Grieķija ezotēriķu acīm

“Grieķijas un Poseidona Zelta Kodi tiks atnesti caur planetāro “Navigācijas” centrālo (nabas) Delfu Portālu.”

Taiberons

13 10 18 01

Partenons naktī

Mūsu grupas ceļojums pa Grieķiju bija pasakaini skaists, patīkams, ērts un izglītojošs. Grieķija pavērsās pret mums ar pašu labāko pusi – gan laiks, gan gids, gan transports, gan viesnīcas – viss bija līmenī. Praktiski visi šajā zemē bija pirmo reizi un bija sajūsmā par nedēļu, pavadītu Hellādā. Mēs ieguvām ne tikai atpūtu senās un mūsdienu Hellādas brīnišķīgajās vietās, bet arī jaunas iniciācijas un jaunus draugus smalkajā pasaulē. Jaunie, vecie Skolotāji, Dziednieki, Dievi kļuva mums daudz tuvāki...

Vienmēr ir patīkami iepazīties ar jauno, bet šeit bija vēl arī uzdevums atcerēties savu paša Grieķiju, jo katrs no tiem, kuri bija sapulcējušies mūsu kompānijā, taču ne reizi vien ir dzīvojis šajā teritorijā kā ceļotājs vai vietējais iedzīvotājs, parasts vai mainošs zemes vai laikmeta nākotni. Skaļi teikts, bet piekrītiet, ka vēsturi vienmēr tomēr “taisīja” cilvēki, mēs ar jums.

Starp citu, mūsu grupa tūrisma kompānijā bija apzīmēta kā “astrologi”, lai iezīmētu grupas intereses – senlietas, Olimpiskie Dievi, vēsture, mistika, rituāli, tempļi u.c. Redzams, “ezotēriķi” – tas ir pārāk nepazīstams vārds, tik tikko ienākošs tūrisma ikdienā, un, lai nenobiedētu tūrisma kompāniju, izvēlējās mums tādu “radniecīgu” nosaukumu. Mūsu gids Konstantīns, vēsturnieks pēc izglītības un aicinājuma, ar nedaudz uzsvērtu humoru sauca mūs – nu, ezotēriķi, kā jūs domājat?..

Zeme ir apbrīnojami patīkama pēc enerģijām, īpaši tās vietas, kur mēs bijām. Bet bijām mēs gandrīz viscaur spēka vietās – tur, kur ir uzcelti Tempļi un svētnīcas, kā senie, tā arī mūsdienu. Šī atrašanās spēka vietās, domāju, bagātināja kā mūsu zināšanas, tā arī enerģētiku vairākiem gadiem. Laiks bija mums ļoti labvēlīgs, kā pēc pasūtījuma – mēreni silts un mēreni apmācies. Pēdējā dienā, redzams, lai mēs saprastu, kā mums braucienā ir laimējies, iestājās karsts laiks.

Mēs paiesimies pa plānu, un gribas izstāstīt to, ko mēs ieguvām Papildus Tam, kas bija norādīts programmā.

ATĒNAS

Atēnas ● Delfi ● Meteoras ● Termopilas ● Suniona rags ● Epidaura ● Mikēnas ● Nafplions ● Korinfa ● Ireona rags ● Elefsina ● Kruīzs pa Saronas līča salām: Egina ● Porosa ● Hidra

Brauciena laiks 05/10-12/10/2013

 

Pirmā diena. ATLIDOŠANA.

13 10 18 02

Zeva Templis Atēnās

Ierašanās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Tikšanās lidostā ar kompānijas “Mouzenidis Travel” pārstāvjiem. Pārbrauciens komfortablā autobusā uz Atēnu dienvidu kūrorta piepilsētu Glifadu un iekārtošana hotelī. Vakarā mūs gaida pastaiga kājām pa Plaku – tā saucas Atēnu vēsturiskais centrs, kurš, iestājoties tumsai, iegūst īpašu burvību. Atgriešanās hotelī.

Pastaiga pa naksnīgo pilsētu atstāja pienācīgo iespaidu. Mēs esam atbraukuši uz diženu pilsētu, kura daudzus tūkstošus gadu stāv šajā vietā. Neviens jums nepateiks, cik ilgi viņa te stāv. Šeit joprojām notiek izrakumi, un jebkurš atradums var palielināt Atēnu vecumu. Mēs uzkāpām vienā no pilsētas virsotnēm un aplūkojām to no augstuma. Protams, visus nosaukumus tagad neatcerēties un visas vēsturiskās vietas nenosaukt. Tā ir tikai pirmā tuvināšanās tās vēsturei, tas ir smaržojošais priežu un ziedu gaiss, lidojums uz poēzijas Mūzas Eiterpes un vēstures Mūzas Klio spārniem Grieķijas ietvaros.

