Bērnišķīgi jautājumi un pieaugušas atbildes

 

Stūres Halogēns

Halo (no sengrieķu ἅλως – aplis, disks, arī aura, nimbs, oreols) – optisks fenomens, mirdzošs gredzens apkārt objektam – gaismas avotam.

Gēns (sengrieķu γένος – ģints) – dzīvu organismu iedzimtības strukturāla un funkcionāla vienība. Gēns ir DNS iecirknis, kurš nosaka noteikta polipeptīda vai arī funkcionālas RNS secību.

Šodien es no Atēnas saņēmu “Stūres Halogēnu”.

Es miegā izdzirdēju sarunu biedra padomu: “Paņem stūres Halogēnu!” Izgāju no miega un vienkārši pajautāju Asklēpijam, tā kā viņš bija blakus, vai viņš var man dot stūres Halogēnu? Viņš sāka drebēt... un neiedeva. Nespēja šķirties no Argonautu dāvanas. Iespējams, tā viņam pašam pagaidām vajadzīga.

Tad es pajautāju, kas man var dot stūres Halogēnu? Atsaucās Atēna un pasniedza man to ar vārdiem: “Nes mūsu uguni un nenomet!” Izrādījās, ka stūres Halogēns – tas ir mirdzošs scepteris, augsts šķēps, kurš norāda ceļu miglā. “Nenomet” – pirmajā acu uzmetienā dīvains brīdinājums. Bet, ja padomā, tad šajos vārdos ir tieša norāde – nevienam nekaitē – nelaid darbā šķēpu kā ieroci.

Pateicos par karalisko velti! Dārgā Atēna, iemāci man, lūdzu, izmantot šo rīku.

Atēna: Sveicu, es priecājos par mūsu tikšanos! Dabiski, Halogēns norāda tev ceļu esamības plašumos. Nebaidies apmaldīties, nebaidies no vilšanās.

13 10 24

Vilšanās – dīvains brīdinājums pirmajā acu uzmetienā...

Kas ir vilšanās?[1]

Очарование - это приход в страну света... разочарование – это полет вниз, в бездну тьмы. Вот здесь тебе Галоген и поможет.

Burvība – tā ir atnākšana uz gaismas zemi... vilšanās – tas ir lidojums lejup, tumsas bezdibenī. Lūk, šeit tev Halogēns arī palīdzēs.

Kādēļ man tur jānolaižas?

Tu esi visu valstību pavēlnieks un tev ir jāredz zemās pasaules un jālaiž gaisma uz tumsas zemajām telpām. Kad būsi tur – norādīsi ar scepteri uz gaismu un pacelsies atpakaļ uz savu gaismas un mīlestības valstību.

Kāpēc augstās un gaišās pasaules ir burvīgas? Vai tad tās ir apburtas? Burvestībās ietītas?

Jā, zināmā mērā tā ir absolūta patiesība. Tu apbur tās pati – ar skatienu un domu uzvedini burvestības – savu pašas SKATU uz pasauli, apbur to ar savu pašas REDZĒJUMU, būvē tur savu realitāti, kādu gribas to vienmēr redzēt. Tu arī šajā pasaulē savā mājā ieved tādu pašu kārtību – atbilstoši savai gaumei un iespējām. Tava māja redzējumu pasaulē (mentālā telpa) ir tas, ko tu ar to izdarīsi pati.

Заплутаться – это тоже слово с некоторым забытым смыслом... Плут – обманщик... Плутания – долгий поиск выхода...

Apmaldīties – tas arī ir vārds ar zināmu aizmirstu jēgu... Blēdis – krāpnieks... Maldīšanās – ilgi izejas meklējumi...

Ko nozīmē “nebaidies apmaldīties”? Kā es varu apmaldīties?

Kad Blēdis tevi izvedīs uz līka ceļa...

Paskaidro, lūdzu...

(Хохочет): Ясная дорога – дорога Ясона, прямая и быстрая...

(Skaļi smejas): Skaidrs ceļš – Jāsona ceļš, taisns un ātrs...

