Юлия Бринева - 7 приемов реинкарнационики для выхода из игры «агрессор-жертва-спасатель»

Jūlija Briņeva - 7 reinkarnacionikas paņēmieni, lai izietu no spēles “agresors-upuris-glābējs”

18 10 31 01

Cik neticami smagi ar skumīgu regularitāti ir uzzināt par jaunām traģēdijām pasaulē. Cilvēku bojāeja Kerčas politehniskajā koledžā (skat. https://en.wikipedia.org/wiki/Kerch_Polytechnic_College_massacre - tulk. piez.) kārtējo reizi lika mums visiem apstāties sēru pilnā klusēšanā.

Tādās situācijās nav tik svarīgi vienkārši iziet pašuzupurēšanās, bēdāšanās, līdzcietības mācību. Es lieku priekšā aizdomāties par to, kas notiek un kādēļ tas notiek pasaulē. Ko svarīgu Visums grib pateikt caur tādiem notikumiem katram no mums.

Notikumi, kur ir upuri un ir agresija, kura pie tiem noved, nepārprotami atgādina mums par spēli “agresors-upuris-glābējs”.

Un, ja līdz mums vienā vai otrā veidā ir nonākusi informācija par traģēdiju, tātad tāda spēle ir klātesoša arī mūsu dzīvē.

Diemžēl saskatīt un iziet uz to sadzīves līmenī ir diezgan grūti. Mēs sākam spēlei pievērst uzmanību, kad tā jau ir aizgājusi līdz kritiskai situācijai, pēc fakta.

Arī pie manis pēc konsultācijām griežas klienti pēc fakta: hroniska slimība smagā stadijā, tuva cilvēka zaudējums, traģiski notikumi attiecībā uz sevi (izvarošanas mēģinājums vai izvarošana) un pārējais.

Protams, pieprasījums neskan par iziešanu no spēles, taču cēlonis ir tajā.

Es nolēmu dot dažus vienkāršus un katram pieejamus (kā arī kopumā reinkarnacionikas metodi, kādēļ tā man arī patīk) paņēmienus, kuri palīdzēs ieraudzīt un apturēt spēli, nenovedot tās attīstību līdz traģiskiem fināliem, kā saka, sadzīves līmenī.

 

7 reinkarnacionikas paņēmieni, lai izietu no spēles kā upurim

 

1. Apzinātība

Metodes atslēgas instrumenti – tie ir jautājumi. Jautājumi, atbildes uz kuriem ved pie situācijas dziļākas izpratnes. Piemēram, tādi:

Ar kādu nolūku situācija notika?

Kas tajā ir svarīgs man?

Kāda ir mana attieksme pret situāciju un visiem dalībniekiem?

Ko es jūtu, ko es jūtu ķermenī, par ko domāju, kad man atnāk informācija par situāciju?

Paņemiet tīru papīra lapu un uzrakstiet jautājumus un atbildes uz tiem. Ar roku. Nenovēršot uzmanību. Godīgi. Vienatnē ar sevi.

18 10 31 02

Jums palīdzēs spēles raksturojumi, pēc kuriem var viegli saskatīt kā pašu spēli, tā arī lomas, kuras mēs spēlējam vienā vai otrā brīdī.

Spēles galvenais kritērijs – tiek pārkāpta izvēles brīvība attiecībā uz jebkuru cilvēku, jebkuru dzīvu būtni savās interesēs, tajā skaitā ar vislabākajiem nodomiem. Kāda subjekta brīvības ierobežošana – tā ir agresija vai manipulācija.

Manipulācija izpaužas neadekvātās prasībās attiecībā uz sevi un apkārtējiem. Uzstādījumu “Pasaulei ir jābūt tādai, kā es gribu.” – diktē bailes zaudēt kontroli pār procesiem kā cilvēka iekšienē, tā arī ārpus viņa.

Tādā vai citādā mērā agresors (manipulators), upuris un glābējs dzīvo katrā cilvēkā.

No iemiesojuma uz iemiesojumu cilvēki pārgāja, pārdzīvojot ļoti daudz stresu, traumu, un pēc tam izvēlējās manipulāciju ar sevi vai citiem kā izdzīvošanas paņēmienu.

Paņēmienu – vislabāko dvēseles attīstības noteiktā etapā – un bieži – vienīgo iespējamo kādā situācijā.

Manipulāciju kā dzīvesveidu uzspieda un uzturēja sabiedriskā iekārta. Šī iemesla dēļ lomas ir iesakņojušās tik dziļi, un no tām nav tik vienkārši iziet.

Manipulators uzspiež savu gribu citam cilvēkam vai sev pašam pārliecību, audzināšanas, sabiedrības vajadzību dēļ, kurām nav sakara ar cilvēka iekšējo būtību.