 

Otrā diena. ATĒNAS

13 10 18 03

Šajā dienā mūs gaida iepazīšanās ar Atēnu vēsturi. Dižena pilsēta ar apbrīnojamu likteni un vēsturi, kurai ir vairāk kā četri tūkstoši gadu un kura ir zināma visai pasaulei. Apskata ekskursijas laikā mūsu skatam pavērsies Areopags, Dionīsa teātris un Atikas Hērodota Odeons, Parlamenta ēka ar Nezināmā kareivja kapu un godasardzi, Prezidenta pils, Zeva templis un stadions Panathinaikos, kurā notika pirmās mūsdienu Olimpiskās spēles 1896. gadā.

Pēc tam Atēnu ievērojamākas vietas apmeklējums. Akropole, viens no 20 pašiem nozīmīgākajiem pasaules pieminekļiem, kuru tiecas ieraudzīt katrs. Noslēgumā Atēnu Akropoles jaunā muzeja ekspozīciju, kuras nevienu neatstās vienaldzīgu, apskate. Brīvais laiks Plakē. Atgriešanās hotelī.

13 10 18 04

Partenons

Partenons atstāja neizdzēšamu iespaidu ar savu spēku un dižumu. Mēs nevarējām vien beigt elpot šo gaisu, iesūcot ķermeņos burvīgo planētas vēsturi. Mēs pagājāmies un paelpojām, paklausījāmies gidu, apmeklējām muzeju, bet pats galvenais, šķiet, katrs sajuta savu sakaru ar šo Tempļu Templi. Tas, kurš kaut reizi ir inkarnējies Grieķijā, noteikti ir šeit pabijis un atstājis savas dvēseles daļiņas, jūsmojot un saskaroties ar smalkajām un negaidīti ļoti gaišajām enerģijām. Kāpēc negaidīti? Spēka vieta, no seniem laikiem pielūgta vieta, tā ir uzsūkusi gan karus, gan nesaskaņas, gan konkurenci, taču vienalga palikusi gaišākais enerģiju avots Atēnām un visai Grieķijai.

Katrā senā Grieķijas pilsētā ir Akropole, bet šī ir pati galvenā. Pie tam to apmeklē miljoniem cilvēku, kuri jūsmo un piesātinās ar šo tīro enerģiju un spēku, viņi atstāj dvēseles daļiņas un attīra un atjauno Partenona zaudētos spēkus. Viņš dod mums, bet mēs – viņam.

13 10 18 05

Atēnu Akropole - Templis Erehtejons

Par cik Atēnu Akropolē meditācijai ļaužu apkārt bija pārāk daudz, mēs brauciena beigās iebraucām Zeva Templī un godinājām Olimpiskos Dievus pateicīgā sveicošā meditācijā. Mēs pasveicinājām Grieķiju un visu Olimpisko Panteonu. Šeit pirmoreiz skaidri bija sajūtamas Zeva un Atēnas enerģijas. Atēna visiem uzdāvināja pa krāšņai dāvanai. Man, piemēram, viņa uzdāvināja savu slaveno cepuri ar cekulu.

13 10 18 06

13 10 18 07

Meditācija Zeva Templī

Un kā gan iztiksi bez mūsu mazāko brāļu palīdzības? Jūs redzat krāšņu suni, kurš piedalījās mūsu meditācijā. Dzīvnieki jūt augstās enerģijas un labprāt mums palīdz.

13 10 18 08

Zevs

13 10 18 09

Pēc meditācijas Zeva Templī

Bet Zevs mums apsolīja labu laiku un aizsardzību mūsu ceļojuma laikā. Viņš turēja savus solījumus un pat parādījās mums ceļojuma laikā, lūk, tā.

13 10 18 10

Zevs pavada mūs braucienā

Vakarā mēs veicām grupveida meditāciju-ceļojumu uz Akašas Hronikām, kur izskatījām 3-4 savas dzīves Grieķijas teritorijā, bet pēc tam pastāstījām cits citam, ko ieraudzījām.

 

Trešā diena. BRĪVA DIENA

Vienas dienas kruīzs pa trīs salām (Par papildus maksu)

Aizraujošs izbrauciens jūrā pa Saronas līci dod iespēju apmeklēt uzreiz trīs grieķu salas. Hidras sala, tirgoņu-kuģu īpašnieku dzimtene, iekaros ar savu stingro arhitektūru un neaprakstāmo atmosfēru. Tajā pilnīgi nav automobiļu, kuri šeit ir aizliegti, un, tātad, gaisa tīrība un dabas skaitums ir pašu augstāko uzslavu vērti.