Bet Blēdis arī ir paredzēts izdibināt to un pagarināt, lai iegūtu tev piedzīvojumus un pieredzi. Bez pieredzes Debesīs tu neesi nekas. Viņš palīdz iegūt pārliecību tajā pasaulē, pa kuru tu maldies, šīs pasaules izzināšanas un pieredzes iegūšanas ceļā.

Pieredze – kas tas ir?

Дошло до тебя, что это слово имеет особый смысл. Опыт – пытание и о-держание над пытаниями (познаниями) света победы. Когда свет обретен – (информация получена) – ты становишься Богатым.

Pieleca tev, ka šim vārdam ir īpaša jēga. Pieredze – mēģināšana un gaismas uzvaras gūšana pār mēģinājumiem (izzināšanām). Kad gaisma ir iegūta – (informācija pieņemta) – tu kļūsti Bagāts.

Kas tas ir – Bagāts?

Бого-словенный, Богом славный, обрел Бога в себе на плутаниях и путях обретения истины.

Ar Dieva vārdu, ar Dievu lielisks, iemantojis Dievu sevī maldoties un patiesības iemantošanas ceļos.

Patiesība – pazīstams vārds...

Истина – и – стин... Стинии – манеры света. Обретешь ты привычки и манеры просветленного, научишься мыслить в тех манерах, увидишь смысл за смыслом и свет за тьмой. Истинный – значит, Богатый смыслом и понимающий Причины.

Patiesība... Stīnijas – gaismas manieres. Iegūsi tu apskaidrotā ieradumus un manieres, iemācīsies domāt tajās manierēs, ieraudzīsi jēgu aiz jēgas un gaismu aiz tumsas. Patiess – tas nozīmē Bagāts ar jēgu un saprotošs Cēloņus.

Manieres – kas tas ir?(Maniere – veids kaut ko darīt, tā vai cita uzvedības īpatnība, darbības veids.)

Manieres ir realitātes slāņi, vibrāciju plāni. Augstas manieres un zemas, tagad ir skaidrs?

Да... Богатый и Рогатый отличаются одной буквой...

А Рогатый – что это?

Jā... Bagātais un Ragainais atšķiras ar vien burtu...

Bet Ragainais – kas tas ir?

Bija senatnē Ragaini atnācēji, cilvēki no citām planētām. Ragi viņiem bija savas slavenās (Plut)arhu Dzimtas apzīmēšanai.

Meklēju vārdnīcās Plutarhus, bet atrodu tikai vienu.

Plutarhs No Heronejas (Grieķija) (Plutarhc) Filozofijas vārdnīca

(dzimis ap 46. – ap 127. pēc K.D.) – sengrieķu filozofs, biogrāfs, morālists. Savā dzimtenē viņam bija dotas valdnieka pilnvaras, bija garīdznieks Delfos. Viņa filozofiskie sacerējumi un darbi dažādas zinātnes nozarēs ir apvienoti ar kopēju virsrakstu “Moralia”. Plutarhs, norobežojoties no Stoa un epikūrisma, aicināja padarīt privāto un sabiedrisko dzīvi saprātīgi-harmonisku. Viņa grieķu un romiešu karavadoņu un valsts darbinieku salīdzinošais dzīves apraksts konkrēti kalpo arī kā spožs priekšzīmīgas tikumības paraugs.

Plutokrātija

(grieķiski plutokratia no plutos - bagātība un kratos - vara, varenība) – varas forma, par kuras galveno subjektu uzstājas visbagātākais sabiedrības slānis. Plutokrātijas apstākļos notiek visbagātākās iedzīvotāju daļas interešu saplūšana, identificēšanās ar elites sastāvu, kurā ietilpst bagātnieki.

1)      bagātnieku kundzība, politiskā iekārta, kurā valsts vara zemē pieder valdošās klases pašu bagātāko pārstāvju saujiņai;

2)      vadošā, valdošā grupa valstī, kura sastāv no mantīgo klašu visbagātākajiem pārstāvjiem, plutokrāti.

Jaunā svešvārdu vārdnīca – by EdwART, 2009.

Krievu valodā terminam “plutokrātija” ir īpaši spilgta negatīva nokrāsa, tā kā tiek interpretēta ar kopēju sakni vārdam “blēdis[2]”, tas ir, krāpnieks, veikls, viltīgs cilvēks.