Pievērsiet uzmanību, virspusē var būt viena no lomām, taču, ja ir atrasta viena, tad ir arī pārējās. Lai izietu no spēles, ir svarīgi ieraudzīt sevī visas lomas un apzināti no tām iziet. Šim nolūkam varat izmantot nākamo paņēmienu.

 

2. Skats no malas

Reinkarnacionikas bāzes vingrinājums: iziet no ķermeņa un paskatīties uz sevi no malas. Paņēmiens, kurš palīdz iegūt objektīvāku skatu uz situāciju.

Es bieži izmantoju videokameras actiņu, kura visu redz, visu fiksē, bet neko nevērtē.

18 10 31 03

Pievērsiet uzmanību, iespējams, ka, skenējot savu dzīvi, jūs atradīsiet spēles ne tikai ar citiem cilvēkiem, bet arī paši ar sevi, savu ķermeni, savām domām un pārliecībām, naudu, radošumu, egregoriem, kas atbilst jūsu pasaules uzskatam, telpu.

Arī tā ir spēle agresors-upuris-glābējs, taču vai nu jūs sevī žonglējat ar visām trijām lomām, vai arī izvēlaties mainīgas lomas attiecībā uz kaut kādiem objektiem, procesiem, situācijām.

Piemēram: slimība, iedzimts fizisks defekts vai liekais (nepietiekamais) svars cilvēkam.

Cilvēks jūtas kā upuris: es tāds esmu piedzimis, tā ir ģimenes slimība, nevaru apstāties utt.

No šī stāvokļa karogus paceļ glābēji: atveseļot, sākt ieviest veselīgu dzīvesveidu, nomest lieko svaru utt.

Tālāk tas plūstoši pāriet manipulatora lomā pret savu ķermeni: tabletes, medikamentozas procedūras, diētas, novārdzinošs sports un sāpīgas masāžas.

Rezultātā spēle atkal sāk griezties: slimība progresē, svars pieaug, stāvoklis pasliktinās.

Skatiens no malas vienmēr raksturojas ar lielāku objektivitāti un apzinātību. Šī iemesla dēļ tas ļaus vieglāk atrast upurēšanās scenārijus dzīvē un iziet no tiem.

 

3. Nostāties otra cilvēka vietā

Ieraudzīt, kā jūs paši virtuozi maināt maskas, palīdzēs lielisks paņēmiens, kurš pieņem, ka var “ielēkt” oponenta ķermenī vai arī pietiek pieskarties viņa laukam.

18 10 31 04

Tas ir apmēram tas pats, kā sajust cilvēka, kurš tikko ir ienācis istabā vai kura foto jūs redzat, stāvokli, domas, jūtas.

Šī prasme lielākā vai mazākā mērā piemīt katram cilvēkam. Ja ir vēlme, to var attīstīt ar regulāru praksi.

Apgalvoju jums – justies, piemēram, sava bērna vietā, kurš negrib ēst veselīgu barību, laikā iemigt vai pildīt mājas uzdevumus, dos jums ļoti daudz noderīgas informācijas ne tikai par cēloņiem, kāpēc mazulis tā uzvedas, bet arī par sevi pašu.

 

Sk. arī Kā reinkarnacioniku pielietot ikdienas dzīvē.

 

4. Ieraudzīt notikumu attīstību

Savā laikā es ieraudzīju uzdevumu iziet no spēles upura lomā kā vienu no galvenajiem šajā iemiesojumā. Atbilde atnāca uz jautājumu vienā no iegremdējumiem, kāpēc ir izvēlēta šī valsts pašreizējai dzīvei.

Atbilde, ka PSRS (es piedzimu 1975. gadā) – ideāls laukums, lai izstrādātu tēmu: upuris-manipulators-glābējs.

Es toreiz šo informāciju uztvēru ļoti globāli saistībā ar dzimtas vēsturi, sociāli ekonomiskajām kataklizmām, defoltiem un citiem notikumiem pēc fakta, kad spēle jau ir iegriezusies un upuri, tā teikt, ir skaidri redzami.

Vēlāk dzīve uzstājīgi lika man priekšā paskatīties uz tēmu mikrolīmenī un uz agrīnākiem etapiem.

Tas notika sekojošā veidā: man zem mašīnas ar apskaužamu neatlaidību burtiskā nozīmē sāka lēkt cilvēki. Es vairākas reizes brīnumainā kārtā izvairījos no sadursmes.

18 10 31 05

Un pēc tam prātā izspēlēju iespējamo situāciju un sajutu visas šausmas, kad tu brauc, nevienu neaiztiec, ievēro noteikumus un te – viens divi un visa dzīve pa nogāzi lejup.

