atklāja sev Smalko plānu. Mēs viņu pazīstam ne tikai kā lielisku zinātnieku, kurš dāsni dalījās ar mums savās zināšanās, savā priekšstatā par Pasauli, kurā mēs dzīvojam. Līdzautorībā ar dzīvesbiedri Tihoplavu Tatjanu Serafimovnu ir uzrakstījis vairāk nekā 20 populāri zinātnisku grāmatu ar kopējo tirāžu vairāk nekā 3 miljoni eksemplāru.

Mums palaimējās stādāt ar viņu kādu laiku (VJ un TS Tihoplavu grāmata „Dieva Laiks. Glābšanās ceļš[1]”, 4. Nod.). Vitālijs Jurjevičs cīnījās par katras frāzes precizitāti, par maksimālu saprotamību un argumentiem. Viņš dāsni dalījās informācijā, savā metodiku izpratnē. Viņš varēja gan skaļi norāt, gan pēc tam nomierinot apkampt. Viņš par sevi atstāja miesīga tēva sajūtu, kurš tur grožos, bet ļoti mīl tevi…

Un to, redzams, jutām ne tikai mēs. Ne velti 2006. gadā, kopā ar dzīvesbiedri Tatjanu Serafimovnu Tihoplavu, viņš tika apbalvots ar godalgu „Zelta Pelikāns”. Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala iedzīvotāju izvirzīts nominācijā „Par labsirdību un dvēselisko dāsnumu”[2].

Un tagad, kad viņš ir aizgājis, mēs jūtamies pamesti! Ir aizgājis SKOLOTĀJS, kurš prata uzdot jautājumus un godīgi klāstīja savas (un ne tikai savas) pārdomas par tiem…

Terehova Ņina un Bubļiks Sergejs http://www.so-tvorenie-spb.ru

Sanktpēterburgas garīgo tehnoloģiju centrs “Со-Творение” (“Līdz-Radīšana”).

Pievienots 09.10.2015

http://www.sanatkumara.ru/stati-2015/vchera-mi-choronili-tichoplava-vitaliya-urevicha

Tulkoja Jānis Oppe