Pluto – frīģiešu ķēniņiene. Gimanta meita. No savienības ar Zevu dzemdināja Tantalu. (Avots: “Мифы Древней Греции. Словарь справочник.” EdwART, 2009)...

Atēna, vai tava velte ir saistīta ar to, ka tu dalies iedzimtības bagātībā, jo gēns – tā taču iedzimtības pazīme...

Lai tas tevi nemulsina, jo tu taču palūdzi, un tev vajag, es arī iedevu tev tavā dzīvē nepieciešamu priekšmetu. Izmanto To!

 

Aizdraņķība – aizspogulija[3]

Еще одно слово я услышала необычное: Запоганье – это зазеркалье. Погань – это обозначение низких энергий, поганки – это грибы, растущие в окружении бабы Яги, несъедобные и ядовитые. Поганый Царь – что-то из детства, из мифов древнерусских. Поганый - нечистый с религиозной точки зрения [Primo нехристианский, языческий].

Vēl vienu neparastu vārdu es izdzirdēju. Aizdraņķība – tā ir aizspogulija. Draņķis – tā apzīmē zemas enerģijas, suņu sēnes – tās ir sēnes, kuras aug Raganas apkārtnē, neēdamas un indīgas. Nejaukais cars – kaut kas no bērnības, no senkrievu mītiem. Nešķīsts – netīrs no reliģiskā redzes viedokļa [Primo ne kristiešu, pagānisks].

Kurš no Ģimenes var man to tagad izstāstīt? Un kāpēc aizspogulija? Kāda ir spoguļa jēga?

Афина: Зеркало – это смысл перевернутый. Скажем, богатый – богатырь, сильный; рогатый – пахарь, - рога опустил в землю и орает. Истина – твоя правда, на этом данном уровне; манеры – привычки.

Atēna: Spogulis – tā ir apgriezta jēga. Teiksim, bagāts – spēkavīrs, stiprs; ragains – arājs, – ielaidis ragus zemē un ar. Patiesība – tava patiesība, šajā konkrētajā līmenī, manieres – ieradumi.

Tad iznāk, ka aizspogulija ir mūsu pasaule?

NĒ, vienkārši jūs esat iemantojuši priekšstatus no apgrieztas pasaules un izmantojat tos. Un tā arī dzīvojat.

Kā gan mums iemantot patiesās manieres?

Pacelies un atnes.

 

Pirmā augstu manieru mācība

Dārgā Atēna, vai tu varēsi man dot pirmo mācību augstās manierēs?

Jā, mana meita, esmu ar mieru dot tev “augstākos” ieradumus, “augsto” pasauļu nosacītības un to pārkāpšanas jēgas.

Sākumā vajag aplūkot ieradumus, tev tavu domu un vienkāršu cilvēku dotus. Neklājas atnest tos uz augsto pinekļu pasauli, atstāt mūsu izskatīšanai. Arī mēs tad kļūsim ķēmīgi, tāpēc nes uz savu pasauli mūsu izglītību, lai atbilstu pasaulēm, kurās tu tagad tiec laipni saņemta.

Sākumā mēs iekārtosimies šeit, priekštelpā (priekšistabā), lai nenestu iznīcīgo sērgu pasaku un slavenu teiksmu pasaulē.

Man liekas, ka visi tavi vārdi šodien ir ar divkāršu un pat trīskāršu jēgu. Jā, tā arī ir, un tagad tu sāksi uzklausīt trīskāršu jēgu, ja ne domās, tad zemapziņā dodu tev to jaunu sapratni. Uz priekšu!

Laikam sāksim ar scepteri, kuru es tev šodien iedevu rokās izmantošanai. Šis scepteris nes zināšanu un uzticēšanās šīm zināšanām uguni. Tu atšķirsi šo zināšanu slāņus, atkarīgus no manierēm (zināšanu vibrāciju plānus). Vienmēr tu vispirms domāsi, neņemsi visas zināšanas steigā. Aizdomāsies par teiktā jēgu, un no šīm domām tu piepildīsies ar viedumu, lai ar ugunīgu centību tu piepildītu katru soli un izdzirdēto domu. Tad tu atbildīsi augstiem priekšstatiem, tu ar cieņu attieksies pret savu mācību un apskaidrosi citus līdzīgi Zevam, slavenam ar laistīšanu no Debesīm.