Pēc tam jūs pabūsiet Porosas salā, kur jūras šaurums starp salu un Peloponesu vietām sašaurinās līdz dažiem simtiem metru, bet starp krastiem ložņā nelielas laivas – jūras taksometri.

Pēdējā pietura – Eginas salā, kura ir slavena ar lieliski saglabājušos antīko Afaijas templi, svētā Eginas Nektārija katedrāli (populāru svētceļojumu vietu), kā arī vietējām pistācijām, par kurām garšīgākas nesameklēt visā Vidusjūras rajonā. Uz kruīza kuģa borta jums tiks piedāvātas pusdienas un folkloras programma.

Brauciens bija apburošs. Mēs izbraukājām trīs salas. Un vienas no tām mēs izpeldējāmies tik caurspīdīgā un tīrā ūdenī, kādā es vēl nekad dzīvē nebiju peldējusies, bet nu peldēties man kur tikai nav nācies! Jūra Grieķijā ir īpašā krāsā – no spilgti zilas līdz debeszilai. Neaizmirstamais brauciens ar jūras kruīza kuteri ilgi paliks atmiņā. Mūs pabaroja ar garšīgām pusdienām, un vakarā bija koncerta programma.

13 10 18 11

13 10 18 12

13 10 18 13

Grieķu deja

13 10 18 14

Hidras sala

13 10 18 15

Porosas sala

13 10 18 16

Eginas sala, sv. Eginas Nektārija katedrāle

13 10 18 17

Eginas sala, senais Afaijas templis

 

Ceturtā diena. ARGOLĪDA

13 10 18 18

Korinfas kanāls – Mikēnas – Nafplions – Epidaura

Vienas dienas brauciens uz Peloponesu, kur jūsu acu priekšā atdzims Senās Grieķijas mīti un leģendas. Pirmā pieturvieta būs pie Korinfas kanāla, grandiozas XIX gs. būves. Tālāk seko Mikēnas: senās pilsētas “ciklopiskās” sienas, būvētas no milzīgiem akmeņiem ar slavenajiem “lauvu vārtiem”, XV-XVI gs. p.m.ē. ķēniņu apbedījumi, Mikēnu ķēniņu pils, slavenās cara Agamemnona kapenes.

Pēc tam jūs gaida pietura Nafplionā – mūsdienu grieķu valsts pirmajā galvaspilsētā ar tās viduslaiku cietokšņiem un gleznainām šķērsielām.

Pēc pieturvietas pusdienām un neliela pārbrauciena jūs nonāksiet Epidaurā – dziedināšanas dieva Asklēpija svētnīcā un īstā antīkā teātrī, kurš ir pazīstams visā pasaulē ar savu fantastisko akustiku.

Iespaidu no šīs dienas ir vienkārši jūra. Korinfas kanāls – tas ir kanāls Grieķijā, kurš savieno Saronas līci Egejas jūrā un Korinfas līci Jonijas jūrā. Izrakts 19. gadsimtā cauri Korinfas zemes šaurumam, kurš savieno Peloponesas pussalu ar kontinentu. Nosaukumu ieguvis par godu Korinfas pilsētai, kura atrodas kanāla rietumu galā. Kanāls ir 6 kilometrus garš, ūdens dziļums ir 8 metri.

13 10 18 19

13 10 18 20

****

Mikēnas – Lauvu vārtiMikēnu akropoles (Grieķija) ieejas vārti. Uzbūvēti XIII gadsimta p.m.ē. vidū reizē ar pilsētas cietokšņa paplašināšanu. Savu nosaukumu ieguvuši no bareljefā attēlotām lauvām, kurš novietots virs tiem un ir senākais paraugs monumentālajai skulptūrai Eiropā. Piezīmēšu, ka lauvenes uz vārtiem nezin kāpēc bija bez galvām.

13 10 18 21

Mikēnas, Lauvu vārti

Vārti ir uzbūvēti no četriem monolītiem kaļķakmeņa bluķiem (“ciklopiskais mūrējums”), pieduras svars ir apmēram 20 tonnas. Kā redzat, tā ir spēka vieta, pazīstama ilgi pirms Grieķijas rašanās. Mēs pabijām cilindriskās akropoles iekšienē un pameditējām uz Apolona tempļa drupām. Es pirmoreiz sajutu Apolona Hiperborejieša saulainās enerģijas. Diemžēl es regulāri aizmirsu ierakstīt meditācijas diktofonā. Šīs meditācijas jēga bija noenkurot saules kodus un jauno apziņu, kura nāk caur Sauli, mūsu ķermeņos un šajā apvidū.

