Print

11 toksiski ieradumi

Autors Ivans Zimbickis

 

Lai man piedod Ivans Zimbickis, ka es novācu viņa reklāmu. Bet teksti patiešām ir neslikti, īpaši jauniešiem. (N.K.)

Viens no maniem koučinga[1] kolēģiem ir noskaidrojis 11 ieradumus, kuri zog tavu laimi. Publicējam spēcīgu rakstu, kurš tevi iedvesmos uz ekstraordinārām darbībām.

 

11 Toksiski Ieradumi, Kuri Zog Prieku No Tavas Dzīves (un Kā Mest Tiem Līkumu)

Mūsu domas, darbības un uzvedība spēlē svarīgu lomu, kādu enerģijas tipu mēs piesaistām mūsu dzīvē. Bieži mēs uzvedamies pēc negatīvas uzvedības modeļa, un pat paši to neapzināmies. Uzņemot apgriezienus, mēs arvien stiprāk un stiprāk piesaistām savā dzīvē negatīvu, sliktu enerģiju.

Šīs toksiskās uzvedības manieres zog Laimi no tavas dzīves. Taču, tikko kā mēs atpazīsim mūsu laimes blokatorus, mēs varēsim strādāt pie jaunu ieradumu radīšanas, kuri atnesīs tev pozitīvāku enerģiju.

Šajā rakstā ir dotas pašas toksiskākās uzvedības manieres un informācija, kā tās pārvarēt.

 

1. Salīdzināt sevi ar citiem. Nekas cits tik ātri neatņem tavu laimi kā sevis Salīdzināšanas ar citiem lamatas. Ir svarīgi atcerēties, ka visi mēs esam unikāli, mēs visi esam absolūti dažādi cilvēki ar savām priekšrocībām un trūkumiem. Uz Zemes nav neviena tieši tāda unikāla cilvēka kā tu, un tas ir labi. Tāpēc ka, ja tu ievērosi kādu līdzīgu tev, tu pat vari just greizsirdību – tā ir absolūti normāla emocija mums katram.

Taču tā vietā, lai šī emocija uz tevi graujoši iedarboties, Transformē tās darbību pozitīvā. Greizsirdības vietā vērs savas domas uz sevis izzināšanu, sevis izmainīšanu uz labo pusi. Izmanto šīs emocija kā degvielu, lai tuvotos savam sapnim.

 

2. Pārliecīga tehnoloģiju izmantošana. Tehnoloģijas mūsu dzīvi ir vienkāršojušas tādā mērā, ka mēs varam veikt neticamas lietas, piemēram, sazināties ar mūsu draugiem neatkarīgi no tā, kādā pilsētā, valstī vai kontinentā mēs atrodamies.

Galvenais – Interneta esamība. Tehnoloģiju ar savām neierobežotajām iespējām pareiza izmantošana var palīdzēt mums paaugstināt produktivitāti. Taču ir viens trūkums – pārslogotība ar informāciju (un tas ir, vairs nerunājot par pierašanu, kuru izsauc tehnoloģiju izmantošana). Pastāvīgi būdamas online, mūsdienu tehnoloģijas atņem mums reālo dzīvi. Mūsu laikā, kad tehnoloģijas stāv pirmajā vietā, pārliecinies, ka tu vairāk laika un enerģijas atdod savai reālajai dzīvei, nevis tikai tavu draugu, paziņu, slavenību dzīvei, kuru tu vari vērot caur Internetu.

Tieši dzīve šajā pašā brīdī ir vissvarīgākā un derīgākā. Un pēc tam pavēro, cik lielā mērā tas ietekmēs tavas Laimes līmeni.

 

3. Visu uztvert, kā tev domātu. Jā, to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, bet neļauj citiem tevi apbēdināt un bojāt tev garastāvokli. Pat ja kāds atklāti vērš pret tevi negatīvu, atceries “Spoguļa” likumu – jo negatīvam, nākošam no cilvēka, taču ir tiešs sakars ar viņu pašu, bet nekādi ar tevi.

Tas nozīmē, ka nevajag visu uztvert, kā tev domātu, ja kāds ir uzvedies rupji, neglīti vai ar nosodījumu.

Bet zini, ka: Laimīgi cilvēki nekad neuzbrūk citiem. Domās novēli viņiem visu pašu labāko un turpini savu ceļu iet tālāk. Un tā vietā, lai domātu: “visi mani neieredz”, saki sev: “Visi mani dievina.”