Ugunīga centība – kāda ir tādu dziļu vārdu jēga?

Kā tu pati domā?

Doma augstākajos plānos ir līdzīga ugunij, kaut arī tas vēl nav ugunīgais slānis, taču uguns doma augstumā ir ātra.

Apmēram tā, bet man kļuva bail no taviem vārdiem. Ne tā tu saproti augstumu. Tev ir jāpārvar tie priekšstati, ka domai ir augstums vai zemums. Vienmēr visas domas ir sakrātas mentālā, un viņš ir viens, taču ir Manieres, tas ir, veids domāt īpašā veidā, neuzstādot jēgu nodarīt kaitējumu, neatzīmēt dusmas vai prieku sakarā ar notiekošo, NENOVĒRTĒT.

Un uguns doma ir nevis sevis izdalīšana no visiem, bet patiesības iegūšana dzīves procesā, atzīmējot visus domāšanas veidus, visas zīmes, visas atšķirības un visus netikumus kā manieres. Tu izvēlies manieri domāt, un tad visu iemanto tajā ciklā, tu atbilsti tam, ko izvēlies: gan mūzika, gan glezniecība, gan pasakas – viss tevi piepildīs ar īpašu jēgu, atbilstoši izvēlētajai manierei domāt.

Kā man izvēlēties manieri domāt, ar ko tās atšķiras?

Lūk, par to pirmā mācība arī būs. Kad pacelies virs vienkāršības, ko redzi?

Viedumu un viltību, prieku un drūmumu, mums atstātu mantojumā no tavas Ģimenes.

Izliecies... Labi, mēs, protams, arī reiz bijām neuzmanīgi un domājām tā kā tu, taču kopš tā ir pagājis pietiekoši daudz (laika), tagad nav tas, mēs esam kļuvuši uzmanīgi izteikumos un, protams, mūsu domās, lai nesabojātu mājokli ar izdarīto, jo domu vairs neatgriezīsi, ja reiz izlēkusi. (Tiek domāts mentālais plāns, kur mēs esam vienīgi domu ražotāji, tajās – gan dzīvība, gan nāve, gan karma.)

Un tā, kā mums izvēlēties tev manieres domāt? Bet vai zini, ka no seniem laikiem ir tāda maniere, sāc tik lietot. Tā jums teiksmās dota. Kad Ivans izmantoja LABO saziņā ar Ļaunā Spēku? Kad viņš ar uzlielīšanu un pateicību apbūra vecenīti Raganu? Kad viņš izmantoja Drakonus, lai savaldītu Ļauno? Kad viņš pielietoja centību, lai atrastu Veltes, pie tam darot LABU, neskatoties uz iemesliem. Viņš visur redzēja JĒGU, viņš pielietoja uzvedības Manieres – kad viņš NEVĒRTĒJA, bet dzīvoja SASKAŅĀ ar tiem uzskatiem, kuri ļaunajā ir klātesoši, un VĒRSA TOS PAR LABU SEV.

Kad tu atrodi jēgu katrā darbā un katrā rīcībā, tad tu ar šo jēgu arī vadi, SKATOTIES NO AIZSPOGULIJAS. Pēc tam pieved šos “varoņus” kā velti sev un pārējiem pie atbilstības savai manierei domāt. Viss ir palaists, viss ir vajadzīgs, viss ir kaut kā dēļ.

Un vienkārši vajag PĀRVALDĪT šo velti redzēt jēgu visā, ļaunajā un, lūk – labajā.

Vienmēr vispirms domā, lai rīkotos. Cik bieži cilvēki nepārvalda jēgu, nosodot un lādot savu ceļu, maldoties tumsā! Viņi uzstiepj sev svešas jēgas, nenesot tās sevī, un apvainojas, nesaprotot, ka citi ne tuvu par viņiem tā nedomā. Vaina vai nozieguma smagums – cilvēki bieži tajos nav izvēlīgi. Viņi ir gatavi valdīt pār pasauli, bet ne pār sevi.