13 10 18 22

13 10 18 23

Nafplionā

13 10 18 24

Dziedniecības dievs Asklēpijs

Personīgi man dziedniecības dieva Asklēpija svētnīcas apmeklējums atstāja neizdzēšamu iespaidu tieši ar tīrību un vietas spēku. Es atkal “nevarēju vien atelpoties”, pastaigājoties pa brīnišķīgo dārzu, ieelpojot dienvidu priedes aromātu – tādu maigu un svaigu. Gribējās palikt un padzīvot kaut vai nedēļiņu.

Asklēpijs pats “atveda” mūs pie sevis uz templi un pats “aizveda”. Izrādījās, ka šajā vietā, kurp mēs esam atnākuši, tieši arī notika slimo savienošanās ar Asklēpiju. Meditācijā mēs savienojāmies ar dziedniecības dievu un noslēdzām ar viņu “līgumu uz pastāvīga pamata” par dziedināšanu un ārstēšanu.

Varētu likties, kārtējās drupas un akmeņi, kas šeit var būt interesants? Taču pati vieta ir tik spēcīga, ka ietilpst mūsu pašā nenovērtējamākā bagāžā, kuru mēs ne tikai varam izmantot uz Zemes, bet pat uz visiem laikiem aiznest atmiņā no planētas. Tādas dārglietas ir mūžīgas, jo tās sastāda mūsu pieredzes pērles.

Jāsaka, ka tā nav vienīgā Asklēpija svētnīca Grieķijā un tās savdabīgs kūrorts. Daudzi no mums jau pilnā sparā izmanto parādījušos sakarus ar Asklēpiju, piemēram, es jau vairākas reizes esmu sazinājusies ar viņu, un diezgan sekmīgi. Viņš palīdz, piesauciet viņu, tas ir daudz interesantāk par “doktoru Kānu” un gluži par brīvu!

13 10 18 25

Epidaurā – dziedniecības dieva Asklēpija svētnīcā

 

Piektā diena / sestā diena. DELFI – METEORA

13 10 18 26

Delfu toloss – Atēnas Pronejas Templis

Delfi – sv. Lūkas Steriotieša klosteris[1] – Meteoras

Šī divu dienu ekskursija sākas ar Meteoru, vienas no pašām pazīstamākajām svētceļojumu vietām Grieķijā, apmeklējumu. “Pa gaisu peldošie” – tā tiek tulkots šīs vietas nosaukums. Satriecošas ainavas veido simtiem klinšu, kuras tiecas uz debesīm kā gigantiski zobi. To virsotnēs neticamā veidā izvietoti XIV-XVI gadsimta klosteri: nenovērtējami vēstures un kultūras pieminekļi ar to ļoti bagātajām ikonu, fresku un īpašas arhitektūras kolekcijām. Klosteru dzīves uzplaukuma periodā, XVI gadsimtā, šeit vienlaicīgi bija atklāti 24 klosteri. Mūsu dienās to ir palicis 6: četri vīriešu un divi sieviešu. Visi tie ir pieejami tūristiem. Apmešanās 4* hotelī. Vakariņas hoteļa restorānā. Nākošajā dienā pēc brokastīm – pārbrauciens uz seno Delfu pilsētu, vietu, kura iedveš īpašu godbijību. Debesīs paceļas stāvas klintis, stāvas kraujas pāriet lēzenās nogāzēs, bet vēl zemāk atrodas senās pilsētas drupas. Delfi apbur ar saviem izmēriem un daudzveidīgiem pieminekļiem, kuri atgādina par vētraino vēsturi. Šeit var izdalīt 3 daļas. Augšējā veltīta Apolona orākulam, kuram senatnē bagātīgas veltes pienesa grieķu valstis. Svētvietas centrs ir Apolona templis, kur kādreiz kā uz troņa sēdēja leģendārā Pīfija, kura dieva Apolona vārdā izteica noslēpumainus pareģojumus. Šajā templī atradās akmens – “omfaloss” (Zemes naba), simbolizējošs Zemes centru. Pēc muzeja apskates – pusdienas (par piemaksu).

Tālāk 11. gs. bizantiešu klostera par godu svētajam Lūkam Steriotietim apmeklējums. Svētais Lūka bija pazīstams kā pravietis, dziednieks, spējīgs ārstēt slimības un izdzīt no cilvēkiem jodus, un garīgais audzinātājs, kaut arī viņam nebija priestera pakāpes. Templis, kur godina svētā pīšļus, drīz kļuva par pazīstamu svētceļojumu vietu, bet pīšļi izdalīja mirres[2] vēl vairākus gadsimtus. Vakarā atgriešanās Atēnās.