Atceries – mēs savā dzīvē pievelkam to, uz ko mēs orientējamies, tā kā neļauj negatīvām domām aizņemt visu tavu uzmanību. Koncentrējies uz savām paša domām, kuras ir svarīgākās!

 

4. Radīt drāmas. Ir tāda frāze: “Konflikts nevar izdzīvot bez tavas dalības.” Tā ir 100% patiesība. Tava reakcija uz konfliktu tikai palielina drāmas ilūzijas mērogus.

Ne vienmēr ir viegli pagriezt otru vaigu, bet vari būt pārliecināts, ka ilgtermiņa perspektīvā tu jutīsies daudz labāk.

Kad cilvēks emocionāli un negatīvi reaģē uz konfliktu, viņš var justies labi tieši šajā brīdī, kad, tā teikt, ir “Nolaidis tvaiku”. Taču tā ir tikai iesildīšanās, tāpēc ka pa pēdām emociju izsviedumam seko periods, kad viss ir pateikts un izdarīts, tā saucamais “novārdzinošais emocionālo paģiru” periods.

Pacenties būt augstāk par to. Piedod, atlaid un virzies tālāk – tas ir daudz patīkamāks ceļš (jūs par to tiksiet atalgoti pārpārēm).

 

5. Dzīvot sveša sapņa dēļ. Paskaties patiesībai acīs. Mēs atrodamies ļoti daudzu cilvēku ietekmē katru dienu: draugi, ģimene, sabiedrība. Dažreiz kļūst ļoti grūti saklausīt savu paša iekšējo balsi trokšņa un haosa vidū. Taču dvēseles dziļumos tu jau zini, ko tu gribi izdarīt ar savu dzīvi.

Tā ir lieta, kura momentā tevi iededz... izdari šo! Kuru uztrauc, ko saka citi? Tā ir tava dzīve. Tavs laiks sevi izpaust.

Ļauj sev dzīvot tavu dzīvi, ar tavu sapni! Pārbaudei vari sev pajautāt: “Ar ko es nodarbotos, ja jautājums par naudu nepastāvētu?” vai “Ja man būtu atlicis dzīvot gadu?” Un tikko kā tu pats sev atbildēsi, paskaties, cik daudz no lietām, kuras tu uzrakstīji, tu dari pašreiz? Jo vairāk no šī saraksta izpildīsi, jo laimīgāks tu būsi.

 

6. Perfekcionisms. Ne kas tā nenogalina radošumu un neiznīcina visas iespējas būt ātrāk laimīgam kā perfekcionisms. Tikai vienīgi, ja tu neesi robots, tu esi radīts, lai pieļautu kļūdas.

Patiesībā dažas tavas pašas lielākās “izgāšanās” var būt avots izaugsmei, apmācībai vai pieredzes iegūšanai. Aizstāj perfekcionismu ar progresu. Tu jutīsies daudz labāk. Tā vai citādi, ideāls neeksistē. Ļauj sev būt iesācējam, pieļaut un iemīlēt savas kļūdas. Atmet idejas par ideālu un ļauj sev vienkārši dzīvot pilnīgu dzīvi un izjust visus dzīves jaukumus.

 

7. Mēģināt visu kontrolēt. Būvēt grandiozus plānus, uzstādīt dzīves mērķus un strādāt pie savas dzīves redzējumiem – tās ir ļoti svarīgas un vajadzīgas lietas. Bet mums pie tam jāatceras, ka mēs ar visumu esam līdz-radītāji un dažreiz mums vienkārši ir jāpeld pa straumi.

Tas ir normāli – uzrakstīt savu redzējumu un laiku pa laikam to mainīt. Teicamu piemēru sniedza Lorina Bellera, kad viņa uz redzējumu piedāvāja raudzīties kā uz mazu putnēnu. Tev viņš jātur ļoti saudzīgi, lai nekādā gadījumā viņam nekaitētu, spiežot pārāk stipri.

Tad nu nākošo reizi, kad tu sajutīsi, ka tu nu ļoti stipri gribi kontrolēt notikumu gaitu un dari visu iespējamo, lai iznāktu tieši tā, kā tu sev esi ieplānojis, vienkārši padomā par tiem mazajiem mīļajiem cālēniem, kuriem vajadzīgs maigums un gādība un kurus ir tik viegli ievainot.