Piedalies ar domām savā dzīvē, un tad dzīvē valdīs jau citāda jēga, “augsta” – tā saucat to, bet tā nav ne zema, ne augsta, vienkārši apzināta. Apzinātība – lūk, atslēga panākumiem. Tu sāksi uzdot sev jautājumus, tu tos risināsi citādā veidā, vēršot pret gaismu no domas tumsas. Un tu sāksi sevi vērst uz patiesiem panākumiem, kad nav svarīga “laime”, bet ir svarīga Viengabalainība, kura kavē iegūt aizķeri pie mentālisma, kas velk uz leju, kā nospiež kāpostu.

Ko nozīmē “aizķere pie mentālisma”?

Jūsu jēgas ir matērijas izkropļotas. Jums ir svarīgi tie panākumi, kuri pie augšupcelšanās nav svarīgi. Jūs gribat kļūt slaveni, populāri vai kaut pazīstami daudziem cilvēkiem. Kādēļ? Mēs visus šeit pazīstam, un jūsu popularitāte uz Zemes ir galīgi nevajadzīga.

Lai iztaptu sabiedrībai, jūs vēlaties bagātību un bagātu izskatu. Kaut saprotat, ka jēgas bagātībā nav – neviens no jums no naudas nav atteicies.

Kā atteikties, ja reiz dzīve no tās ir atkarīga? Nevis panākumi, bet dzīve, gan tās kvalitāte, gan izpaušanās, gan reizēm veselība ir atkarīga no kabatas.

Piekrītu, taču ne to jēgu es ieliku savos vārdos. Nevis nauda valda pār pasauli, bet tu to saņem kā prēmiju par saviem darbiem. Un gan ar jaunu lietu sāksi nodarboties, gan par darbu tu samaksu saņemsi. Sakoncentrējies uz darbu labāk, kā sekas atnāks samaksa. Tad visi cilvēki nodarbosies ar jaunradi, nevis naudas dēļ turpinās konkurēt. Tik daudz spēs sasniegt, ja reiz visi ķersies pie lietas! Bet konkurence tikai traucē radīt. Un nejautā, kā citi domā, kā viņi spriež un kā definē Esamības Likumus. Mums ir svarīgi pasniegt mūsu Likums, kā mums ir novēlēts un kā mēs saprotam.

Es tev piekrītu, bet es tik sen dzīvoju, kāda ir tavas uzvednes jēga?

Bet tā ir kardināla jūsu plānu atšķirība, ka baudās mācāties meklēt iepriecinājumu, nevis savā jaunradē. No tā ir gan daudz kaitīgu ieradumu, gan bēgšana no jūsu pasaules uz pasaulēm, lai arī pamestām, bet tomēr plašām, tālāk no Zemes.

Bet jūs atnācāt strādāt šeit,

bet jūs atnācāt mainīt visu šeit,

bet jūs atnācāt par zeltračiem,

lai pasaulē šajā atklātu visu zeltu,

ko tā nes, un atdalītu no tukšuma.

Jūsu pasaule nes šo zeltu,

taču trūkst vieduma

atrast to, noticēt

un pienācīgi novērtēt to,

kas ir Mūsu tajā ielikts.

Jums liekas, ka mūžam kaut kā trūkst...

Bet tas taču ir ielikts cilvēku attīstības programmā! Lai mēs konstatētu trūkumu un radītu to savā veidā... Tas ir stimuls jaunradei!

Un vajag radīt. Bet nevis tehniski, nevis ar informāciju, sevi vajag radīt iekšienē... nevis ārējā pasaule, bet iekšējā...

Jau palīdz! Pateicos par šo mācību, ceru tikties arī turpmāk!

 

Pievienots 24.10.2013

http://www.sanatkumara.ru/stati/detskie-voprosi-i-vzroslie-otveti

Tulkoja Jānis Oppe


[1] No šīs vietas netulkojamas vārdu spēles krievu valodā ir dotas ar oriģinālo krievu tekstu. (Tulk. piezīme)

[2] Krieviski “плут”. (Tulk. piezīme)

[3] Krieviski “Запоганье – зазеркалье” (Tulk. piezīme)