Delfi ir sengrieķu pilsēta dienvidrietumu Fokidā, Parnasa pakājē, visgrieķijas reliģijas centrs ar Apolona templi un orākulu. Delfos notika visgrieķijas Pīfijas spēles. Izrakumos ir atklāti: Pīfijas Apolona Templis (VIIV gadsimti p.m.ē.), sifniešu (ap 525. p.m.ē.), atēniešu (V gs. p.m.ē. sākums) dārgumu krātuves, atēniešu stoa (galerija-portiks) (475. p.m.ē.), teātris (II gs. p.m.ē. sākums), stadions (VI gs. p.m.ē.) un citas būves. Arheoloģiskais rezervāts Delfi ir iekļauts Vispasaules mantojuma sarakstā.

13 10 18 27

Delfi. Apollona tempļa drupas

13 10 18 28

Delfi. Apollona tempļa drupas

13 10 18 29

Apolons

Tā ir pati satriecošākā mūsu ceļojuma diena. Delfi pavērās mūsu priekšā visā savā neskartajā daiļumā. Kāpēc es par drupām saku “neskartās”? Man liekas, ka enerģijas tur ir saglabājušās un pat pieaugušas. Šeit noritēja mūsu paša spēcīgākā meditācija Apolona Templī, senajā svētvietā. Mēs noenkurojām gan jauno laiku, gan jauno telpu, gan jauno apziņu, un labi pastrādājām ar sevi. Mūsu priekšā pletās Delfu ieleja, no visām pusēm kalnu ielenkta, gluži kā lēca, kuru mēs piepildījām ar jaunām enerģijām.

13 10 18 30

Meditācija Apolona svētvietā

Mēs pārvadījām Gaismas Pilsētu enerģijas un nākotnes apziņu caur sevi, iezemējot viņas tādā svētītā un svētā vietā. Viņas sāks strādāt ar katru cilvēku, kurš apmeklē šīs drupas. Taču tā nav vietēja akcija, tā ir viens no pašiem vajadzīgākajiem planetārajiem darbiem.

Apolons, Gaismas un Saules dievs, kurš kopā ar citām Būtībām un mūsu Augstākajiem Es vadīja šo darbu, teica, ka visi mēs esam atgriezušies uz šo vietu pabeigt to, ko sākām senatnē. Tas ir mūsu darbs, Saules dievu darbs, un mēs tagad tādā veidā pabeidzam milzīgu ceļu, kuru mēs esam paveikuši uz Zemes.

Man šīs spēcīgais darbs atgādināja to, ko mēs reiz veicām ar Vladimiru 2009. g., enkurojot planētas jauno matricu caur mūsu Augstākajiem Es. Mēs toreiz bijām vienkārši jaunu enerģiju pārvadītāji uz planētu, un caur mūsu A. Es tika pārvadīti jauni apziņas režģi un apziņas lēca, bet nākošajā dienā – jaunās matricas magnētiskie režģi. Mūsu A. Es ar galvu atspiedās Baloža Debesu Velvē, un Lucifers caur mums vadīja šo darbu. Mēs tad vēl nezinājām, ka Baloža Debesu Velve ir Kristus Apziņas Režģis.

Šeit, Grieķijā, mūsu Augstākie Es kā visa komanda apvienojās kolosālu izmēru mirdzošā Būtībā, kura arī ar galvu atspiežas Debesu Velvē, un caur šo būtni tika veikts enerģētisks darbs ar režģiem un enerģijām priekš visas planētas.

Jau pēc atbraukšanas no Grieķijas Helēna Maistrenko atsūtīja man Taiberona rakstu, kur viņš saka: “Grieķijas un Poseidona Zelta Kodi tiks atnesti caur planetāro “Navigācijas” centrālo (nabas) Delfu Portālu.”

Un tā, mēs kā vienmēr nostrādājām tur un tad, kur un kad mūs atveda Skolotāji. Pateicamies visiem, kas mūs veda un palīdzēja!

***

Bez tam, mēs svētījām arī vietējo seno Kastālijas avotu, visu ūdeni kalnā, no kura viņš iztek, tagad tas ir Apolona svētais avots.

13 10 18 31

Šeit, Apolona svētvietā, atradās Delfu orākuls, tas ir, pareģošanas vieta Apolona templī Delfos. Saskaņā ar grieķu mitoloģiju orākulu (tā ir ala, kur pīfija sēdēja uz trijkāja, apvējota ar indīgiem tvaikiem no pazemes avota) dibināja pats Apolons vietā, kur viņš bija uzvarējis briesmīgo čūsku Pifonu. Delfu orākuls, kuru vadīja priesteriene (pīfija), bija viena no galvenajām pareģošanas vietām Hellādas pasaulē.