 

8. Dzīvot ar pagātni. Pagātne ir pagājusi. Tev vairs nekad nebūs izredžu to pārtaisīt. Tad kāpēc gan mēs tik bieži turamies pie tās un atkal pārdzīvojam to dienu pēc dienas? Vajag pieņemt savu pagātni, izārstēt to, izdarīt tā, lai tā izdziedinātos, un atlaist to. Par atbrīvošanās no pagātnes praksi var būt meditācija, joga vai pastaigas dabā. Tas tev var palīdzēt dzīvot ar šodienu, katru momentu.

 

9. Raizēties par nākotni. Neviens nevar būt pārliecināts par rītdienu. Tomēr tik bieži “šodien” ir piepildīts ar gaidām un trauksmēm, kas notiks rīt, nākošajā nedēļā, nākošajā mēnesī, nākošajā gadā. Protams, ir svarīgi domāt par nākotni un plānot to. Taču jūsu raizes vai stress neko neizmainīs un pilnīgi neko neizdarīs labāk. Fokusējies uz to, ko tu vari izdarīt ar to, kas tev ir tagad, ar to ir pilnīgi pietiekami.

Tava nākotne var parūpēties par sevi pati. Tā vienmēr tā dara. Pat ja tev liekas, ka viss rit pilnīgi ne tā, kā tev gribētos, zini, ka tā ir jābūt. Iespējams, ka atceroties savu pagātni, tu par dažiem momentiem domāji kā par pašiem šausmīgākajiem dzīvē, taču droši vien tu esi pārskatījis savu attieksmi pret tiem šodien. Labāk tagad dzīvot šodienas dēļ, dzīve iet uz priekšu.

 

10. Rūpēties par visiem, izņemot sevi. Sievietes ir ļaunprātīgas šī punkta pārkāpējas. Kad tu rūpējies un pārdzīvo citu vietā, ir ļoti viegli pašam aiziet dibenplānā. Taču tā rīkojoties, mēs ļaujam sev nonākt stresā, pastāvīgi pārstrādāt un būt nelaimīgiem.

Taču būtība ir sekojoša: Ja mēs nerūpējamies par sevi, mēs nespēsim rūpēties par jebkuru citu. Kad var padalīties ar saturu – kad tavs kauss ir pārpildīts, vai kad pa pusei tukšs?

Tā kā pārliecinies, ka tu pietiekamu laiku iedali sev, nevis apkārtējiem (kaut vai stundu dienā). Iedali sev laiku, lai atslābinātos, pavadītu laiku ar patiešām tev dārgu cilvēku, vai nodarbojies ar jebkuru hobiju. Dari to biežāk, bez kādiem sirdsapziņas pārmetumiem.

 

11. Attiekties pret dzīvi pārāk nopietni. Jā, dzīve ir nopietna lieta. Bet tai pat laikā... absolūti nē. Mēs esam šeit, lai priecātos, mācītos, pieļautu kļūdas un darītu to visu kopā ar citiem, kuri tieši tāpat meklē savu ceļu. Nedaudz atslābinieties. Nekad nebaidieties izskatīties muļķīgi, vairāk smieties, gūt no dzīves labpatiku.

 

Kaut vai viens punkts ir par tevi?

Kādas mazas izmaiņas tu esi gatavs izdarīt šodien, lai padarītu savu dzīvi pozitīvāku?

Pārstāj justies salauzts! Atveries, dzīve – tā ir spēle. Nelielas izmaiņas tavās domās, ieradumos, uzvedībā vedīs pie liela mēroga rezultātiem, kuri tev sagādās prieku ilgu laiku. Sāc pats darīt brīnumus ar savu dzīvi tieši tagad!

Vai tu zini, ka savu stipro pušu zināšana automātiski atbrīvo tevi no šo simptomu lielākās daļas? Uzzinot savas stiprās puses, tu automātiski iegūsti laimi un pārliecību. Tev ir labi no tā, kas tu esi un kāpēc tu eksistē.

Tā ir tāda milzīga priekšrocība dzīvē. Patiesībā savu stipro pušu zināšana – tā ir pati lielākā priekšrocība dzīvē. Ne resursi, ne nauda, ne bagāti vecāki, ne sertifikāti – tas viss ir nieki. Kad tu spēlē stiprās pusēs, tev dzīvē ir viss.

Ar Ticību Tev, Ivans Zimbickis.

 

Izsūtīts 11.09.2014

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Autors Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Koučings; skat. http://www.icf.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=72&lang=lv (Tulk. piezīme)