Es sākumā skaidri sajutos kā apstākļu upuris. Tūlīt pēc tam ieraudzīju, kā spēle ir mainījusi lomu uz agresoru: automobilistu, kurš uzbraucis cilvēkam. Tālāk spēle sagriezās visā košumā, pat iegremdējumā nav jāiet…

Tieši tāda progresija – viens no maniem iemīļotajiem reinkarnacionikas paņēmieniem – ļāva man ieraudzīt potenciālo spēli.

Apturēt šo virkni no situācijām uz ceļa man palīdzēja tas, ka es atradu trešo lomu – glābēju.

Uzmanīgi noskenējusi savu stāvokli (skaties paņēmienus 1. un 2.), es ieraudzīju, ka patiesībā es neesmu nekāda godprātīga autovadītāja, kas uzmanīgi vēro ceļu, bet sapņotāja, kura lidinās svešu dzīvju mākoņos, vēloties nolikt uz īstenā ceļa nomaldījušos…

Tikko kā es to apzinājos un pateicos cilvēkiem un Visumam par mācībām, situācijas ar gājējiem izbeidzās.

 

5. Atrast pirmcēloni

Žanra klasika un reinkarnacionikas metodes būtība – izpētīt situāciju un atrast, ar ko viss sākās.

Manā gadījumā tas bija ļoti sens iemiesojums skudras ķermenī, viņa redz, kā zibens iesper skudru pūznī, tas aizdegas un visi ciltsbrāļi iet bojā skudras acu priekšā.

18 10 31 06

Tajā brīdī es sajutu milzīgas sāpes un dusmas un atcerējos, kā kopš bērnības esmu dzinusi prom no skudru pūžņiem puišeļus, kas grib tos izpostīt. Glābēja!

Jāatzīmē, ka tajā dzīvē skudra arī metās uz skudru pūzni glābt ciltsbrāļus un arī pati gāja bojā. Un, lūk, te sākās pats interesantākais. Es redzēju, kā es izskaidrojos ar Radītāju!

Kāpēc tāda netaisnība? Mēs nevienam neko sliktu nebijām izdarījušas!!!

Viņa argumentus, ka mēs esam izgājušas visas skudru dzīves mācības un mums ir laiks doties tālāk, mana dvēsele toreiz nespēja uztvert, un sekoja vesela virkne iemiesojumu dzīvnieku ķermeņos, arī šie iemiesojumi beidzās vairāk nekā bēdīgi man.

 

Sk. arī Ko māca dzīve dzīvnieka ķermenī[1].

 

Cik daudz dusmu, sāpju, sašutuma, asaru man bija sesijas laikā, pirms es spēju pārdzīvot visu no jauna un ieraudzīt neizieto mācību.

Pēc tam es spēju salīgt mieru ar Radītāju, un tā bija nekādi neizsakāma mīlestības un pieņemšanas sajūta.

Es sajutos kā dzīves papluinīts puisis no Rembranta gleznas “Pazudušā dēla atgriešanās” un ar katru šūniņu uzsūcu vecāku mīlestību pret mani tādu, kāda es esmu.

Kaut arī ilgi apjēdzošu manai dvēselei svarīgus uzdevumus.

 

6. Situācija otrādi

Mani meklējumi par tēmu – iziešana no spēles – reiz ieveda mani īsfilmu sērijā, arī no tām es atkal gaidīju dažādas šausmas, dzīvojot upura lomā. Bet nesagaidīju…

Mani audzinātāji vienprātīgi smējās aiz kadra un lika man saprast, ka manai dvēselei ir pati visdažādākā pieredze, tajā skaitā ļoti “kruta” un resursīga! Un es varu to izmantot šajā dzīvē, lai izietu no spēles agrīnās stadijās.

18 10 31 07

Man parādīja duālus pārus, kad mana dvēsele vienlaikus bija iemiesota divos un vairākos ķermeņos, kur es sekmīgi gāju ārā no spēles.

…Es vienlaikus esmu kungs un kalps medībās. Kalps netrāpa un pakļauj apdraudējumam saimnieka dzīvību, bet tas izvairās no bultas, redz, ka šeit nav ļauna nodoma, un sniedz ieroču nesējam roku, palīdzot viņam piecelties.