VI-IV gs. p.m.ē. periodam atbilst Delfu svētvietas diženākais uzplaukums. Tās orākuli tiek uzskatīti par visticamākajiem visā Oikumenā (Oikumena – tās ir daudzas pilsētas-valstis, šķirtas un ar savām valstīm.) Pareģojumus izsaka Pīfija, pareģošanas priesteriene, bet tos tulko Apolona priesteri. Pilsētas, vadoņi un vienkāršie cilvēki plūst uz šejieni, lūdzot padomu dievam, un izsaka savu pateicību ar spožiem pienesumiem, kuri ar laiku aizēnoja pašu svētvietu. Visa svētvietas teritorija ir aizņemta ar dažādu pilsētu dāvanu un pienesumu glabātuvēm. Tika uzskatīts, ka Delfu orākuls ir devis precīzus pareģojumus par Deukaliona plūdiem, Argonautu ceļojumu un Trojas karu. Taču pilnīgi precīzi viņa pareģojumu svarīgums tika pierādīts attiecībā uz grieķu koloniju dibināšanu. Var teikt, ka visa Grieķija bija šeit, neviens pasākums nesākās bez vēršanās pēc padoma pie orākula.

13 10 18 32

Delfi – Pīfijas akmens – omfaloss

Mēs visi sajutām enerģijas, nākošas no omfalosa, un mums “iztīrīja” kanālu pareģošanas spējas tieši šeit, omfalosa tuvumā, kad mēs pastiepām pret viņu rokas. Ir iespaids, ka šis akmens ir ārpuszemes izcelsmes.

13 10 18 33

Delfu pareģotāja

13 10 18 34

Senais teātris Delfos

***

Pašu stiprāko emocionālo iespaidu tomēr atstāja Meteoras. Tās ir milzīgas klintis, simtiem metru augstas, uz kurām atrodas klosteri. Un mēs bijām šajos klosteros, izgājām trīs no tiem. Šī vieta patiešām satriec ar savu unikalitāti, tīrību, klusumu un īpašu debesu aprimtību. Brīnišķīga vieta garīgam darbam. Šeit karu laikos glābās mūki, pilnībā atgriezti no ārpasaules. Šie klosteri darbojas, no 24-riem ir palikuši 6, divi no tiem ir sieviešu. Tajos dzīvo pavisam nedaudz cilvēku. Ir saglabājušies visi sadzīves priekšmeti, apgleznojumi, ikonas, mēbeles. Klosteri ir kļuvuši mūsdienīgāki, ir ievilkti ūdens un elektrība, un tie ir atvēruši savas nepieejamās sienas tūristiem un svētceļniekiem.

Godīgi sakot, man tā sagribējās padzīvot Meteorās! Enerģijas ir ļoti augstas, klusums, svētlaime, tīrība un lidojums. Es pat pajautāju par to vietējai kalpotājai. Man teica – jebkurā laikā, lūdzu, gaidām... Es saprotu mūkus, viņiem nekas netraucē tādā augstumā būt Dievā... burvīga vieta, kā enerģētikas, tā arī neparastā skaituma ziņā. Gars ir svētlaimē... Dvēsele dzied... Ķermenis lido... Kanāls ir tīrs...

Un es atkal saglabāju atmiņā šīs vietas enerģētiku, šo lidojumu starp klintīm kā vienu no pašām lieliskākajām vietām manā dzīvē. Es vienmēr varu šeit atgriezties meditācijā un atkal izjust Meteoru skaitumu un neparasto mieru, tie palīdzēs man grūtos dzīves brīžos (lai to būtu mazāk!) Es pat varu atļauties atbraukt šurp padzīvot!

13 10 18 35

13 10 18 36

13 10 18 37

Mēs esam Meteorās

13 10 18 3813 10 18 39

Klostera iekšienē

 

Septītā diena. ELEVSINA – KORINFA.

Elevsina – sv. Patapija klosteris – Ireona rags – Vuljagmeni ezers – Senā Korinfa.

Ekskursija sākas ar antīkās pilsētiņas Elevsinas, kura bijusi Demetras un Persefones kulta centrs, apmeklējumu. Šajā vietā noritēja slavenās Elevsinas mistērijas – viens no pašiem svarīgākajiem Senās Grieķijas rituāliem. Pēc tam pārbrauciens uz kūrorta pilsētu Lutraki, slavenu ar savu minerālo ūdeni, un viena no pazīstamākajiem Grieķijas klosteriem – svētā Patapija sieviešu darbībā esošā klostera, kurš atrodas 700 m virs jūras līmeņa, 14 km no kūrorta pilsētas Lutraki – apmeklējums. Klosterī glabājas IV gadsimta lielā svētā Patapija netrūdošie pīšļi. Nākošā pietura – Ireona rags, kur atrodas dievietes Hēras svētnīcas majestātiskās drupas. Jūs ne tikai pastaigāsiet pa bijušā antīkā tempļa gleznaino teritoriju, bet varēsiet arī zem ūdens ieraudzīt senas pilsētas atliekas, kura nogrimusi zemestrīces rezultātā. Neliela atpūta un pelde Vuljagmeni ezerā ar kristāliski tīru ūdeni.

13 10 18 40

Elevsina, Demetras un Persefones centrs

No šīs burvīgās karstās dienas prātā palikušas divas meditācijas-ekspromti – viena Demetras un Persefones pielūgšanas vietā, ar Artemīdu, Apolona māsu. Nezin kāpēc Demetra nematerializējās, es piesaucu viņu, taču nevarēju viņu sajust. Mani uzvedināja A. Es – pievērs uzmanību vārdam: De (noliegums) – metra (mērs), bez mērīšanas. Droši vien ir vērts par to padomāt sīkāk.

Mēs burvīgā sievišķā meditācijā savienojāmies ar Artemīdu, Apolona dvīņumāsu. Meditācija detaļās ir izdzisusi no atmiņas, bet jēga un velte ir palikušas.

13 10 18 41

Artemīda

Rezultātā tapa Artemīdas dāvana – sefirota koks, savdabīgi būvēts. Pagaidām vēl neesmu iedziļinājusies tajā, bet vienkārši parādīšu attēlā, ko mums uzdāvināja. Nekad man nav piemitušas zināšanas par sefirota koku, un tagad droši vien ne īpaši vajag iedziļināties. Un tā, koks ir izkārtojies ķermenī tādā veidā:

Apakšējais, 10. numurs – saules pinumā (agrāk vecajā interpretācijā es viņu redzēju pirmajā centrā, tas liecina par jaunu apziņu, citu līmeni), tālāk numuri 7-8-9 – sirds centrā: divas sieviešu krūtis un starp tām sirds centrs. Nākošais 6. numurs – skaistums – kakla centrā, radošajā, 4 un 5 – ausis, 2 un 3 – acis, galvas centrs, 1-mais – kronis, Kroņa centra, sahasraras vietā. Pie tam kronis ir devis dīgstus – zarus, uz katra zara ir izaudzis pa jaunai lodei, no tām – pa jaunam sefirota kokam.

13 10 18 42

Tālāk mums tika teikts, ka šī velte nav vienkārša. Tagad, savienojoties kolektīvajā apziņā ar citām būtnēm, katrs no mums būs centrālā figūra un varēsim piemeklēt sev vienotībā citus cilvēkus pēc savas izvēles. Domāju, ka tikai tie, kas ierakstīsies mūsu individuālajos jaunajos Sefirota Kokos, spēs ar mums savienoties grupveida vienotībā.

***

Mēs izpeldējāmies un paēdām pusdienas burvīgā vietā – pie Vuljagmeni ezera ar kristāliski tīru sāļu ūdeni. Pēc tam bijām svētā Patapija Templī, “pieskārāmies” pīšļiem, atrastiem alā. Stāvot blakus pīšļiem, es pa sudraba stariņu aizgāju līdz bijušajam “ķermeņa īpašniekam”, bet pēc pagāju maliņā un spēju ar viņu parunāties. Viņš izrādījās mentālajā plānā.

13 10 18 43

Sv. Patapija Ēģiptieša pīšļi

Bet pēc tam notika burvīgs ceļojuma nobeigums. Šajā maz ievērojamajā vietā, Dievietes Hēras svētnīcā (sk. foto), noritēja īsiņa meditācija ar Hēru. Raksturīgi, ka ceļojumu mēs sākām ar Zevu, bet beidzām ar Hēru.

13 10 18 44

Dievietes Hēras svētnīcas drupas

Hēra teica, ka ir iestājies sievišķā ceļa periods. “Vīrišķais ceļš – tas bija garīga darba ar telpu, ar enerģijām, ar apziņas režģiem un magnētismu – ceļš. (Par tāda darba piemēru kļuva tieši tā, mūsu laikmetu noslēdzošā meditācija, kura noritēja Apolona svētnīcā, vīrišķā ceļa meditācija.)

13 10 18 45

Dieviete Hēra

Šis brīnišķīgais ceļš beidzas. Tās enerģijas, kuras mēs ievedām planētā Apolona svētnīcā, sāk mūs griezt projām no darba ar planētu, ar kuru mēs pabeidzām dualitātes laikmetu, uz darbu ar sevi. Jauns ceļš un jaunas – savienošanās ar iekšējo – prakses, aiziešana sevis paša telpas dziļumā. Mēs ejam pie dvēseles, pie apziņas pacelšanas un augšupcelšanās. Tas ir sievišķais ceļš, personiskais ceļš. Mēs pagriežamies uz ziemeļiem.”