Caur rokasspiedienu es sajūtu burtiski enerģiju – piedošanu, pateicību un pieņemšanu, ka katram ir tiesības kļūdīties…

…Es vienlaikus esmu meitene un viņas tēvs, kurš dod viņai svētību nevienlīdzīgām laulībām ar mīļoto cilvēku. Tēvam iekšienē – mīlestība un pieņemšana. Brīvības un lidojuma sajūta meitenei. Un šīs enerģijas atkal ļoti skaisti sajaucas un zaigo…

…Es vienlaikus esmu iezemiešu cilts virsaitis un pati cilts kaut kur okeāna krastā. Kā virsaitis, es jūtu viedumu, atbildību par katru cilts dalībnieku un vienlaikus cieņu pret katra izvēles brīvību.

Kā cilts, es jūtu uzticēšanos virsaiša pieredzei un prieku pakļauties tādam viedam cilvēkam…

Šie un citi īsie stāstiņi paplašināja paņēmienu klāstu iziešanai no spēles un piepildīja mani ar neticami daudziem manis pašas resursiem pašreizējās dzīves uzdevumu risināšanai.

 

7. Pieņemt un piedot

Kā fināla akords simfonijai – iziešanai no spēles – var parādīties sevis pieņemšana vienās vai otrās lomās kā pagātnes, tā arī šajā dzīvē.

Šiem mērķiem man ļoti patīk tehnika – pieņemt sirdī dvēseles traumētās daļiņas.

 

Sk. arī Kā dvēseles atgūšana var izārstēt atkarību, traumu un garīgu slimību[2].

 

18 10 31 08

Kā piemēru sniegšu fragmentu no klientes atsauksmes par tēmu – dziedinām traumu: izvarošana bērna vecumā.

“To, ka es izrādījos upura stāvoklī, ievadīja gadījums dzīves garumā… Šajā periodā notika spēcīga iekrišana šajā spēlē “varmāka – upuris”. Turklāt tik daudz kas sajaucās šajā procesā…

Dzīvot kļuva vienkārši neizturami. Acīmredzot dažreiz vajag noiet dibenā, lai būtu iespēja atgrūsties un strauji tikt ārā pie gaisa un gaismas.

Ja īsumā, tad darba procesā ar Juļu es atradu atskaldījušos, vientuļu, traumētu un izolētu savas dvēseles daļu, kura bija sajukusi prātā un apmaldījusies tumsā.

Es ne tikai ieraudzīju, bet spēju apzināties, sasildīt un atgriezt savā likumīgajā vietā. Pateicoties tam, man atklājās neticams spēka resurss, lai izietu no spēles un dzīvotu savu brīvu likteni.”

 

Izrāde ir beigusies

Un vēl, pirms aizveras priekškars, kā bonusā tiem, kas manu rakstu izlasīja līdz galam, ar prieku dalos ar jums rekomendācijā visiem maniem klientiem, ar kuriem sesijā mēs izejam uz spēli upura lomā. Visiem ļoti patīk. Viegli, jautri, patīkami un ļoti efektīvi.

Iedomājieties, ka jūs iznākat uz savas dzīves skatuves paklanīties skatītājiem pēc kārtējās izrādes par tēmu – spēle upura lomā.

18 10 31 09

Jūs varat skatītāju zālē pat ieraudzīt jūsu spēles partnerus. Jūs noņemat visas maskas un dziļi klanāties! Izrāde ir beigusies! Pateicos par sadarbību, par palīdzību manās apzināšanās! Iespējams, jūs pat dzirdēsiet aplausus!

Un, lūk, kamēr tie skan, sajūtiet, kā jūs lēni, jūtot savu iekšējo stāvokli, kāpjat lejā no skatuves, kur spēlējāt lomas.

Varat ar sveicieniem pievienoties publikai un varat iziet no šīs mācības zāles un sajust kvalitatīvi jaunu stāvokli – vēlmi dzīvot priecīgi un brīvi, nevis spēlēt dzīvi tik labi zināmajās upura, manipulatora un glābēja lomās.

Dalīsimies savā un palīdzēsim cits citam. Kā rāda prakse, savstarpējā palīdzība šajā jautājumā atgriežas kā harmonija un drošība mūsu apkārtējā pasaulē.

 

P.S. Un kādi paņēmieni ir jūsu personiskajā arsenālā, lai atrastu un izietu no spēlēs “agresors-upuris-manipulators”?

 

 Julija Brineva

Jūlija Briņeva

 

vk.com/zisnpodushe

 

Sertificēta reinkarnacionikas konsultante, regresoloģe, koučs, bioorgonomijas terapeite

Pievienots 31.10.2018.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/igra-v-agressora-zhertvu-spasatelya/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 

[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-druka/11-dazadi/2691-tatjana-druka-ko-maca-dzive-dzivnieka-kermeni (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-beglaka/11-dazadi/1729-tatjana-beglaka-ka-dveseles-atgusana-var-izarstet-atkaribu-traumu-un-garigu-slimibu (Tulk. piezīme)