Lūk, šo frāzi – pagriežamies uz ziemeļiem – vēl stāv priekšā saprast. Ziemeļos bija Hiperboreja. Vai tas nav mājiens, ka Hiperboreja atgriežas? Apolons Hiperborejietis ziemas mēnešus pavadīja Hiperborejā... Burvīgu filmu par Hiperboreju – Grieķiju sk. pēc adreses:

http://video.mail.ru/list/siver06/_myvideo/64.html?liked=1

Hēra parādīja mums sirds centrā kādas “durvis” – membrānu, kura ved savas būtības dziļumā. Man tā izskatījās kā liela sena bronzas monēta vai, drīzāk, mazs vairogs. Šajā Atēnas attēlā jūs ieraudzīsiet tādu detaļu.

13 10 18 46

Atēnas krūšu centrā – tāda pati “monēta-vairogs”

Hēra teica: “Atveriet šo “šķērsli” un izjūtiet iekšienē sevi pašu no jauna – tā esat jūs un jūsu telpa. Iepazīstiet sevi tā, kā nepazināt līdz šim. Iemīliet sevi tā, kā nemīlējāt līdz šim.”

“Iepazīsti sevi pašu” – iekšējo prakšu un meditāciju jaunā ēra mums sākās, lūk, uz šiem senajiem akmeņiem. Kaut arī tas nav jaunums – iepazīsti sevi pašu, taču tomēr mēs daudz esam nodarbojušies ar telpisko nobeigšanu. Mēs strādājām ar režģiem, magnētismu, kristāliem un kristāliskajiem gaismas ķermeņiem. Tās bija dažādas aktivizācijas, kuru laikmets beidzas kopā ar vīriešu tehnogēnā laikmeta beigšanos. Mēs, protams, strādājām arī ar sevi, taču daudz uzmanības veltījām arī telpas-laika faktoriem. Tagad vajag saprast, ka tā pasaule, kurā mēs iekļūstam, pateicoties savām savas daudzdimensionalitātes apzināšanās praksēm, nesatur laiku un telpu. Smalkie ķermeņi, dvēsele, Atma atrodas iekšienē, nevis ārpusē. Mums vairs nevajag attīstīt telpu un laiku, mēs aizejam no šiem likumiem, pārvietojoties sava visuma dziļumā.

Mūsu pēdējā iniciācija beidzās ar tradicionālo apmazgāšanos.

***

Atpakaļceļā mēs noelsāmies, paskatoties debesīs: Hēra bija izstiepusies visvieglākā eņģeļa veidā pa visām debesīm, bet galvā viņai bija saule apaļā mākonī, varavīksnes ielenktā, tādas zīmes es pagaidām nebiju sastapusi.

13 10 18 47

Meditācija ar Hēru turpinās Ireona raga ūdenī

 

Noslēgumā gribas teikt, ka Grieķijā pārsteidz Tempļu, baznīcu, garīgo māju daudzums. Daudzie muzeji deva mums bagātīgu vēsturisku materiālu, kurš vēsta par mums pašiem senajos laikmetos. Šeit ir apbrīnojama enerģētika, daudz spēka vietu, kur atnāk sava spēka un spēkā pieņemošās enerģijas atklāsmes, apzināšanās, notiek mūsu darba apzināšanās un vērtības pacelšanās. Varētu likties, sagrautas sienas, senu tempļu un svētnīcu drupas, ko tās var dot mūsdienu cilvēkam? Tās dod mums iepazīšanos ar planētu viņas pašā apburošākajā veidā, pašā stiprākajā enerģētiski un pašā pievilcīgākajā dabas un klimata ziņā.

Grieķija, mēs neatvadāmies. Vai tad var atvadīties no tādas dzimtas vietas? Mēs iemīlējāmies visi, ne tikai Natālija Bogomolova[3]. Un mēs no mīļotajiem nešķiramies!

 

Pievienots 18.10.2013

http://www.sanatkumara.ru/stati/gretsiya-glazami-ezoterikov

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Krieviski “монастырь св. Луки Стериотского” (Tulk. piezīme)

[2]Krieviski “...мощи мироточили” (Tulk. piezīme)

[3] Skat. “Отзывы участников о поездке в Грецию” http://sanatkumara.ru/soobscheniya/otzivi-uchastnikov-o-poezdke-v-gretsiiu (Tulk. piezīme)